Kαλύτερες κυκλοφορίες 2010 / ανασκόπηση της χρονιάς

που, πως πότε?

πάντως το αληθινό midlake για το 2010 είναι το queen of denmark του john grant.

ειναι εξω απ’ τις τρεις του μηνος το ντορντυ. το john grant θελω καποια στιγμη να τ’ ακουσω καθως μαρεσει το μουτρο του καλλιτεχνη.

Είχαν δεν είχαν πάλι οι Crippled Black Phoenix την τσίμπησαν την πρωτιά για 2η συνεχή χρονιά.

Πέρσι μας έπιασαν απροετοιμάστους και μας γάμησαν τα μυαλά. Φέτος περιμέναμε κάτι αντίστοιχο, τους ξέραμε, είμασταν έτοιμοι, αλλά και πάλι μας αιφνιδίασαν με τον πιο μαγικό τρόπο και μας τα ξαναγάμησαν τα μυαλά…

Συμφωνώ με Σάμαν -αν και είναι ακόμα λίγο νωρίς και ο ενθουσιασμός έχει χτυπήσει εξωφρενικά επίπεδα- “η σημαντικότερη μπάντα των καιρών μας”.-

+

Band of Horses - Infinite Arms I[/I]
Beach Fossils - Beach Fossils I[/I]
Thieves Like Us - Again and Again I[/I]
The Gaslight Anthem - American Slang I[/I]

Moυφα η φετινη χρονια…[-X

Εντάξει μουφα δεν είναι απλά νομίζω είχε πολλά άλμπουμ που άρεσαν με την πρώτη ακρόαση αλλά χάθηκαν και ξεχάστηκαν γρήγορα και εύκολα. Το μόνο “κακό” είναι πως τα καλύτερα για μένα φέτος ήταν άλμπουμ που θα μπορούσαν να είχαν βγει σε προηγούμενες δεκαετίες.

Θα χωρέσει κι αυτό, πολύ εύκολα όμως:

Ένα γρήγορο διάβαζμα:

http://www.rocking.gr/reviews/album/The_Virginmarys_-_Cast_The_First_Stone/3071/

και μιά πρώτη αφτιά:

http://www.youtube.com/watch?v=N7clibOhA_4

Edit/Update γιατι ειχα ξεχασει την υπερδισκαρα των Rage… :rockon:

Έτσι οι Arryan Path!!! Δισκάρα!

το καμελοτ λέει ρε? απογοητεύτηκα στην πρώτη ακρόαση και το άφησα :/.

Φίλε Ποτ, το τραγουδάκι ακούγεται δυναμιτάκι… Αν παίζει κανένα λινκ, στείλε από εδώ…

+10

Πολύ σωστός προσδιορισμός!

ακουσα το νεο μπονομπο και τα εσπασε!:slight_smile:

δισκάρα! μου άρεσε τόσο, που τις τελευταίες μέρες ακούω ολόκληρη τη δισκογραφία του, και ετοιμάζομαι να του ανοίξω thread με post σεντόνι στο groups and artists.8)
σε όσους αρέσει το soundtrack του amelie (σε μια πιο ηλεκτρονική προσέγγιση), σίγουρα έχουν να βρούν πράγματα…

ισως το μπλακ σαντς ειναι λιγο πιο κατω απ τα πρωτα 2 που ναι επικλυ επικ παρολ αυτα ειναι δισκαρα με τα ολα του!

αν ανοιξεις το τοπικ το πρωτο κομμεντ δικο μου (σε λιγο εχουμε να ακουσουμε και το νεο τζαγκα τζαζιστ)

ενα πρωτο τοπ10(αλφαβητικα):-k

Avenged Sevenfold - Nightmare
Circa Survive - Blue Sky Noise
Crippled Black Phoenix - I, Vigilante
Daughters - Daughters
Deftones - Diamond Eyes
Dillinger Escape Plan - Option Paralysis
Melvins - The Bride Screamed Murder
My sleeping Karma - tri
Samsara Blues - Experiment Long Distance Trip
StoneSour - Audio Secrecy

Arcade Fire | The Suburbs
Archie Bronson Outfit | Coconut
Beach House | Teen Dream
Bear In Heaven | Beast Rest…
Black Keys | Brothers
Blood Red Shoes | Fire Like This
Broken Bells | Broken Bells
Caribou | Swim
The Coral | Butterfly House
Crystal Castles | Crystal Castles
The Dead Weather | Sea Of Cowards
The Drums | The Drums
Foals | Total Life Forever
Gayngs | Relayted
Laura Marling | I Speak Because I Can
Massive Attack | Heligoland
Midlake | The Courage Of Others
The National | High Violet
Sparklehorse | Dark Night Of The Soul
Villages | Becoming A Jackal
Young Heretics | We Are The Lost Loves

** δεν εχω ακουσει ακομη ολοκληρα τα αλμπουμς των teenagersintokyo & Interpol.

το νεο ρουσκο αγαπηθηκε αμεσως! :slight_smile: σε λιγο θα ριξουμε και μια ματια στο νεο χελμετ, νο ειτζ και μελβινς:p

ώπα, δεν είχα ιδέα για rusko.πρώτο full length ε?τσεκάρω ασαπ.
το helmet το βρήκα απλά διεκπεραιωτικό, ενώ οι melvins θεωρώ πως είναι από τους λίγους που καταφέρνουν μετά από τόσα χρόνια να παραμένουν επίκαιροι (μαζί τους και οι fall με τους flaming lips).
no age είναι στα υπόψιν.
και βασικά είσαι το πιο κοντινό στα ακούσματά μου άτομο εδώ μέσα.για να μην πω πως ακούμε ακριβώς τα ίδια πράγματα.:stuck_out_tongue:

Ρε τον Plan B …
:respect: