Kόπηκε το κουτί της πανδώρας!

Η εκπομπή “Κουτί της Πανδώρας” κόπηκε από τον Alpha. Μετά τη “Μηχανή του Χρόνου” ακολούθησε και αυτή.

Επίσημη ανακοίνωση από τον Κ. Βαξεβάνη : http://koutipandoras.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=695:2009-03-23-18-14-46&catid=91:2009-02-27-20-41-31&Itemid=194

Τα σχόλια δικά σας… [-X

Ήταν που ήταν γελοίο κανάλι, τώρα το γάμησαν και σάπισε

2 σοβαρές εκπομπές είχαν και τις σταμάτησαν :lol:

Μα τη παναγια διαβασα Κοπηκε το αυτι της Πανδωρας και ημουν καπως ετσι :expressionless:

Κριμα, ενδιαφερουσα εκπομπη ηταν, ειχαν δωσει και φουτατζ στο σχολειο για κατι εκδηλωσεις μας.

Τι τραβάμε, κόβονται οι σοβαρές εκπομπές και μένουν όλα τα σούργελα… Ρε ουστ! [-X

αφού τα σούργελα κάνουν νούμερα και αποχαυνώνουν.Γιατί να μην επιλέγονται?κοστίζουν λίγο,αλλά συμφέρουν πολλούς.Αφήστε που δεν εκφράζουν και άποψη,κάνουν ότι τους λένε,άρα?η καλύτερη λύση…

Μωρέ καλά τα λες και δίκιο έχεις… Επειδή όλα ξεκινάνε από το επίπεδο του κοινού, καταλήγουν οι καλές εκπομπές να πηγαίνουν μεταμεσονύχτια ή και να κόβονται…


Listening to: Amon Amarth - Varyags Of Miklagaard
via FoxyTunes

Έχεις απόλυτο δίκιο! Κατά τη γνώμη μου η λύση είναι το μόνο νόμιμο και το μόνο αποτελεσματικό «σαμποτάζ»: μιλάμε στους γύρω μας και τους πείθουμε να χρησιμοποιούν ορθά το εξάσφαιρο τηλεκοντρόλ. Πείτε όχι στη βλακεία, κάντε τους εμπόρους μαλθακότητας, κομπλεξισμού και ηλιθιότητας να πεινάσουν!
Το Κουτί της Πανδώρας δεν ήταν και καμιά υπερπαραγωγή του πνεύματος, πάντως.

η μόνη λύση είναι όλοι να γίνουμε συνειδητοποιημένοι πολίτες,να μάθουμε τι γίνεται στον κόσμο και να μην μένουμε προσκολημένοι στον εαυτό μας.Να ενδιαφερόμαστε για το τι γίνεται γύρω μας,να είμαστε ενεργοί πολίτες,δηλαδή να μπαίνουμε σε οργανώσεις με καλούς σκοπούς(πχ περιβαλοντικές)και να μην είμαστε οπαδοί του “δεν γαμιέται,εγώ δηλαδή που θα πετάξω ένα σκουπίδι κάτω θα χαλάσω τον κόσμο?ας το κάνουν οι άλλοι,εγώ είμαι οκ”.Άμα τα κάνουμε όλα αυτά πιστεύω ότι θα βελτιωθούν και οι εκπομπές στην τηλεόραση και δεν θα αφήνουμε το έργο της αφύπνισης σε δημοσιογράφους που κάνουν εκπομπές στυλ το κουτί της πανδώρας,αλλά θα αφυπνούμαστε μόνοι μας.Aυτά από εμέ:p

Δεν εχω διαβασει ακομα το κειμενο του Μπαξεβανη αλλα η εκπομπη ηταν ανωτερη απο το μεγαλυτερο
ποσοστο των ελληνικων εκπομπων.Δεν ηταν υπερπαραγωγη του πνευματος συμφωνω,αλλα δεν
ασχολιοταν και με τα βρακια της Τζουλιας ομως…

Οι Γερμανοί ξανάρχονται:!:
Η κατοχή τώρα μέσω t.v. θα είναι χειρότερη και πιο μακρόχρονη, φοβάμαι:-k:!:

Ρε, δεν είμαστε για τίποτα…
Ποιος πηδιέται με ποιον και όλα τα νούμερα που φέρνουν νούμερα είναι πολύ πιο σημαντικά πράγματα. Ουστ…

κριμα που κοπηκε ηταν ωραια εκπομπη ειχε ενα Α επιπεδο αν θυμαμαι κ καλα ηταν αυτη που εβγαλε πρωτη τους ΕΜΟ στην τηλεοραση κ μαλιστα ειχε κρατησει ενα σωστο υφος οχι οπως τους προβαλλαν αργοτερα με τη καθε μαλακια οι τατιανα κ η δρουζα!!! κι παλι κριμα κοψτε την ποιοτητα κ κρατηστε την πετρουλα[-X[-X[-X

Δεν το παρακολουθουσα πολυ συχνα.Ηταν μια ποιοτικη εκπομπη οχι τιποτα το σπουδαιο παντως οπως και η μηχανη του χρονου.Σιγουρα πανω απο το μεσο ορο της ελληνικης τηλεορασης που τωρα τελευταια αυτο που φαινεται οτι θελει ειναι εθνικιλικια και ελληνικη ιστορια στον πιο ποιιοτικο τομεα.

:lol::lol::lol3:

Kριμα μωρε.
Δεν ξερω αν θα καταφερω ποτε να το ξεπερασω…

Εσείς μπορεί να μη βλέπεται καθόλου τηλεόραση. Ούτε κι εγώ βλέπω πολύ είναι η αλήθεια, ότι ήθελα το έβλεπα μέσω internet. Δεν είναι κρίμα όμως να κόβονται καλές εκπομπές και να παραμένει η βρωμερή και σιχαμερή σαβούρα που υπνωτίζει και παραπλανεί;

Και δινουν και εκατομμυρια ευρω στη Μενεγακη που ειναι πιο χαζη απο τη γλαστρα της για να λεει μαλακιες και να χαχανιζει(Να μη πω και για το Λαζοπουλο που μιλαει για τη “γενια των 700 ευρω” ενω κι αυτος τα χει κονομησει).

Κοβοντας εκπομπες σαν αυτη και του Κουλογλου και αφηνοντας τη βλακεια να βασιλευει η ελληνικη τηλεοραση εχει αρχισει να χανει και τα τελευταια σημαδια αξιοπρεπειας και να πασαρει εκπομπες με ηλιθιους για ηλιθιους.:frowning:

Για αρχη μπορεις να μου μιλας στον ενικο :smiley:
Κατα δευτερον σαν λαος δεν εχουμε παιδεια.
Κουρκουληδες και κατι αλλοι σαπιοι ειναι καθε μερα γεματοι.Οι Ac/Dc δεν εχουν πουλησει ουτε τα μισα εισητηρια μετα απο σχεδον 2 μηνες προπωλησης.
Αυτοι ειμαστε.Τωρα το μαθατε?
Οποιος δεν εχει ματια και αυτια πραπλανειται λοιπον με τη σαβουρα που προανεφερες.Στους υπολοιπους δε μας καιγεται καρφι.
Ας κλεισουν ολα τα καναλια εντυπωση δε θα μου κανει.Εκπομπες σοβαρες υπαρχουν κατα εκατομμυρια στο διαδικτυο.Δε περιμενω ουτε την ελληνικη τηλεοραση για να δω κατι σοβαρο,ουτε την ελληνικη μουσικη για να διασκεδασω.Απλα δεν ασχολουμαι γιατι υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα θεματα για εμενα να ασχοληθω…

Οκ, χρησιμοποίησα πληθυντικό για να μη δωθεί η εντύπωση ότι ειρωνεύομαι :slight_smile: Καλά τα λες αλλά δεν πιστεύω πως το αν θα γίνει sold out η συναυλία των ac/dc αποδεικνύει το αν έχουμε παιδεία ή όχι. Καλώς ή κακώς η συναυλία γίνεται στην Αθήνα, σε μια ημερομηνία όπου γίνονται εξετάσεις (αν και τώρα που αρχίζουν νωρίτερα οι Πανελλήνιες θα έχουν ξεμπερδέψει) οπότε αυτομάτως χάνεται ένας αριθμός ατόμων που θα πήγαινε υπό άλλες συνθήκες. Επίσης όπως είπες κάτι σκυλάδες είναι γεμάτοι κάθε νύχτα, αυτό όντως δείχνει κάτι αλλά εδώ που τα λέμε ο Έλληνας θέλει το μπουζουκάκι του. :lol: