Kλείνει το θέατρο του λυκαβηττού?

Ολόσωστη η Φωτεινή.
Εντάξει και μένα το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό για “δουλειά” της Ντιντι ήταν. Δεν ξέρω αν έχει κάποια βάση αλήθειας αλλα όλα τυχαία είναι πια? Δεν πληρουνταν τα μέτρα ασφαλείας στο περσινό Fly Beeyond, διακόπηκε το περσινό Eject και ένα σωρό άλλες περιπτώσεις που συμβαίνουν πάντα στους άλλους. Ειναι κρίμα πάντως γιατι πολυς κόσμος είχε πλήρωσει για να πάει στη συναυλία αυτή.
Τωρα κοντά νομίζω ότι έχει και η Αλεξίου στο Λυκαβηττό, για να δούμε θα γίνει?

Όσο για το Τερρα Βαιμπ μια χαρά μπορεί να κλείσει και αυτό αλλά για άλλους λόγους, πχ κίνδυνος πυρκαγιάς. Ακόμα περιμένουμε τους Smashing Pumpkins…

Αυτο ! Τωρα θυμηθηκαν οτι ειναι επικινδυνο που εχουν αρχισει οι συναυλιες ?? Και ειδικα οταν ερχετε ενας σημαντικος καλλιτεχνης της εποχης μας οπως ο Blunt … Δεν ξερω αλλα για μενα ειναι απαραδεκτο την ιδια μερα που ειναι η συναυλια να κλεινεις το θεατρο…[-X [-X Και δεν ειναι καθολου καλη μεταχειριση του ιδιου του Blunt που δεν φτανει που ηρθε δεν τον αφηνουμε να παιξει κιολας… Και μετα γκρινιαζουμε γιατι δεν ερχονται μεγαλα ονοματα … :frowning:

“Παραδοσιακό” ελληνικό φαινόμενο… Ότι να 'ναι!

Ρε παιδιά, μην πιστεύεται ότι διαβάζετε. Το θέταρο Λυκαβηττού λειτουργεί κανονικά και η συναυλία έγινε. Απλά έβγαλε αυτήν την ανακοίνωση ο Κακλαμάνης γιατί ήθελε να απολαύσει την συναυλία μόνος του χωρίς άλλον κόσμο. Μάλιστα είχε δημιουργηθεί mosh pit από κάτω με τον Κακλαμάνη τον Αλογοσκούφη και τον Καραμανλή. Τρελό γλέντι σας λέω.

Εδώ αφήνουν τον κόσμο να ανεβαίνει κανονικά στα βραχάκια και να κρέμται σαν σταφύλια στο κενό, η ασφάλεια της κερκίδας τους πείραξε? Όταν η Εθνική οδό Αθηνών-Πατρών είναι γεμάτη λακούβες και χωρίς διαχωριστικό δεν πειράζει κανέναν η ασφάλειά μας?

ΡΕΕΕ ΟΥΥΥΥΣΤ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!

Εγώ νομίζω ότι δεν έχει σχέδη η didi. Ας μην ξεχνάμε ότι 17 Ιουλίου έχει συναυλία ο Αγγέλακας στιν Λυκαβητό που διοργανώνει η didi και 1η Αυγούστου ο Lenny Kravits που επίσης διοργανώνει η didi. Ηδη θα επηρρεαστεί η προπώληση ειδικά του Kravits που ελπίζουν σε sold out. Δεν την συμφέρει την didi να δημιουργηθεί πρόβλημα στην Ελλάδα με τις συναυλίες και να μπει σε συναυλιακή black list η χώρα. Αν ήθελε να χτυπήσει τους ανταγωνιστές της μπορούσε με άλλους τρόπους (εφορία, ΙΚΑ κτλ) αλλά ακύρωση συναυλιών ειδικά μεγάλων ονομάτων όπως ο Blunt που είναι από “το πάνω ράφι” δεν την συμφέρει. Μάλλον βλακεία των πολιτικών και επιτροπών είναι. Μήπως δεν τα βρήκαν στο “λαδάκι”? Αλλά ξέχασα, δεν γίνονται λαδώματα στην Ελλάδα!

Νομίζω πως όλα αυτά τα ποστς είναι πολύ κοντά στην αλήθεια δυστυχώς…
Ειδικά το τελευταίο που λέει τα πράγματα με το όνομα τους: “ανταγωνισμός”
Μήπως έρχεται η ώρα που θα πρέπει και το συναυλιακό κοινό ως καταναλωτές να κάνουμε εμπάργκο σε βάρος αυτών που -από ότι φάινεται- ακολουθούν μονοπωλιακές πρακτικές παίζοντας βρώμικα;
Είναι και μακριά η Μαλακάσα, έχει ακριβύνει και η βενζίνη… :wink:

Το μόνο σίγουρο είναι πως αν το διοργάνωνε η didi music δεν θα έκλεινε με τίποτα.

Με ολα αυτα που γινονται δεν προκειται ποτε να ξεφυγουμε απο τον συναυλιακο βουρκο αυτο λεω εγω…

Τι έγινε, τελικά δεν φταίει η Didi?

Πριν λιγο ρε μου ηρθε sms απο τον πατερα μου που ακουσε στο ραδιοφωνο οτι ακυρωθηκαν οι James και τρελαθηκαμε οικογενειακως… Τελικα εψαξα στο pop+rock κι εμαθα οτι τελικα ηταν το θεατρο του Λυκαβηττου που κλεινει (James Blunt δλδ οχι James #-o ).
Μου φαινεται πραγματικα πολυ περιεργο. Ο ανταγωνισμος που λετε δεν καλυπτει νομιζω την ακυροτητα της καταστασης…
Ελεος… τωρα το θυμηθηκαν;;;:?

Το θέμα είναι πως έχουν προγραμματιστεί ένα κάρο συναυλίες για Ιούλιο, Αύγουστο (Kravitz), Σεπτέμβριο (G.Moore). Τι στην ευχή γίνεται που να πάρει ο Δίας?

Εγώ πάλι έχω ένα περίεργο προαίσθημα ότι μέσα σε λίγες μέρες το “πρόβλημα” θα αποκατασταθεί και ο Lenny Kravitz θα παίξει κανονικά, όπως κανονικά θα γίνουν και οι επόμενες συναυλίες.

Δεν έχω ακούσει / μάθει κάτι, αλλά το ένστικτό μου αυτό λέει…

Ήταν καλή η προπώληση του Blunt. Απλώς λέω ότι δεν θα ένιωθα και ιδιαίτερη έκπληξη…

είναι κρίμα να συμβαίνουν τέτοια πράγματα σε μια εποχή που η Ελλάδα φαίνεται να ανεβαίνει επίπεδο συναυλιακά, τουλάχιστον όσον αφοαρά τα ονόματα που έρχοναι. δεν υπήρχε περίπτωση να πάω να ακούσω αυτόν τον κλάψα αλλά σέβομαι το κόσμο που χάρηκε και πλήρωσε για να πάει. κρίμα.

Λυκαβηττός is back,
πάμε μωρή Ελλαδάρα!

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=913230&lngDtrID=253 :!:

#-o

άιντε πνιγείτε καραγκιόζηδες

Αχ Ελλάδα σ’αγαπώ.

Από το naftemporiki.gr

ΤΗΝ ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗ του θεάτρου Λυκαβηττού, αποφάσισε, χθες, ο Δήμος Αθηναίων και την παραπομπή του θέματος προς συζήτηση στο δημοτικό συμβούλιο, αύριο Τετάρτη 25 Ιουνίου 2008.

Αναλυτικότερα, όπως τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση του Δήμου Αθηναίων που εκδόθηκε αργά χθες το βράδυ, στο σκεπτικό της ανακλητικής απόφασης της Δημαρχιακής Επιτροπής, η οποία συγκλήθηκε εκτάκτως χθες, αναφέρονται μεταξύ άλλων τα εξής:

«Η Δημαρχιακή αποφάσισε την ανάκληση της απόφασης με το σκεπτικό ότι τέθηκαν υπόψη της τα προαναφερόμενα στοιχεία ( η από 21 Ιουνίου 2008 επιστολή / αίτηση της Ε.Τ.Α. με τις συνημμένες σ’ αυτήν εκθέσεις πραγματογνωμοσύνης) τα οποία προέκυψαν μετά την έκδοση της ανακαλούμενης πράξης και από τα οποία προκύπτει ότι η αρχική από 5/6/2008 αίτηση της Ε.Τ.Α. προς τον Δήμο Αθηναίων περί άμεσης αναστολής λειτουργίας του Θεάτρου Λυκαβηττού επειδή η κατάστασή του κρίνεται «ως μη ασφαλής» στηριζόταν επί εσφαλμένων και πλημμελών προϋποθέσεων, τη συνδρομή και το χαρακτήρα των οποίων διαπίστωσε η Ε.Τ.Α. μετά την έκδοση της ανακαλούμενης πράξης και γνωστοποίησε στο Δήμο Αθηναίων με την από 21 Ιουνίου 2008 επιστολή της όπως η ίδια ομολογεί ρητά αποδίδοντας όμως την ευθύνη για την κατάσταση αυτή στο Φεστιβάλ Αθηνών.

Συγκεκριμένα από την 21 Ιουνίου 2008 επιστολή/αίτηση της Ε.Τ.Α., προκύπτει μεταξύ άλλων:

  • ότι η Ε.Τ.Α. η οποία είχε υποβάλει στο Δήμο Αθηναίων αίτηση άμεσης αναστολής λειτουργίας του Θεάτρου Λυκαβηττού με τον ισχυρισμό ότι «προκύπτει ότι η κατάσταση του Θεάτρου κρίνεται ως μη ασφαλής» διαπίστωσε μετά την έκδοση της ανακαλούμενης πράξης, ότι η αίτησή της στηριζόταν σε εσφαλμένα και πλημμελή στοιχεία

  • ειδικότερα, ότι κατά το χρόνο υποβολής της παραπάνω αίτησής της η Ε.Τ.Α. ήχθη στη διαπίστωση ότι η κατάσταση του Θεάτρου κρίνεται μη ασφαλής, επειδή αγνοούσε τις συνημμένες στην από 21 Ιουνίου 2008 επιστολή της προς το Δήμο, εκθέσεις πραγματογνωμοσύνης

  • ότι τα παραπάνω κατά τους ισχυρισμούς της Ε.Τ.Α - οφείλονταν στην μη αποστολή των σχετικών εγγράφων

  • ότι κατά τις παραπάνω εκθέσεις πραγματογνωμοσύνης «το Θέατρο Λυκαβηττού δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως επικινδύνως ετοιμόρροπο?

μμμ… και μας ήρθε έκπληξη ξερω γω? ελεος…τετοιοι που είμαστε…

Μα όχι!
Η DiDi φταίει…

:lol: :lol:

:vibrate:

Ω… τι εκπληξη…

Για το μονο που χαιρομαι ειναι γιατι θα μπορεσω να πουλησω το εισιτηριο του Kravitz…