Αγαπημενη περιοδος Judas Priest

Για πειτε…70ς ειχαν πιο ροκ χαρακτηρα και φυσικα χεβυ μεταλ υμνους. Αλλα πιο ροκ χαρακτηρα και στην παραγωγη και στην πλειοψηφια των κομματιων. 80ς το χεβυ μεταλ το ιδιο, τι αλλο να πουμε. 90ς Painkiller και η αλλαγη με τον Ripper και 00ς επιστροφη Halford και Angel Of Retribution.

70ς εγω. Ουτε ενα κομματι κατω του “πολυ καλο”. Απλα.

Παιδί των 90’ς είμαι γώ
Με painkiller έμαθα να ζω
και πριν να γίνει το Μετρό
με Jugulator τα πρηζα στον Φυσικό.

:stuck_out_tongue:

70s για μενα.Η πιο εμπνευσμενη περιοδος του συγκροτηματος…Και τεραστιος Rob φυσικα:)

defenders of the faith και τα μυαλά στα κάγκελα:!:

80s και απο μενα:)

Αν εβγαινε το Painkiller στα 80s η αποφαση μου θα ηταν πιο ευκολη.Τα 2 album τους που με σημαδεψαν ειναι το προαναφερθεν και το Defenders Of The Faith.Με βαρια καρδια επιλεγω 90s επειδη το Painkiller με εχει ορισει,μαζι με καποια αλλα album βεβαια,σαν ανθρωπο!Συμπαθω και το Jugulator…:?

που είναι τα 10’s?
ζήτω η περίοδος χωρίς τον ΚΚ ρε μουνιά

[B][I][SIZE=“4”]Sworn to avenge
Condemn to hell
Tempt not the blade
All fear the Sentinel[/SIZE][/I][/B]

+1
sentinel ρε πουτανακια

80ς με Full gay outfit
\μ/

έτσι. 80ς δγιάολε!!!

Ω ΝΑΙ

Σα συνολο 70s,αλλα το Defenders χανει μονο απο SWoD και το Screaming τυχαινει να ναι το αγαπημενο μου.

[I]το διδυμο που λεγαμε[/I]

Παιδί των 80’ς είμαι κι εγώ, τι άλλο θα ψήφιζα? Όσο για το Painkiller μη σκάτε, 80’ς απλά λίγο καθυστερημένο είναι κι αυτό!

έτσι μωρή 80λα, forza! μάστιγιο,χαίτη και χειροπέδα σκέτη (χωρίς φούξια φούντα :lol:)

απο την μια (70’s) έχουμε τους - αντικειμενικά - υπερδίσκους Sad Wings Of Destiny και Stained Glass ,απο την άλλη British Steel και Defenders of the faith.
η πρώτη ισοπαλία.

επίσης έχουμε τα παρα -παρα πολύ καλά (βασικά μυθικούς δίσκους για το heavy metal ,αλλά συγκρίνουμε τους Priest εσωτερικώς) ,για τα 70’s Killing Machine (και απο τα αγαπημένα μου ever) και για τα 80’s το Screaming .
1-0 ,ύστερα απο μεροληψία δικιά μου προς το Killing Machine

απο live albums ,στα 70’s το “πειραγμένο” Unleashed και στα 80’s το true Priest…Live ,
τώρα τι να πώ ,που να μην έχει ειπωθεί σε Priest-o-συζήτηση.
Και γίνεται το 2-0.

Επομένως 70’s guys .

Συν , να προσθέσω οτι τα επίπεδα ανατριχίλας που βγάζουν τα τραγούδια των 70’s τα κοντράρει μόνο το Defenders απο τα 80’s .
Απο που να το πιάσεις [I]Beyond the Realms Of Death , Run of the mill , ολόκληρο το Sad Wings ,Before the dawn , Evening Star ,Caviar And Meths ,Heroes End (έπος), Saints In Hell ,Dissident Aggressor[/I] ή να αρχίσω να αποθεώνω για άλλη μια φορά το [I]Unleashed [/I]

Ripper ειμαστε.
Τον Χαλφορντ δεν τον αντεχω.

και σου αρέσουν οι priest?

80s από μένα, η αρχή τους κυρίως

70s απο εμένα και πλησιάζουμε!!!

Χωρις να εχω ακουσει τα απαντα 80s λογω Screaming κυριως που ειναι και ο αγαπημενος μου!