Kai Hansen Vs Michael Kiske

Πολύ απλά αναφέρετε ποιον προτιμάτε σαν φωνή ή ποιος σας άρεσε περισσότερο στα φωνητικά στους Helloween.

Σαν φωνή, Kiske φυσικά… Τεράστιος.

Πάω στοίχημα ότι πολλοί αβελτεροί (κλόπιραιτ) θα ψηφίσουν Kai χωρίς να έχουν καταλάβει ότι πρόκειται για σύγκριση των φωνών τους, διαβάζοντας μόνο τον τίτλο. Ουστ!

Derris ρε άπιστοι!!!

Ντάξει, Kai χαλαρά. Ο Kiske ποτέ δε μου άρεσε…

Ω ρε ανάποδε φρήδομ

:stuck_out_tongue:

Η προσφορά του Hansen στο Heavy Metal είναι τέτοια που ακόμη και μια εκ του ασφαλούς σύγκριση στα φωνητικά (για τον Kiske) , πάει περίπατο.

Hansen δαγκωτό…

1 Like

ασσο Χ 2…

Φωνητικα ο Κισκε συγκρινετε μονο με Dickinson,Tate…οποτε για φωνη Κισκε παρα πολυ ευκολα…

Καλα οσον αφορα φωνη ειναι αστειο να τους συγκρινουμε. Ακομα κι αν σε καποιον αρεσει περισσοτερο περιοδος Hansen…

Ναι, οκ, φωνητικά ο Kiske είναι καλύτερος…

Αλλά εδώ συγκρίνουμε έναν πολύ καλό τραγουδιστή (Kiske) με τον στυλοβάτη του ευρωπαικού power metal (Hansen)! Ακόμα και αν προτιμώ να ακούω τον Kiske λοιπόν, ψηφίζω Hansen! Μάλλον επειδή στο άλλο thread (Helloween vs Gamma Ray) ψήφισα Helloween λόγω των Keeper… :stuck_out_tongue:

1 Like

Hansen και δεν το συζητω αλλο.

Απο την αλλη ισως και να το συζητησω…
Αν και ειναι γεγονος του οτι ο kiske πιανει 4 οκταβες με τη φωνη του, ψηφιζω hansen χωρις δευτερη σκεψη. Χωρις αυτον ο kiske θα ηταν αγνωστος τωρα. Ασε που η φωνη του kai κατ’εμε ειναι πιο πωρωτικη:D (η τσιριδα στο starlight με κανει να τσιριζω κι εγω :p) Hansen και παλι Hansen…

(σορρυ φορ νταμπλ ποστινγκ)

Ε, Χανσεν χαλαρα. Τα χουμε πει, στους Χελλοουιν παει πρωτα Χανσεν, μετα Ντερις, μετα Κισκε. Φυσικα δεν εχει να κανει με το οτι θεωρω καποιον ‘‘καλυτερο’’. Απλα γουσταρω (σχημα λογου) την αλφα φωνη περισσοτερο απο τη βητα.

Ισως γι αυτο τ’ αγαπημενα μου Χελλοουιν να ειναι το Walls, το EP και μετα παει το Dark Ride. Τα Keeper πανε μετα (αν και το Keeper I συναγωνιζεται γερα το DR στις προτιμησειςμ).

Kiske

Kiske χαλαρά! Να μου έλεγες σαν metal προσωπικότητα δεν το συζητάω, Hansen.

Αρνούμαι να ψηφίσω.

Hansen τρομερό ταλέντο ο άνθρωπος

Εγω θα ριξω λευκό… :bounce:

Μαλάκα κάτι δεν πάει καλά με σένα. Οι απόψεις σου για Helloween, Maiden και Metallica μέχρι στιγμής είναι αστείες! :stuck_out_tongue:

:oops:

Φωνητικα είναι γαμάτος, αλλά δεν είναι και απο τις συμπάθειες μου…

Andy Deris