Judgement Days III Fest 3-4/12 (Daylight Misery, Crosswind κα) @ Stage Λάρισα

Μετά τους Lizzy Borden, άλλο ένα πολύ ενδιαφέρον λαιβ στη Λάρισα. Πάμε μωρη επαρχία! :b

3 Δεκεμβριου:

Daylight Misery
Anal Veritas
Shane
Neverising Sun
Armagedon

Doors open 20:00 - First act 20:30
Ticket 10 Euros

4 Δεκεμβριου:

Crosswind
Convixion
Stormbringer
Convicted

Doors open 20:30 - First act 21:00
Ticket 10 Euros with drink

Εκτός απροόπτου θα τους τιμήσω.

300 live σε 365 μέρες στη λαρισα…
και το 95% στο stage…
κάποιος πρέπει να κάνει μια επένδυση… (τον χαβά μου εγώ)

Πήγα την δεύτερη μέρα και ενώ το έμαθα τελευταία στιγμή (είχα πάει στην φαμίλια για ανεφοδιασμό σε τάπερ και χρήμα, κατηραμένη πείνα!) είπα να πάω. Η είσοδος 15 έουρα με ποτό και πάγκος με δίσκους. Αρχίσαμε με Convicted και έγινε πανικός ενώ περίμενα να ξεκινήσουμε με κάτι πιο μελωδικό και power όπως οι Crosswind, οι Convicted μας τίναξαν στον τοίχο με δυνατό thrash και όσοι τους έχουν δει περισσότερες λεπτομέρειες δεν χρειάζονται! Μου έκαναν εντύπωση τα φωνητικά του τυπά, ριφολογία ουδόλως βαρετή για το old school thrash που παίζουν. Απλά καταπληκτικοί! Μετά βγήκαν οι Stormbringer (πρώτη φορά τους έβλεπα live), ενέργεια στο full, φοβερά φωνητικά, έγινε πανικός στα “Stormbringer”, “Heathen Cry” τρέχαμε μην μας πάρει κανένα πόδι στο κεφάλι. Τρίτοι βγήκαν οι Crosswind. Δεν μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση, μετά από ένα σημείο με κούρασαν παρόλο που είχαν πολύ καλές μελωδίες (άρτια κιθαριστικές κτλ κτλ) δεν με πόρωσαν κιόλας, γούστα είναι αυτά. Δυνατό τους σημείο τα φωνητικά και οι κιθάρες, κατά τ’άλλα δεν εντυπωσίασαν πολλούς. Τελευταίοι και καλύτεροι (:ρ) οι Convixion! Νταξ, τι συστάσεις θέλετε, όλοι έχετε δει τουλάχιστον το video “Drink Metal” με τον Γρηγόρη απ την eat metal να πίνει μπυροσαμπουάν :ρ ! Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟΙ! Φοβερές διασκευές “Black Machine” από Cirith Ungol (μου έφυγε το κεφάλι!!) και “A lesson in violence” από Exodus. Δυνατά κομμάτια δικά τους τα “I come Alive” , “Drink Metal”, “Heavy metal re mounia” (πανικός από κάτω). Πρώτη φορά τους έβλεπα live και θα πλέρωνα να τους δω να παίζουν και μόνοι τους, όχι μόνο σε φεστιβαλάκι. Αυτάαα. Εν ολίγοις όποιος δεν ήρθε ΕΧΑΣΕ.-

Σήμερα είχε και παζάρι δίσκων στο “μεταλλουργείο” (το οποίο μας ξενέρωσε χθες, έπαιζε ό,τι να ΄ναι). Αν και άφραγκη, τσίμπησα το “Cyberchrist” από Phantom και “Coercion to kill” από Death Dealer. Έχασε κι όποιος δεν έσκασε μύτη εκεί αν ήταν ΛάρΣα.

Υ.Γ. ΑΕΛ και ΗΕΜΟ και Heir Apparent demo.
Υ.Γ.2 ΑΕΛ και τοστ, βινύλιο Satan’s Host.