Kαλύτερες κυκλοφορίες 2008

Σε αντιστοιχία με το thread για το 2007. Μέχρι στιγμής ανάμεσα σε αρκετά σκουπίδια έχω ακούσει 2 πολύ καλά album. Ελπίζω να πάει καλύτερα η φετινή χρονιά

Bon Iver – For Emma, Forever Ago
Destroyer – Trouble in Dreams

E ρε παιδια, υπερβολη, στην ουσια τοσο νωρις που ανοιξε αυτο το τοπικ δεν θα ειναι τα καλυτερα του 2008 αλλα οτι καλο εχουμε ακουσει στο 2008. Ακομα και τον Νοεμβρη για το 2007 που το ειχε ξεκινησει το ροκιν πιστευω οτι ηταν 100% λαθος, πρωτον γιατι υπαρχει αλλος ενας μηνας και δευτερον γιατι δεν μπορει να εκφερεις γνωμη για την εναν δισκο 3 μερες μετα την κυκλοφορια του.

Νταξ, δεν πειράζει. Κουβέντα να γίνεται.

Μέχρι στιγμής έχει ξεχωρισεί με άνεση μια κυκλοφορία 25 λεπτών! :wink:

Mέχρι στιγμής:

Paradox - Electrify
Stormwarrior - Heading Northe

To νεο Disturbed…:lol:

Ειδωμεν…

Αν και μπλέκεται λίγο με το νέες κυκλοφορίες 2008…

Μέχρι στιγμής ξεχωρίζω άνετα το 01011001 των Ayreon.
Πολυ καλά επίσης το Scarecrow των Avantasia καθώς και το Scream, Aim, Fire των Bullet For My Valentine.
Ευχάριστη έκπληξη το Collision Course των Royal Hunt.
Δυνατό στις πρώτες ακροάσεις το νέο In Flames.

Khymera - The Greatest Wonder (Most Favorite)
Ours - Mercy
EF - I Am Responsible
Portishead - Third
Pitchblend - The Lines Of Unreason
Black Mountain - In The Future
Thieves and Liars - When Dreams Become Reality

Favorite song Ours - Mercy

5-6 akoma alla den ta exo akousei para poli oso ayta. O agapimenos diskos tis xronias tha bgei argotera :stuck_out_tongue: kai deyteros meta ta sxolia Shirley einai episis kaparomenos.

Αυτό ακριβώς είχα κατα νου όταν άνοιξα το θέμα. Καλύτερες κυκλοφορίες του 2008. Όσο από αυτό το έτος έχει υπάρξει μέχρι σήμερα :wink: Απλά εδώ ουσιαστικά θα προτείνουμε στους συμφορουμίτες μας κάποιους πρόσφατους δίσκους που θεωρούμε καλούς.

Ναι αλλα αυτον τον ρολο τον παιζει κυριως το “ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2008”…! :wink:

Στο ΝΕΕΣ μπορούν να μπουν και οι χειρότερες. Εδώ όχι.

Ως τωρα; Χμ

Meshuggah - ObZen
Protest The Hero - Fortress
Sahg - II
Rotten Sound - Cycles
Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

Θελω να ξανακουσω Black Mountain παντως. Δεν εκατσε σε σωστο mood.

Mέχρι τώρα Norther - N

The Mars Volta - The Bedlam in Goliath

Ρε Daz, αυτό το άκουσα 1-2 φορές, επειδή το πρότεινες και δεν μου είπε απολύτως τίποτα.
Νομίζω πως δεν τα πάνε και από κριτικές γενικότερα πολύ καλά.

Το Kyhmera θέλω να το ακούσω…

Το Khymera ειναι καλο σχετικα…εχει μεσα 1-2 κομματαρες που μπορεις να τραγουδησεις απο τη 2η ακροαση αλλα γενικα ειναι αρκετα ανισο!
Sorry Daz :stuck_out_tongue:

Απο τις μελωδικες ροκιες/αοριες που εχω ακουσει φετος προπορευετε το House Of Lords παντως…αν και αυτο μου φανηκε κατωτερο του υπερτατου World Upside Down!!

μεχρι στιγμης μονο οι Avantasia μου αρεσαν αλλα τα καλυτερα ερχονται με
In Flames
Children of Bodom
Opeth

No worries pal. Exei kai Alpha Galates - A Stimulus For Reason sto menu pou ksexasa…

Gia to proto exo na po kai meta apo tin No32 akroasi pou ekana akoma to goustaro trela (eimai Khymerokafros den metrao)

Gia to deytero simfono oti to WUD den paizotane leme :stuck_out_tongue:

μεχρι τωρα τα αλμπουμς που με εξεπληξαν ειναι δυο

Protest The Hero - Fortress
και
Virgin Black - Requiem Fortissimo

απο κει και περα
το in flames ακουσμα με ακουσμα δυναμωνει μεσα μου
το kingdom of sorrow δειχνει οτι θα καπαρωσει θεση στο τελος της χρονιας
ενω οι death angel αν δεν βρεθει ανταγωνισμος (βλεπε testament και σια) θα χτυπησουν το thrash αλμπουμ της χρονιας

εκτος συναγωνισμου το meshuggah φυσικα που ζει και αναπνεει στον δικο του χωροχρονο

και εις αναμονην
παρα πολλες κυκλοφοριες οπου ξεχωριζω
2 πολυ σημαντικες

Gojira
και
Mastodon

Αυτο το βλεπω δυσκολο να μου αρεσει αλλα το εξωφυλλο του το γουσταρω τρελα!!Μαλλον θα το τσεκαρω λογω εξωφυλλου να δω τι παιζει!!