Kι όμως συνέβη στη σουηδία?

Συνέβη. Ένας Σουηδός άντρας 42 χρόνων, φανατικός οπαδός της metal μουσικής, κατάφερε το ακατόρθωτο: Η αγάπη του για το συγκεκριμένο μουσικό είδος, αναγνωρίστηκε επίσημα από το κράτος ως αναπηρία, καθώς ψυχολόγοι αποφάνθηκαν πως τον επηρεάζει σε όλα τα επίπεδα της ζωής του!

Ο άντρας, που δουλεύει στη κουζίνα εστιατορίου, προσπαθεί εδώ και 10 χρόνια να πάρει επίδομα αναπηρίας αλλά δεν τα είχε καταφέρει. Τώρα, η υπηρεσία απασχόλησης στη Σουηδία, πληρώνει ένα μέρος του μισθού του, ενώ το νέο του αφεντικό, του έδωσε ειδική άδεια για να βάζει δυνατά μουσική εν ώρα εργασίας. Η αγάπη του για τη heavy metal ξεκίνησε το 1971, όταν άκουσε ένα άλμπουμ των Black Sabbath. Έκτοτε, τίποτε άλλο δεν τον ενδιέφερε στη ζωή του, καθώς όπως λέει, δεν πήγαινε καν στη δουλειά του για να πηγαίνει σε συναυλίες. Μάλιστα, αυτός ήταν και ο λόγος που απολύθηκε από την προηγούμενη δουλειά.
Με τα νέα δεδομένα, ο άντρας μπορεί να πηγαίνει σε συναυλίες αρκεί να συμπληρώσει τις ώρες που χάθηκαν τις επόμενες μέρες, ενώ μπορεί να ντύνεται όπως θέλει.

http://www.pop-rock.gr/news/preview_news.asp?CATEGORY_id=78&NEWS_DATA_ID=62242

Άκου πράματα φίλε μου! #-o :roll:

Ωραία φάση…:stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Είναι πολύ αστείο!!!

Αμα λέω ότι η Σουδία είναι τόπος ονειρικός … δεν με πιστεύετε!
SVERIGE! Jag alskar dig!

Στο ελλάντα να φανταστώ κανα Δαφνή και πολύ μας είναι ???

Υπάρχει και το Δρομοκαϊτειο! χαχαχαχαχαχαχαχα

εδώ εμένα μου την είπαν σε δουλειά γιατι φοράω συνέχεια μάυρα!#-o :? :roll: :-s :-k

Και ετσι πρεπει, ακου εκει επιδομα επειδη αφηνει τη δουλεια για να τρεχει σε συναυλιες, δεν πανε καλα.
Να εχεις εναν τετοιο στη δουλεια να βαζει τερμα μουσικη, να σου σπαει τα @@ και να μην μπορεις να του την πεις και απο πανω γιατι ειναι αναπηρος :lol:

Eμένα, όπως και σε έναν φίλο μου μας την είχαν πει γιατί φοράγαμε σκουλαρίκια…#-o

Σε τι δουλιές αν επιτρέπεται ???:-k :-k

service σε μαγαζί … καλά για την κανονική μου ιδιότητα δεν θα μπορούσα να φοράω μάυρα … θα είχε αυξηθει κατακόρυφα ο δείκτης θνησημότητας στην Ελλάδα! χαχαχαχα

Στο ελλάντα μάλλον θα φέρουν κανένα ρασοφόρο να αρχίσει με τους αγιασμούς και τα λοιπά…:papas:
:slight_smile: :smiley:

Εμένα σε βιβλιοπωλείο και στον φίλο μου σε κατασκήνωση με παιδάκια, όπου έκανε τον φύλακα…