Kαλύτερο σουηδικό συγκρότημα όλων των εποχών

Οσοι Σκανδιναβόφιλοι ας προσέλθουν… 8)

Εντάξει τι να επιλέξεις εδώ; Καμία σχέση τα συγκροτήματα μεταξύ τους… Όλα είναι κορυφαία στο είδος τους! Sorry, αδυνατώ να ψηφίσω…

Easy…!

Ξέχασα να προσθέσω τη κατηγορία άλλο…(και είναι πολλά) :wink:
Evergrey,Therion,Entombed,In flames,Dark tranquillity,Opeth,Last Autumn Dream,Backyard babies,Amon amarth,Unleashed,Wolverine,Haunted,Meshuggah,Darkane(Ουφ!)…Δεκτές οι υπενθυμίσεις σας… 8) Eagleheart,το ξέρω οτί τα πιο πολλά group είναι κορυφαία στο είδος τους,απλώς όταν ακούς Σουηδία πιο συγκρότημα σου έρχεται αμέσως στο μυαλό??

Entombed και Bathory φυσικά! Θέλει και ρώτημα? Γενικά όμως, όπως είπε και ο Eaglehear, τα σχήματα είναι ανομοιογενή. Πως να τα συγκρίνεις?

Και ξέχασες και Marduk & Dissection. :wink:

απ’ο τα αναφερόμενα ψήφισα pain of salvation groupαρα! όχι οτι και τα υπόλοιπα πάνε πίσω… Αλλά έχω δηλώσει την αδυναμία μου σε αυτούς…johan ακούς?

Που ειναι οι Spiritual Beggars???

Δεν το προσεξα. :oops:

:wink: H Σουηδία βασικά παίζει να είναι και η μεταλλομάνα της Ευρώπης…Προσθέτω Arch enemy,Spiritual Beggars,The Quill,Soilwork,Tad morose,Memento mori,Abstract Algebra,Dismember,Minds eye,Clawfinger,etc…

Απο αυτα που υπαρχουν στο δημοψηφισμα At The Gates,απο αυτα που λειπουν Therion,Dark Tranquillity και Amon Amarth

αφού στη λίστα δεν υπάρχουν οι …ABBA είναι άκυρη!! :smiley: :smiley:

με εχει απασχολησει αυτο το θεμα με τους Σουηδους ,και γενικα Σκανδιναβους .
Εκει ειναι δημοφιλες το ροκ σε ολες τους τις εκφρασεις , γιαυτο εχει τοσους καλους μουσικους ? Ειναι η μουσικη πιο ‘μπασμενη’ μεσα στα σχολεια ? Ειναι εκ φυσεως μουσικα ταλεντα ?
Αbba και Εurope νομιζω ειναι οι κορυφαιοι ,σαν ονοματα τουλαχιστον .Αλλα απο
αξιες οι ανθρωποι ειναι σταματητοι .
Μιας και αναφερθηκαν οι Αbba , σε οσους δεν εχουν ακουσει , υπαρχει ενα project
cd ενος σχηματος ονοματι ‘black sweden’ οι οποιοι δισκευαζουν Abba ,σε
medley με ενα ακομα κλασσικο ροκ κομματι , ολα σε διασκευες hard rock .

Φοβερή χώρα, αλλά μόνο να έχεις φίλους και να πας για επίσκεψη (sic) και όχι να μείνεις.
Όσο για το ερώτημα, δεν υφίσταται άπό την στιγμή που οι τρισμέγιστοι Europe είναι μέσα…

κατά προτίμηση φίλες θα έλεγα…

Κορυφαία μπάντα John Norum band μακράν…

Ακολουθούν Europe, Rising Force

ABBA με διαφορα.τοσο απλη μουσικη,και τοσο μεγαλη επιτυχια με διαχρονικη επιτυχια,μεγαλοι μαγκες.απο rock oi europe

  1. Heavy Load (μακράν)
  2. Εurope
  3. Candlemass

Entombed
Opeth
Pain Of Salvation
Hypocrisy
Lake Of Tears
In Flames (μέχρι Whoracle)
Katatonia
Wicthcraft

και άλλοι που μου διαφεύγουν