Judas Priest - Redeemer of Souls

14 Ιουλιου.

Let the Flame war begin!!


hell patrol, πολύ καλά σολο, σφιγμένος ο rob

Και άμεσο link για το ομότιτλο τραγούδι.:slight_smile:

Μου άρεσε αρκετά το κομμάτι, αν και θέλω να υπάρχουν και καλύτερα απο αυτό στο δίσκο, πιο γρήγορα και πιο δυναμικά

Προφανώς μετά την τελευταία αηδία που βγάλανε, αυτό είναι μια χαρά! Όχι τίποτα συγκλονιστικό αλλά αξιοπρεπές.

εξαιρετικα αδιαφορο

Το καλό αν βγάλουν νέο δίσκο είναι ότι ίσως να μας επισκεφτούν

εμενα το Nostradamus μου αρεσε ;/

το νεο κομματι δε μ ειπε πολλα δυστυχως, ελπιζω μεσα στο δισκο να προκαλει καλυτερες εντυπωσεις. ωραιο εξωφυλλο παντως.

Ενώ είναι ωραίο, μου φάνηκε λίγο “άνευρο” το κομμάτι. Σαν κάτι να έλλειπε.

Πέρασε και δεν ακούμπησε.

Ρε πού πάτε ρε χωρίς τον Κένεθ.-

συμπαθητικο αλλα η φωνη του Rob ακουγεται καπως κουρασμενη λες και ειναι Live εκτελεση…

όλο μαλακίες.

Αδιάφορο, χλωμό, άνευρο, φωνή του Χάλφορντ τεζα. Πολύ κρίμα.

Ακούγεται πολύ κουρασμένη η φωνή του Rob, λογικό περάσανε τα ρημάδια τα χρόνια. Ας δούμε τι θα λένε και τα υπόλοιπα όμως,

Ο νοστράδαμος ήταν μια χαρά δίσκος, λίγα τα λόγια σας…

Αυτό τώρα…οψόμεθα…το δείγμα είναι απελπιστικά ουδέτερο…

O νέος δίσκος θα κυκλοφορήσει στις 14 Ιουλίου. Περιοδεία για την προώθηση του νέου άλμπουμ σίγουρα θα γίνει, αλλά το να επισκεφτούν οι Judas Priest την Ελλάδα φαντάζει εξαιρετικά απίθανο. Ας είναι καλά η Βουλγαρία που πέφτει και δίπλα. Τώρα για το κομμάτι, χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο είναι αρκετά καλό. Ας ελπίσουμε ο υπόλοιπος δίσκος να περιέχει ακόμα καλύτερα τραγούδια.

Για τα μπάζα το κομμάτι, όπως και η τελευταία τους συναυλία εδώ. Διαλύστε το, μάγκες.

…χ 1000 και στα δυο που γράφεις…ελπίζω πάντως σε κάτι καλύτερο απ’το πρώτο δείγμα, στον νέο τους δίσκο
…για περιοδεία τώρα…δεν μας είπαν ότι τέρμα οι παγκόσμιες περιοδείες:?: …μόνο μεμονομένα lives…στα φεστιβάλ τους βλέπω να πηγαίνουν μόνο
:):!:

Αρκετά καλός ο Νοστράδαμος και αν είχε λιγότερα κομμάτια (ειδικά κάποια του 2ου cd) , θα ήταν ακόμα καλύτερος. Το καινούργιο κομμάτι, μία μετριότητα.

οι κιθαρες πολυ πολυ καλες, θυμιζουν καλες στιγμες painkiller/angel of retribution (τι δισκαροδισκαρος-μην πεις οχι, μαλακια θα πεις). Το ντραμιν ειναι εκει οπως το ξερουμε. Το ριφ θυμιζει hell patrol. τα φωνητικα αναμενομενα πεσμενα.

Φανταστειτε απλως αυτο το κομματι με τον τραγουδιστη των Cage.

θα το τιμησω σε λιμιτεντ παντως

PS. Ναι, το νοστρανταμους-πεστο-δεκα-φορες-ε-παρε-μου-ενα-γλυφιτζουρι ηταν ΜΟΥΦΑ. Για πριστ.