Judas priest unveil new song and upcoming album title

Πολύ άνευρο ρε παίδες… και ο χρόνος πλέον δείχνει τα δόντια του στη φωνή του Rob. Άντε να δούμε και τα υπόλοιπα.

…συμφωνώ, δεν έχει κάποια στιγμή έντασης, πέρα από ένα ωραίο ριφ που σκάει στο 2.11 και ακολουθεί ένα όμορφο σόλο…τη φωνή του Χάλφορντ μια χαρά την ακούω:):!:

Ούτε κρύο, ούτε ζέστη, ούτε τιποτα…

Μία μετριότητα, δυστυχώς. Χειρότερο και από το χειρότερο κομμάτι του Νοστράδαμου. Περιμένω και τα υπόλοιπα, αλλά κρατάω μικρό καλάθι…

Προσωπικά το βρίσκω τέλειο. Ανυπομονώ για το δίσκο.
Είναι παιδάκι του Hell Patrol! Το μόνο που θα ήθελα λίγο ποιο καλή παραγωγή στις κιθάρες αλλα και ετσι οκ είμαι. Θα συμφωνήσω όμως οτι λείπουν στο κομμάτι τα ψηλά του Rob. Αυτό που τραγουδάει όμως είναι Super. Απλά τον ειχαμε ακούσει και αλλιώς …ε και μας καλόμαθε. Δεν πειράζει καλύτερα ετσι και αξιορεπής. ( και πάλι καλύτερος απο το 80% των metal τραγουδιστών)
Gia ton Rob ειχα ανησυχήσει μετά την ΕΚΤΕΛΕΣΗ στο tribute του Dio. Ηταν πρωτη φορά που ειπα ωχ…πως τραγουδάει έτσι… Ηρθε η καρδιά μου στην θέση της όμως…

Ένα καλούτσικο τραγουδάκι για τους “Gods of Metal”, μια κομματάρα για άλλους…
η μεγάλη επιστροφή!

Θυμίζει πολύ έντονα κάποιο τραγούδι από το Painkiller…

Ο Halford δεν είναι όπως παλιά όσον αφορά του εύρος, η χροιά του όμως είναι αναλοίωτη.

παιδια ηρεμηστε, δεν ειπαμε να πιασει κορωνες ο φαλακρας, απλα ηταν επιβεβλημένο στο ρεφρεν ενα “κλωτσημα στα αχμνα” , λιγο παραπανω ενταση, δεν ειπαμε να ουρλιαζει μαινομενος ο Ηalford! Η σύνθεση πολυ καλη, δυστυχως η εκτελεση θα μπορουσε να ειναι καλυτερη…

Αυτο. Δεν θεωρω οτι η συνθεση ειναι κατι τρελο, αλλα με μια πιο “σωστη” για τα δεδομενα της μπαντας ερμηνεια απο τον Halford θα ειχε μια αλλη δυναμικη.

Αντε να δουμε

http://www.metalhammer.com/news/2014-05-07/judas-priest-no-nostradamus-no-redeemer

Δεν μου λενε κατι αυτες οι δηλωσεις, απλα περιμενω το αποτελεσμα. Οπως και να εχει ειμαι πολυ περιεργος να δω τι εχουν να μας πουν συνθετικα τοσα χρονια μετα το Nostradamus και χωρις KK…