Kαλύτερες συναυλίες 2011

Δε ξέρω αν έχει ανοίξει, γιατί όπως πάντα, το search είναι χάλια.

Λοιπόοοον.

  1. Μουσικά Κύματα Fest @ Ν.Μάκρη 23-7-11
  2. Satan Upon New Long Fest @ N. Mάκρη 12-2-11
  3. Voivod/Soilent Green/Today Is The Day, @ An Club 4-5-11
  4. The Ocean/Intronaut/Red Fang @ An Club 4-6-11
  5. DHG @ Gagarin 205, 11-3-11
  6. Universe217 release party @ 6 Dogs, 8-4-11
  7. Sun of Nothing release party / Sardonis / Nechayevchina @ An Club, 17-3-11
  8. MissFortune Release party @ An Club 17-2-11
  9. Roger Waters The Wall Live @ OAKA, 9-7-11
  10. Bohren Und Der Club of Gore @ Gagarin 205, 18-3-11
  11. Pentgram @ An Club, 18-4-11
  12. Corrosion of Conformity @ An Club, 21-4-11

Aυτά προς το παρόν, είμαι χώμα για να θυμηθώ οτιδήποτε άλλο. Επανέρχομαι άνετα όμως.

Pain Of Salvation @ Fuzz Club 7/1/2011

Kyuss Lives! @ Fuzz Cub 25/3/2011

Fates Warning @ All Alive Λάρισα 1/8/2011

Roger Waters 8/7/2011
Judas Priest, Whitesnake, Opeth, Firewind, Karma Violens 5/7/2011
Fates Warning, Dream Theater 2/8/2011

Τα βασικά.

[SPOILER]

ΓΚΡ.[/SPOILER]

χαχα. Πουτάνα ευτυχία που λέει και ο Crimson στην υπογραφή του.

blind guardian στο fuzz

judas priest και λοιποι στο φαληρο

τωρα περιμενω και sabbath για να ολοκληρωθω!

Έχουμε και λεμε.

  1. T-H-E W-A-L-L live. (9/7)
  2. Διήμερο blind guardian στο φαζζ
  3. Judas priest - Opeth στο φαληρο.
    4.Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh acoustic show (αχ κλαμα εκεινη η μερα), an club
    5.πρωτη μέρα Up the Hammers (skull fist, jaguar κι αντε γεια σας.), an club
  4. Dream theater, fates warning, terravibe
  5. Eluvetie, an club

και αν δεν ειχα γινει κατι στραβες σε god is an astronaut & paradise lost θα χωνοντουσαν.

αφηνω απεξω και τους pain of salvation γιατι θα εχω δυο συναυλιες τους να συγκρίνω για φέτος :stuck_out_tongue:

Και έχουμε συναυλιακό μέλλον ακομη.

Πήγα σε μία καλούτσικη φέτος,να δεις πως την λένε,δεν θυμάμαι ρε γαμώτο…

Πηγες Μπον Τζοβι;;; :-k

:stuck_out_tongue:

Μπα, αφού λέει “να δεις πως [B]την[/B] λένε”, στην Anneke θα πήγε κι αυτός! :stuck_out_tongue:

Μαρέσει που με ονομα floydized δεν παει πουθενα το μυαλο σε μερικους. Οοοουπς σποιλερ. :roll:

:expressionless:

[B]1. Eyehategod / Church Of Misery / Gomgoma @ AN Club, 7/7[/B]

Εκεί που ενώθηκε η απόγνωση της Νέας Ορλεάνης και της Αθήνας
http://www.avopolis.gr/metal-live/39226-eyehategod-church-of-misery-gomgoma

[B]2. Dead Congregation @ DeathKult Festival - Germany, 4/6[/B]

Επί 30 λεπτά έστηναν πετάλια, ξέστηναν τύμπανα, τσέκαραν, ξανατσέκαραν. Το αποτέλεσμα ήταν σε ένα φεστιβάλ με γενικώς μέτριο ήχο, να ακουστούν βαρύτεροι και πιο δεμένοι από κάθε άλλη φορά που τους έχω παρακολουθήσει. Τους υποκλίνεται ο κόσμος όλος, κάντε το κι εσείς.

[B]3. Antaeus @ DeathKult Festival - Germany, 4/6[/B]

Είναι μια από της μπάντες που ξαναέβαλαν το blackmetal στον χάρτη με το CYFAWS. Γι αυτούς κυρίως ταξίδεψα και το εντελώς σαλταρισμένο βλέμμα του MkM με αποζημίωσε και με το παραπάνω.

[B]4. Pentagram / Infidel / Lucky Funeral @ AN Club, 18/4[/B]

Δε χρειάζονται πολλά εδώ, όποιος ήταν εκεί έβλεπε ένα κοινό, τόσο συνεπαρμένο, που λίγες φορές συναντάται πλέον.

[B]5. Voivod / Soilent Green / Today Is The Day @ AN Club, 4/5[/B]

Το ίδιο με το παραπάνω. Είπαμε, μετά το τέλος δυο αστέρια στον ουρανό έλαμπαν λίγο πιο έντονα.

[B]6. DHG / Gospel Of Grief / Enshadowed @ Gagarin, 11/3[/B]

Δυο σκάλες πάνω από την προηγούμενη εμφάνισή τους, o Kvohst είναι πλέον άνετος και η νέα μορφή των DHG αρχίζει να αποκτά τη δική της προσωπικότητα. Βγάλτε δίσκο!

[B]7. Mortuary Drape / Embrace Of Thorns / Dark Messiah @ AN Club, 29/1[/B]

Λάηβ για πάλιουρες μεταλλάδες αυτό και τίμιο μέχρι την τελευταία σταγόνα ιδρώτα στην καράφλα του Wildness Perversion. Μεγάλη εμφάνιση και από EMBRACE OF THORNS.

[B]8. Satan Upon New Long Fest @ Πολιτιστικές Απόπειρες - Νέα Μάκρη, 12/2[/B]

Τέτοιες προσπάθειες είναι που σε κάνουν να χαίρεσαι να ασχολείσαι με τις εγχώριες μπάντες και σκηνές. Μηδέν ψευτο-σταριλίκι και άπειρη μουσική.

[B]9. Enthroned / Nadiwrath / Caedes Cruenta @ 7Sins, 1/4[/B]

Μπαίνει μόνο και μόνο λόγω NADIWRATH, παρότι και οι CAEDES ήταν αξιοπρεπέστατοι και οι ENTHRONED έδωσαν άψογο λάηβ. Τέτοια ισοπέδωση όμως σαν αυτή των NW λίγη καταφέρνουν. Νομίζω ότι είναι και η μοναδική φορά που έχω ανοίξει pit σε συναυλία.

[B]10. Rest of the bands @ DeathKult Festival - Germany, 3&4/6[/B]

Black/death festival, κάπου στη μέση του πουθενά της νότιας γερμανικής επαρχίας με τον ήλιο να ανατέλλει γύρω στις 6 παρά και να δύει γύρω στις 9.30. Κι ένα παγωτατζίδικο να κάνει χρυσές δουλειές! :lol:

Στο νήμα χάνουν δεκάδα οι IMPALED NAZARENE, αλλά μπορείτε να διαβάσετε γι αυτούς εδώ:

Ελπίζω μέχρι το τέλος της χρονιάς να έχει γίνει 15άδα τουλάχιστον.

Top-3 4 me.

[SIZE=“2”][B]3. ROGER WATERS[/B][/SIZE]. (9-7 Πηλοΐδιο ίδρυμα) Άνακάλυψη καινούριων διαστάσεων…

[SIZE=“2”][B]2. JUDAS PRIEST[/B][/SIZE]. (5-7 Μπλουμ σκουέαρ) Και κάτι άλλοι, άλλα ποιος τους χέζει. Ισοπέδωση…

[B][SIZE=“2”]1. RUSH[/SIZE][/B] (6-5 GLOBE ARENA) No comments…

μεχρι τωρα…γιατι το 2011 εχει και συνεχεια…
[B]
1.Roger Waters 8-7

2.Dream Theater 2-8

3.Judas Priest 5-7

4.Accept 13-2

5.Dodheimsgard 11-3[/B]

[SIZE=“5”][B][CENTER][COLOR=“DarkRed”]Fates Warning @ All Alive Λάρισα 1/8/2011 [/COLOR][/CENTER][/B][/SIZE]
[CENTER]
[/CENTER]

τα λέμε του χρόνου(rush λεει ο άλλος…ρε εσύ…αυτό εκτός συναγωνισμού)

Θα ήθελα να βάλω αυτό που πόσταρες κι εσύ μαζί στην πρώτη θέση, αλλά εμείς στη μαλακάσα φάγαμε στη μάπα τους “θεούς του prog”. Ποτάνα ζωή και ποτάνα ευτυχία, που λες και συ…

10 γκιγκζ θα βαλω,με σειρα

[B]Manowar[/B](Principal 18+19/3) tied με [B]Crimson Glory[/B](@ Κeep it True 30/4)

Θεωση.
[B]
Vicious Rumors[/B](@ Κeep it True 29/4)

Ηξερα οτι θα ειναι απο τις καλυτερες τη στιγμη που ακουστηκε η πρωτη νοτα του Replicant.

[B]Roger Waters[/B](@ Non Call Arena 8/7)

3η γιατι δεν ειμαι και κανας τεραστιος φαν αλλιως φανταζομαι θα την εβαζα καρφι πρωτη,larger than life εμπειρια.

[B]Saracen[/B](@ Keep it True 30/4)

Ισως ο καθαροτερος ηχος απο συναυλιες που χω παει,εκτελεσεις που απο ολες τις αποψεις ηταν ανωτερες απο αυτες του ιδιου του(τεραστιου και λατρεμενου αυτου)δισκου.Καλυτερο του τελειου ενα πραμα.
[B]
Blind Guardian[/B](@ Fuzz 6+7/5)

Απο τις μπαντες που εχουν μια ιδιαιτερη χημεια με τους οπαδους και βγαινει παντα στις λαιβαρες τους που εχουν απιστευτη ατμοσφαιρα,στιγμες που εχουν αυτο το κατι ρε παιδι μου(η απλα ειμαι πολυ φανμποις).Ε αφου ακουσα και twilight hall/time what is time ολοκληρωθηκα.

[B]Jaguar[/B](@ Up the Hammers 11/3)

Ερχεται nwobhm μπαντα και σου παιζει το 110% της,οριζοντας τι σημαινει χεβι μεταλ λαιβ.
[B]
Helloween[/B](@ Fuzz 21/1)

<<insert φανμποιλικια>>
[B]
Satan[/B](@ Keep It True 30/4)

Riff Fest,oξεια ξεφρενιτιδα απο Tippins & Ramsey,σας ευχαριστουμε\m/

[B]Dark Tranquillity[/B](@ Fuzz 22/5)

Πουστικο ThereIn…Για να ειμαι ειλικρινης δεν ηταν το λαιβ που λες οτι ειχε το ‘‘κατι παραπανω’’ που θα το κανε λαιβ ζωης αλλα οπως και να χει ηταν τρελο απωθημενο και μου μεινε μια πολυ γλυκια αναμνηση.Mπανταρα.

είδες rush…δεν έχεις δικαίωμα να γκρινιάζεις για φέτος :smiley:

@pumpkin

Xαχα, “non call” εσύ, “πηλοΐδιο” εγώ, πλάκα δεν έχομε;;;

@crimson idol

δεν έχεις άδικο και είχα και το μπόνους μου
αλλά μια σωστή δόση Fates κάνει καλό γενικώς και σας ζηλεύω πολύ που την πήρατε και τη γουστάρατε…

ζηλεψα:lol::stuck_out_tongue:

Twilight Singers, Interpol, Roger Waters και Echo & The Bunnymen εχω να θυμαμαι προς το παρον απο το 2011