Kαλύτερες κυκλοφορίες 2008

Οτι καλυτερο εχω ακουσει φετος μακραν: Τhe Raconteurs - Consolers of the Lonely.
και ουτε πιστευω οτι θα βγει κατι καλυτερο, ααααααααντε ισαξιο.
Αξιολογη ειναι και η καινουργια δουλεια των The Kooks. Eχει ενα κομματι που λεγεται Do you wanna και ειναι πολυ σεξ τραγουδι να ουμε… απο κει και περα περιμενω το δευτερο σολο αλμουμ του Scott Weiland που θα ειναι και διπλο :slight_smile: και ειπωθηκε οτι θα βγει κοντα στον Οκτωβριο οπως και το καινουργιο Μεταλλικα.

Aυτό που μέ έχει πορώσει περισσότερο στο σύνολο ως τώρα είναι:

Face Down Hero - Where All This Anger Grows

το είχα προτείνει στο αντίστοιχο τόπικ παλιότερα.
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=336932&postcount=391

Μιλάμε σπέρνει και όσο περισσότερο το ακούω τόσο περισσότερο ανακαλύπτω το μεγαλείο τους.

Δεν το έχω ακούσει αυτό αλλά πολύ πετυχημένο το εξώφυλλό του!:stuck_out_tongue:

ελα ρε συ

δεν το χω ψαξει ακομα

ειχα ακουσει το πρωτο που το χες προτεινει παλι εσυ αλλα δεν ειχα τρελαθει

τωρα με εβαλες σε τρελο πειρασμο

Σε σχέση με το περσινό τους είναι πολύ καλύτεροι, και έχουν λίγο πιο ανεβασμένες τις ταχύτητες!!

χαλαρά μέχρι στιγμής τα εξής

το τελευταίο ήταν η 1η μου επαφή με Testament!!!

δεν έχω ακούσει ακόμη το νέο Sahg , το οποίο όπως βλέπω λέτε είναι πολύ καλό , αλλά τώρα μελετώ άλλα cd…

Παντως σε αντιθεση με περσι που χαμε τετοια εποχη το Machine Head, δεν εχει βγει κατι που μπορεις να πεις ‘‘ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ’’ οσον αφορα το θεμα ‘‘δισκος της χρονιας’’. Βεβαια ειναι ακομα νωρις και εχουμε μπροστα μας Mastodon, Metallica και Lamb Of God απ τους οποιους αναμενω τα μεγιστα. Αν και απο Mastodon (περιεργως) αυτη τη φορα δεν εχω τοοοσο μεγαλες προσδοκιες.

Συμφωνω.
To νεο L.O.G ειναι σιγουρο οτι θα βγει φετος?

Κοιτα, τιποτα δεν ειναι σιγουρο αν δε βγει σταθερο release date. Η τελευταια δηλωση (νομιζω) ηταν για τελη 08.

H κορυφαια κυκλοφορια της χρονιας προς το παρον ειναι ΑΥΤΗ:

Και το αθλιοτερο εξωφυλλο μαλλον :Ρ

Γι αυτο που εκστομισες, θα χασεις το Κυπελλο. 8)

Oρισμένες πολύ δυνατές κυκλοφορίες:

Belphegor - Bondage Goat Zombie, ΜΑΚΕΛΕΙΟ!!!

W.E.B. - Jesus Heist

Deicide - `Till Death Do Us Part

Dominici - 03 - A Trilogy - Part 3 (αν και δεν χωνεύω καθόλου τους Dream Theater, το γεγονός ότι αυτό με έχει ξετρελλάνει πρέπει να λέει κάτι :stuck_out_tongue: )

Τhine Eyes Bleed - Thine Eyes Bleed

και ορισμένες απλά ΟΚ για το είδος τους:

Dokken - Lightning Strikes Again
In Flames - A Sense Of Purpose
Testament - The Formation Of Damnation

Ρε εσύ γουστάρεις τρελά Dominici και Circus Maximus και αντιπαθείς Theater :lol: :lol: Κάτι δεν πάει καθόλου καλά με σένα :stuck_out_tongue:

Σοβαρά τώρα, για δοκίμασε να ακούσεις τα Metropolis II, Train Of Thought, Awake χωρίς προκατάληψη.

Όχι τίποτ’ άλλο αλλά πολύ με προβληματίζει η περίπτωσή σου :stuck_out_tongue:

Ίσως να του άρεσει το When Dream And Day Unite.

:lol:
Βγηκες αληθινος…Ουτε ο Ιησους ετσι… :stuck_out_tongue:

Το είχα ποστάρει στο τόπικ των Fear Factory πριν λίγο καιρό. Τώρα μετά από αρκετό λιώσιμο ήρθε η ώρα του για αυτό εδώ το θρεντ. :slight_smile:

Και μερικά δείγματα:

Like Falling Snow
Sounds Of Silence (S&G cover)
Violet Morning
Mars Becoming

Μπομπα τελικα… +1…

Έτσι να δικαιώνομαι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Λεπόν, δισκάρα το genghis tron αλλά για τόσο ψηλά μέχρισ στιγμής έχουμε:

Opeth, Portishead, RPWL, Black Mountain

To Portishead ακομα δε μ εχει πεισει γμτ! Δυσκολος δισκος!

Οταν ακουσω καλυτερα 3-4 δισκους που θελω θα κανω μια ανακαταταξη. Προς το παρον παντως. νο1 για φετος παει το Animal Alpha.