Kαλύτερες κυκλοφορίες 2008

Α πα πα πα πα! Μάλλον δεν έχεις ακούσει το Electrify των Paradox εσύ! :slight_smile:

επειδη εβαλες αβαταρ που τα σπαει
θα το ακουσω! :slight_smile:

by the way αυτοι ακομα ψαχνουν τραγουδιστη,για να βγαλουν το αλμπουμ φετος!
γιατι εφυγε ο αλλος???(και πηγε σε μπαντα που δεν του πηγαινει καθολου!!!)
παντως αν γυρισει ποτε πισω,εχουν καταλληλο κομματι για να τον υποδεχτουν! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Γούσταρα πολύ με το Inflikted των Cavalera Conspiracy. Βασικά η μόνη μου ένσταση είναι ορισμένα υπερτεχνικά
leads του Marc Rizzo που χαλάνε το όλο “sepultura” κλίμα. Ο τύπος είναι κλάσεις ανώτερος του Kisser, αλλά αν αυτός ο δίσκος κυκλοφορούσε υπό το όνομα των Sepultura και με Kisser στην κιθάρα θα μιλούσα για το υπέρτατο come back και για ότι καλύτερο έχουν κάνει από την εποχή του Chaos A.D. Ακόμα και τώρα βέβαια ο δίσκος γκρεμίζει σπίτια και τον θεωρώ ανώτερο από κάθε κυκλοφορία των Sepultura μετά το Chaos A.D. Ας ελπίσουμε στο πολυπόθητο reunion. Μέχρι τότε τα αδέρφια Cavalera θα αποτελούν το τέλειο υποκατάστατο και ότι πιο κοντινό στους γνήσιους Sepultura.

Το καινούργιο House of lords είναι δισκάρα, κατά την γνώμη μου το καλύτερο τους από την εποχή του Demon’s Down.

Όπως και το Khymera, περιμένουμε και το Dokken :smiley:

αυτά που μου κάναν εντύπωση μέχρι στιγμής είναι τα Meshuggah, Genghis Tron, Protest the Hero,In FLames, Tiamat (σε λιγότερο βαθμό) ενώ θέλω να ακούσω καλύτερα το Unearthly Trance…
Και περίμενα περισσότερα από Death Angel, Testament (ta 8 kommatia),Cavalera kai Mars Volta

Ένας αρκετά καλός δίσκος στο είδος του (αλλά μέχρι εκεί…) είναι το Korven Kuningas από Korpiklaani.

το νεο Thrice παιδια!δεν εχω να πω κατι αλλο…α!και φυσικα new in flames & protest the hero!

Ωπ, έχει διαρεύσει το επόμενο Alchemy Index ?

Ρε σίγουρο αυτό;; Γιατί δεν τα βρίσκω πουθενα εγώ;

ειμαι μελος στο επισημο φορουμ τους και το λινκ μου το εδωσε ενας τυπας!φανταζομε πως εχει ανεβει στα τορρεντς!αν θες μπορεις να μπεις κ στο space τους και στο tube να ακουσεις καποια καινουργια κομματια…αξιζει νομιζω:thumbup:


Όσοι αρέσκονται σε περιέργα ακούσματα και δεν έχουν κολλήματα να ακούσουν και λίγο indie ας ακούσουν την μπάντα που ονομάζεται FOALS που βγάλαν φέτος δίσκο ονόματι Antidotes… Ντεμπούτο και ήδη έχουν αποκτήσει fans λόγω της πανέμορφης αλλά και τελειώς μοναδικής τους μουσική… Α έχουν και Έλληνα frontman…

Oρίστε και μερικά vids να τους θαυμάσετε…:stuck_out_tongue:

Σιγουρα το ακολουθο δε συγκαταλεγεται αναμεσα στις κανονικες κυκλοφορίες της χρονιας λογω του ‘‘χαρακτηρα’’ του. ΟΜΩΣ:

Η νεα μπαντα των Host και Aldrahn σε καμια περιπτωση δεν ειναι project*. Ειναι black metal, όπως το διδαξαν οι Darkthrone των early 90’ς, σε μια πιο ατμοσφαιρικη, σχεδον drone εκδοχη. Και ναι, καταφερνει να σβησει τους επιδοξους -επισης φιλους του old school ηχου- αντιπαλους διχως ν’ ακουγεται απλα ‘‘νοσταλγικο’’. Οι κιθαρες κοβουν με ενα παγωμενο feeling,ενω τα σχιζοφρενικα φωνητικα του Aldrahn δηλωνουν το (*), καθως εχει καταθεσει ψυχη και σωμα. Ειδικα αυτο το One Foot In Each Hell, εχει φαει απιστευτο Λιωσιμο.

Περιμενω ΠΟΛΛΑ απ το φετινο τους δισκο.

Ωπ, πως μου διέφυγε εξαρχής? #-o

Η καλύτερη κυκλοφορία του 2008 που έχω ακούσει μέχρι τώρα είναι νομίζω το RPWL-The RPWL Experiece. Δισκάρα.

Μετά πάνε τα Black Mountain και Protest The Hero

Ε, τοτε δωκε παραπανω ινφο γι αυτο το καταπληκτικο -οπως λες- αλμπουμιδιο:!:

Αν ειναι σα το προηγουμενο… καταλαβα. Επι εποχες Realm (αλλο μεσο στο οποιο τοτε εγραφα) το χε παρει ο υπευθυνος για το ειδος. Εκει που εβαζε αβερτα 6ρια… βλεπεις στο επομενο update ενα 10ρι ΝΑ.

Yπάρχει και review στο rocking.

http://www.rocking.gr/review1732.php

Δε συμφωνώ σε μερικά σημεία βέβαια, αλλά είναι όμορφη κριτική. :slight_smile:

Γιεα, το χω διαβασει. Τι να σ’ πω, οταν εχω χρονο θα τ’ ακουσω. Ελπιζω να χεις δικιο και να καναν το 2 στα 2.

τελικα κατεβασα το νεο Κalmah και το ακουω τωρα

με μια πρωτη ακροαση και χωρς να χει τελειωσει ακομα το αλμπουμ, μου φαινετε πιο μελωδικο και καπως γρηγορο. τιποτα σπουδαιο αλλα οκ…

65daysofstatic - The Distant And Mechanised Glow Of Eastern European Dance Parties

Καταπληκτικο EP απο τους Αγγλους εκαναν μια μεγαλη αλλαγη σε σχεση με τις προηγουμενες κυκλοφοριες τους εισαγοντας παρα πολλα ηλεκτρονικα στοιχεια (οχι οτι δεν ειχαν πριν) κανοντας σε να μην θες να τελειωσει το τραγουδι :smiley:

Ισως να απογοητευσει μερικους φαν.

Oxi mono apogoiteytika alla goiteytika akoma pio poli me stous Static pou tous theoro apo tis pio elpidofores simerines bands. Deiksane se ayto to deigma oti sky is the limit giaytous tous paixtarades. Mousiki tou mellontos. 8)