Kινηματογραφικη κοινοτητα νεας ιωνιας βολου 2012-2013

:thumbup:

‘’[B]Gianni e le donne[/B]’’(2011) του [B]Gianni Di Gregorio[/B]

Αργησα λιγο να γραψω γι αυτην τη μαλακια…ε,αυτην την ταινια ηθελα να πω,αλλα αν δεν σου αρεσει κατι,δυσκολα εχεις τον ενθουσιασμο να πεις την αποψη σου.Τελικα,επειδη ηταν και η τελευταια ταινια για τη φετινη σεζον,ειπα να κλεισω ομορφα τη χρονια…
Η απαραδεκτη αυτη σαχλοκωμωδια της πλακας,ειναι μια αναφορα στο πως βλεπουν οι πενηνταρηδες τις γυναικες,που θελουν να ξενογαμησουν,αλλα δισταζουν και τελικα μενουν στη μιζερια και τη στασιμοτητα με τη γυναικα τους.Αυτο βεβαια το τελευταιο δεν συμβαινει με ολους,αλλα εδω ο [B]Di Gregorio[/B] που νομιζει οτι κανει κατι το εξαιρετικο,ειναι μαλλον ισοπεδωτικος και το γενικευει.
Διαβαζα κι εγω οτι ο [B]Gianni Di Gregorio[/B] ειναι ο νεος [B]Woody Allen[/B] και ο διαδοχος του [B]Νani Moretti [/B]στην [B]Ιταλια[/B],αλλα ουτε καν…
Κατι τετοια σχολια μου θυμιζουν αποψεις του τυπου επειδη ενας πιτσιρικας κανει ντριπλες και τακουνακια ειναι ο νεος [B]Ronaldo[/B] και ο νεος [B]Messi.[/B]…

Eχουμε χορτασει στη ζωη μας απο νεους [B]Maradona[/B]…

Kαι πολλα εγραψα…

Οπως περυσι ετσι και φετος θα κανω μια λιστα με τις δεκα καλυτερες ταινιες που προβληθηκαν απο τη Λεσχη ,αλλα και τις πεντε χειροτερες κατα την αποψη μου παντα.
Σε ολη τη διαρκεια τις χρονιας παιχτηκαν 35 εργα και προσωπικα απο τα 35 ειδα τα 27.
Απο αυτα λοιπον,σχεδον χωρις αξιολογικη σειρα,με εξαιρεση τις τρεις πρωτες,ξεχωρισα:

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8

9)

10)

Kαι οι πεντε μαπες…

1)

2)

3)

4)