Kaiser Chiefs

Το I Predict a Riot παραμένει ο ύμνος τους. Και live το είχαν πραγματικά.

Απο κει και πέρα, μένει να δούμε αν θα κατορθώσουν να κάνουν τη διαφορά με τα επόμενα άλμπουμ τους…

πολυ καλο συγκροτημα,αν και με χαλασε λιγο ο τελευταιος δισκος ηταν πιο ποπ ροκ και φοβαμαι μην γινουν σαν boy band

:blink:

[SIZE=“4”][B]BUMP ![/B][/SIZE]

γιατι δν μιλαει κανεις ? >> http://www.rocking.gr/news/Akouste_to_kainourio_kommati_twn_Kaiser_Chiefs/9909/

Θα πω εγω!Πολυ καλο το καινουργιο τραγουδι,ιδεα δν ειχα οτι ετοιμαζουν αλμπουμ (αν και εβλεπα μια κινητικοτητα της σελιδας τους στο φβ,χωρις βεβαια να διαβαζω και ποτε τι γραφουν :p)

Για πειτε αποψεις.Πως την βλεπετε την κινηση σχετικα με τον τροπο διαθεσης του δισκου ?Το πηγαν παραπερα και απο τους ραδιοκεφαλους αυτοι…

Οτι το τραγουδι ειναι πολυ καλο το πα ε ? :smiley:

πι.ες.Εχει διαρευσει ?..Χορρορ ?

Eλα μωρε που θα ασχοληθουμε και θα διαβασουμε ειδηση για το νεο Kaiser Chiefs… εδω οι καρχαριες ηρεμουν οταν ακουνε AC/DC και θα ασχοληθουμε με τα φλωρακια…?

[SPOILER]…Απλως εχω τσαντιστει που η ειδηση Kaiser Chiefs που αφορα το αλμπουμ τους εχει μονο 13 like και η μαλακιτσα των AC/DC με τον καρχαρια, 268…[-X[/SPOILER]

Επι του θεματος, εχω ακουσει μονο το Little Shocks και δεν μπορω να πω πως μου αρεσε

Αρκετά ωραίο το καινούργιο :slight_smile:
Φαίνεται να αλλάζουν στυλ κάτι που έπρεπε να το κάνουν από το προηγούμενο άλμπουμ
θαρρώ!

το κομματακι αδιαφορο μου φανηκε, αλλα δεν εχω χασει τις ελπιδες μου για τη μπαντα

Εμενα μ αρεσε και λεω ευτυχως που ακουσα ροκ ηχους και οχι τπτ αλλο,γτ φετος ειναι παραξενη η χρονια εκει στα ιντι κατατοπια.

Το χω κατεβασει ηδη,αλλα ρε γμτ βλεπω εδω ενα κατεβατο απο 20 κομματια και αυτο δν μου φαινεται καλο για την (σωστη) αξιολογηση του δισκου.

πιες.Γιαννη δν λες καλα που δν εχει και dislike button ! :lol:

πρώτη ακρόαση: εκνευριστικά μέτριο, κατάσταση που δυσχεραίνει με τα 20 τραγούδια.
ωραία η κίνησή τους αλά radiohead, δε θα με χάλαγε όμως να υπήρχε και περιεχόμενο…

Αρκετά ενδιαφέρον το Little Socks,κακο σε καμια περιπτωση θα έλεγα.Δεν ακουσα τα 20 πιθανα κομμάτια ακομα αλλά θέλω να ελπίζω σε κάτι καλό.:roll:

Mου αρέσουν πολύ σαν συγκρότημα αλλά το little shocks δε μου λέει και πολλά…ψιλοαδιάφορο είναι για πρώτο single, ίσως έπρεπε να είχαν επιλέξει κάποιο άλλο :-k

Εμένα μου άρεσε το Little Shocks, δεν με πώρωσε αλλά μου άρεσε. Δεν θα το χαρακτήριζα απογοητευτικό, μου άφησε καλή αίσθηση. Μάλιστα, μου έμεινε η εντύπωση ότι ενώ αρχικά το κομμάτι προσπαθούσε να μοιάσει σε στυλ άλλων συγκροτημάτων, όσο προχωρούσε γινόταν πιο typical Kaiser Chiefs !

Can’t Mind My Own Business <3

Ωραιο και αυτο, αλλα η πραγματικη αληθεια βρισκεται στο [B]I dare you [/B] <3 <3 <3 !

Ενω εχει καποια πολυ καλα κομματια ,συνολικα μου δειχνει λιγο αδυναμο…Θα επανελθω μολις φτιαξω τη δεκαδα μου ομως ! 8)

αυτήν την ατμόσφαιρα στο back in december που τη βρήκαν οι kaiser chiefs? επικό κομμάτι.

[U]http://www.youtube.com/watch?v=3gU5_FeS_D4[/U]

το κατεβασα μολις και το ακουω για πρωτη φορα τωρα
ειμαι στο 4ο κομματι και ειμαι ευχαριστημενος αποτι ακουω ως τωρα
θα περιμενω να τακουσω κιολοκληρο και θα επανελθω

Ξεθάβω γιατί ο Nick Hodgson μόλις ανακοίνωσε ότι αποχωρεί από το group μετά από 15 χρόνια. :frowning:

Κατάλαβε κανεις γιατι? Είναι προφανές οτι η ατμοσφαιρα δεν ήταν/είναι καλή αλλά ποιος ο πραγματικος λογος?