Αγαπημενη περιοδος Judas Priest

Stained Class.

Ευκολη επιλογη λοιπον :slight_smile:

80’s και 90’s μόνο όμως για Painkiller

70’s ασυζητητί… και κάπως έτσι πατσίσαμε πάλι :wink:

Οσοι ψηφισατε 90s σοβαρολογειτε ή κανετε πλακα?

Σοβαρολογουμε και μας αρεσουν παρα πολυ τα Panikiller και Jugulator

70s,καθώς για αυτές τις δουλείες τους για εμένα είναι τιτάνες

Ψιλο-ισορροπημένη κατάσταση πάντως μιας και στα 70’ς έβγαλαν 4 δισκάρες (με κορυφαίο φυσικά το Sad Wings…) και στα 80’ς άλλα τόσα μέχρι και το Defenders…
Οπότε Χ, με μια μικρή-προβλέψιμη κλίση προς τα 70’ς.

70s και για μένα! Sad Wings Of Destiny - Stained Class οι δύο καλύτεροι Priest δίσκοι κατά την ταπεινή μου άποψη… και φυσικά δεν ξεχνάμε και το (υποτιμημένο) Sin After Sin! Αν εξαιρέσουμε την παραγωγή η οποια είναι όντως λιγο αδυναμη αντικειμενικα σε σχεση με τα 80s (αν και ακομη και η παραγωγη ‘‘δινει’’ σ’αυτα τα albums για μένα!), σ΄αυτους τους δισκους ακουμε την καλυτερη μουσικη που επαιξαν ποτε και ο Halford κανει σιγουρα τις καλυτερες ερμηνειες του. Ωραια και τα 80s και πιο εντυπωσιακα ισως αλλα η μαγεια των 70s ειναι αλλο πραγμα…

Μολις αρχισα να διαβαζω το pοst σου σκεφτηκα “και sin after sin”!Πολυ μεγαλος δισκος,τον προτιμω προσωπικα απο Stained Class.Ξεχνας ομως και το Killing Machine.

Στα 80s αν και εβγαλαν ΔΙΣΚΑΡΕΣ για μενα τυποποιηθηκαν λιγακι παραπανω.

Davidian21 γελανε και τα mouse με τις 7 ψηφους στα 90s…Το ξερω οτι ακουγομαι επιθετικος/απολυτος αλλα δεν διανοουμαι οπαδος των Priest να προτιμα τα 90s,που στα μισα 90s ηταν ανενεργη η μπαντα κιολας.

Δηλαδη εχεις

Απο 70s Sad Wings,Sin after sin,Stained Class,Killing Machine
Απο 80s British Steel,SFV,Defenders και Point of entry,Turbo,Ram it down με διασπαρτες κομματαρες μεσα και πας και ψηφιζεις 90s:)

ps:Το Painkiller τον θεωρω υπερδισκο:)

Μακράν 70s για μένα, λόγω Sad Wings of Destiny (ο αγαπημένος μου δίσκος τους) και Hell Bent For Leather.
Στα 80s υπάρχουν βέβαια οι δισκάρες British Steel, Screaming For Vengeance (κάποτε ήταν μια βδομάδα που δεν άκουγα τίποτ’ άλλο εκτός απ’ το ομώνυμο κομμάτι στο repeat χαχα) και Defenders of the Faith.

Η 90s περίοδος δεν πρέπει να μπαίνει καν σε σύγκριση νομίζω (αν και υπάρχει το Painkiller).

Μόνο συγκίνηση όσο θυμάμαι τη στιγμή που άκουσα το riff του Victim of Changes πρώτη φορά. Αν και πλέον δεν ακούω σχεδόν καθόλου κλασσικό heavy metal …

Δυστυχώς σοβαρολογούν.

Ok… Σε λένε POSER… έχεις avatar τον Sebastian Bach… και ψηφίζεις 70’s κ λες κ όλα αυτά που λες… WTF ΤΑ’ΧΟΥΜΕ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙ ΟΛΑ! #-o

Γαμώτο είμαι σε δίλημμα. Από τη μια τα 70’s με δισκάρες ΜΟΝΟ και με τον πιο αντιπροσωπευτικό ίσως Priest δίσκο, για μένα (Unleashed in the East, ως η σύνθεση όλων όσα είχαν κάνει μέχρι τότε) και απ’ την άλλη τα 80’s στη διάρκεια των οποίων ουσιαστικά οι Priest τελειοποίησαν τον ήχο τους. Τί να διαλέξω γαμώ την πουτάνα μου; Τί;

^ Δε νοείται σοβαρός Priest fan που να μην ψηφίσει 70’s. Κανόνισε την πορεία σου.

Δε νοείται άνθρωπος που θα μου βάλει χέρι για τους Πριστ Δημητράκη, πάμε παρακάτω.

80ς οι priest είχαν πιο πολύ δέρμα,καρφιά και μαστίγιο από ποτέ. τι άλλο επιχείρημα να χρησιμοποιήσω???

Nαι, μονο που οσοι συμμετεχουν στο θρεντ δεν ειναι απαραιτητα ‘‘οπαδοι’’ των Priest. Μπορει απλα να τους αρεσουν συγκεκριμενα πραγματα απο το συγκροτημα.

Προσωπικα τους 70ς δισκους δεν τους παλευω λογω ηχου, ενω και εχω αρρωστια/κολλημα με το Jugulator (το οποιο μπορει να ειναι και ο μονος Priest δισκος που μπορει να κατσω να ακουσω ακομα). Αρα η επιλογη 90ς ειναι προφανης για την εαυταρα μου.

Για μένα δεν είναι τόσο δύσκολο… 80s παιδιά… Τότε εδραιώθηκαν για τα καλά! Τότε τελειωποιήθηκαν. Αγαπημένο μου κομμάτι είναι το victim of changes, ωστόσο για σκεφτείτε τους Priest χωρίς metal gods, electric eye, sentinel, breaking the law κλπ?

90ς και ας μη γαμήσω ποτέ.

90s ψήφισα και εγώ αλλά άμα είναι μα μην γαμήσω πότε το παίρνω πίσω :p:p