Kορυφαία ντραμς σε 90's δίσκο

O,τι λεει ο τιτλος,ιν σερτς φορ δε γκολντεν μπαγκετα :!: Και εννοειται ποσταρουμε και παραπανω απο μια επιλογες γιατι ποιος μπορει να αρκεστει μονο σε μια :roll:

Για μενα λοιπον ξεχωριζουν


Xαμος


Πονος


Μαγεια,θαυμα,ολεθρος,ολοκαυτωμα πες το οπως θες,10/10

Αυτα τα κειμηλια μου ερχονται με μια πρωτη σκεψη,θα επιστρεψω μαλλον και με πιο εκτενεις αναλυσεις σχετικα με το γιατι θεωρω το καθενα κορυφη,αλλα στο μεταξυ για πειτε!

Ναι.
Και γενικα στο Symbolic.

και οτι έμπαινα γιά να ποστάρω Hoglan

ε ναι όλα από Death!!

επίση:

και ένα outsider:

ωραιο τοπικ! το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο :

ειδικα ο ΟΡΥΜΑΓΔΟΣ που ακουγεται στο 2:31 ακριβως

παραγωγη/ηχος τυμπανων (και οχι μονο) bigger than life, οκ φορτωμενο με εφε, αλλα γκρεμιζει πολυκατοικιες…

τα δυο επομενο ειναι μεν του 1990 το οποιο ειναι On the edge, αλλα νομιζω ειναι πιο πολυ συνυφασμενα με τη δεκαετια του 90.

τρομερα τυμπανα σε ΟΛΟ το δισκο, αλλα το ομοτιτλο απλα δινει ρεστα…

οτι ισχυει και για το αποπανω, το βιντεο δεν ειναι αντιπροσωπευτικο, εχει πολυ μουντο ηχο αλλα ειμαι σιγουρος οτι το εχετε ακουσει οι περισοτεροι… για μενα ο καλυτερος ηχος τυμπανων σε kreator αλμπουμ ειναι εδω!

εδιτ : σωστος ο deckard, ΛΑΤΡΕΥΩ τυμπανα εδω (παιξιμο και ηχο) :

Το κριμσον αιντολ πρέπει να είναι ο δίσκος με τα περισσότερα/καλύτερα γεμίσματα στην ιστορία του (κλασικού) μέταλ.

[SPOILER]μέχρι που βγήκαν οι mastodon[/SPOILER]

Κατά τ’ άλλα κι εμένα το πρώτο άλμπουμ που μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα το θρεντ ήταν το σιμπολικ. Μάλλον δεν είναι τυχαίο.

δεν θυμάμαι αν το έχω γράψει αλλού. Ένας γνωστός μου αγόρασε και όρχησε να παίζει ντραμς λόγω αυτού του άλμπουμ

το περιέργο βέβαια με αυτό το άλμπουμ είναι πως δεν ευθύνεται ένας μόνο ντράμερ γιά το αποτέλεσμα

και δεν υπάρχει και σημείωση για το ποιος παίζει τι.
Αν και νομίζω γενικά σαν βασικός υπεύθυνος θωρείται ο banali

kala ta lete. na simplirwsw dio mpompes (endeiktika ta kommatia, giati oloklira ta album exoun apisteuto drumming)

Painkiller ρεεεεεεεεεε!
Θα έλεγα σε κλασσικό heavy metal δίσκο γενικά αλλά μπορεί να μου ξεφεύγει τπτ.

Οτιδηποτε αναφερθηκε +

Εδιτ: Βαριεμαι να βρισκω εικονα, αλλα βαλτε και De Mysteriis, λατρεια o Hellhammer.

Nα σαι καλα ρε Ντεκαρτ και εσπαγα το κεφαλι μου να θυμηθω πιο αλλο ενα ηθελα να βαλω στο αρχικο ποστ…:slight_smile: Ντανι θεε παρε την Παε

Συνεχιζοντας,το πιο χοντρο χταποδι του κοσμου διδασκει μαθηματα τυμπανιστικης παρανοιας

[B]Cryptopsy - None So Vile[/B]
[U]Phobophile[/U]

[B]Angelcorpse - Exterminate[/B]
[U]Phallelujah[/U]

[B]Dying Fetus - Killing on Adrenaline[/B]
[U]We Are Your Enemy[/U]

Και άλλα φυσικά, μαζί με μερικά που είπατε. Απλά αυτά μου ήρθαν στο μυαλό αμέσως!

Νταξ, ειμαι γραφικος, αλλα εναν random δισκο 90ς των Rush να πιασουμε, ο προφεσσορας, απλα, θα κανει τους υπολοιπους να φαινονται παιδακια. 8)

Θα 'θελα να μιλησω για τον κ. Shelley και το ποσο εξυπνος (γιατι τεχνικα δεν ειναι κατι απιαστο) φανταζει μεσα απο τα Daydream Nation και Dirty, αλλα θα με πειτε φλωρο, οποτε κανω τουμπεκι. :expressionless:

Kατα τα αλλα, Danny Carey σοδομιζει κωλαρακια.

Power of Inner Strength

Nemesis

Νομίζω σας πρόλαβε και αυτό λιγάκι

Σε ντεθμεταλ θα έλεγα το Clandestine,νομιζω δεν εχει ουτε ενα μπλαστ σε ολοκληρο το δισκο αλλα μιλαμε για τερμα μανιασμενο/πορωτικο αλλα και ευφανταστο παιξιμο και απο τα καλυτερα γεμισματα.[U]παραδειγμα[/U]
Επισης στον επομενο δισκο ο Νικε δινει τεραστιο γκρουβ και χρωματιζει τελεια το κομματια εκει που χρειαζεται [U]παραδειγμα[/U]
Μετα kyuss και welcome to sky valley,απ’τα πιο "μαγκιορικα’ τυμπανα σε δισκο τετοιου ειδους
Και προσωπικο κολλημα στο Forest Οf Εquilibrium.Κυριως λογω ηχου αλλα ρολαρισματων

Συμφωνω οσο δεν παει για Aenima,Calculating Infinity και Non So Vile.Και με τα περισσοτερα που ποσταριστηκαν βασικα

[I][U]ΝΑΙ![/U][/I]

α, και το Facelift. ούτε δύσκολο, ούτε τεχνικό, ούτε τίποτα. παρ’όλα φτά είναι το πιο “ουσιαστικό”, ζεστό και με την παραγωγή όπως πρέπει, ντράμινγκ που έχω ακούσει ποτέ.