Kaizer Chiefs

Βασικά, με αφορμή το κείμενο του Αγραφιώτη για τη συναυλία των Kaizer Chiefs και τα σχόλια του για τις τιμές των εισητηρίων που έβαλε η διοργανώτρια, θα ήθελα να προσθέσω και εγώ μερικά σχόλια.

Πρώτον, στη συναυλία δεν πήγα εξαιτίας τσουχτερής τιμής (40 ευρώ? έλεος… ). Ήδη σκάω πολλά για συναυλίες (φοιτητής είμαι εξάλλου, όχι εφοπλιστής) και τα 40 ευρώ που ζητήθηκαν για αυτή τη συναυλία είναι εξοργιστική τιμή. Δηλαδή αν έρθουν οι Kaizer Chiefs μετά από 3 χρόνια, με άλλους 2 δίσκους και συναυλία των 2 ωρών, τότε τι θα μας ζητηθεί για να τους δούμε? Τα σώβρακα μας?

Ακόμα, δόθηκαν 2 συναυλίες στην Αθήνα. Δε θα ήταν πολύ πιο επικερδές και για τη διοργανώτρια, να πάει σε μεγαλύτερο χώρο (π.χ. Ολυμπιακά ακίνητα), να βάλει μέσα με λιγότερα ακριβό εισιτήριο περισσότερο κόσμο και να πληρώσει τους Kaizer Chiefs για μία μόνο βραδιά? Και περισσότερος κόσμος θα τους έβλεπε και περισσότερα θα έβγαζαν…

Δε ξέρω ποιοι αποφασίζουν τις τιμές στα live, αλλά οι διοργανώτριες εταιρείες, καλό θα ήταν να οργανωθούν λίγο όλες μαζί, γιατί η συμπεριφορά ορισμένων εξ αυτών που συμπεριφέρονται στο κοινό λες και είναι τρίχρονα, πρόβατα που θα χαρίζουν τα λεφτά τους, μακροπρόθεσμα δημιουργεί αρνητική εικόνα για όλες τις διοργανώτριες εταιρείες ανεξαιρέτως…

Πρόταση προς site, στις συναυλίες να αναγράφεται και ο διοργανωτής, για να ξέρουμε και εμείς ως καταναλωτές από ποιον αγοράζουμε το προϊόν…

Καλά η τιμή ήταν όντως απαράδεκτη…38 ευρώ πλήρωσα για τους ΗΙΜ που στο κάτω κάτω της γραφής έχουν 5 albums στο ενεργητικό τους!

Όπως και να έχει,Κωστή είσαι πολύ τυχερός που πήγες!Κι εγώ ήθελα να πάω γιατί μου αρέσουν πολλά τραγούδια τους!! :frowning: Ας ελπίσουμε να έρθουν και του χρόνου με καλύτερη τιμή εισιτηρίου!

Καταντια… 8) :lol: :lol:

Elpizw auto to thread na to diavasei o ypeu8ynos tis Astra…
H apantisi tou pros to rocking.gr, me exei e3orgisei afantasta… Anti na apantisei epi tis ousias, 3estomize mono eirwneies kata tou dimosiografou kai tou site genikotera…

Καταντια… 8) :lol: :lol:[/quote]Den les tipota… :lol:

Καταντια… 8) :lol: :lol:[/quote]Den les tipota… :lol:[/quote]

Ρε,δεν είναι αυτό το θέμα μας!!! :evil:
Το ήξερα ότι δεν έπρεπε να το γράψω…θα τα ακούσω τώρα! :lol:

Κι εμένα μου την έσπασε ο τύπος,πολύ ειρωνικός ήταν…

Καταντια… 8) :lol: :lol:[/quote]Den les tipota… :lol:[/quote]

Ρε,δεν είναι αυτό το θέμα μας!!! :evil:
Το ήξερα ότι δεν έπρεπε να το γράψω…θα τα ακούσω τώρα! :lol:

Κι εμένα μου την έσπασε ο τύπος,πολύ ειρωνικός ήταν…[/quote] :smiley: :stuck_out_tongue: :lol: :smiley: :stuck_out_tongue: :lol:

[-X :evil:

Δε λέω τίποτα άλλο γιατί είμαστε εκτός θέματος!! :stuck_out_tongue:

Egw eixa paei kaiser chiefs kai perasa pragmatika TELEIA!!! itan foveroi! to eisitirio itan ontws ligo tsouxtero alla ti na kaneis? kapou anaferthikan oi HIM…e loipon kamia sxesi paidia epeidi exw dei kai tous him live,oi kaiser!!! KAMIA SXESI TI ROCKWAVE MOU LETE???(an kai rockwave pali teleia perasa) kaiser ta spasane,tetoia energeia! mexri kai stage diving ekane o singer! fovera!

Pantws to thema einai pws ontws itan ligo akriva alla den metaniosa oute gia ena euro pou edwsa ta axizan ola!

Απ’ό,τι βλέπω πάντως-αν και ακριβά κανείς δε μετάνιωσε…να πάρει,το έχασα αυτό το live!Ας ελπίσουμε να ξανάρθουν του χρόνου!
Για τους ΗΙΜ (επειδή εγώ τους ανέφερα) αναφερόμουν στο Αθηνών Αρένα.Στο Rockwave δεν είχα πάει και δεν ξέρω και την τιμή που είχε!Αυτά… :slight_smile:

den milousa gia tin emfanisi twn him sto rockwave,milousa gia to athinwn arena…apla den to egrapsa kai poly swsta :slight_smile: apla pisteyw pws oi kaiser chiefs itan fovera kai polles klaseis anwteroi apo Him…kai egw den metraw ta posa tha dwsw me to posa album exei ena sygrotima…eleos diladi an ena band exei 20 athlious diskous axizoun pio polla apo ena allo pou exei ena fovero debuto kai pou epexe kamia 5ria kainouria tragoudia-dynamites???

Diladi kai gia tis times…asxeta me diskous, an erthoun oi muse ti timi na valoun??? mi mou peite twra pws den axizoun oute oi muse 50res kai panw?

Ακόμα και αν δε θυμάσαι πόσο είχαν παλιότερα οι συναυλίες (στο λέω εγώ… πολύ παρακάτω και δεν ευθύνεται ούτε ο πληθωρισμός ούτε το ευρώ…), εγώ πριν 2 χρόνια ακριβώς είδα στο Gagarin τους Archive, να τα σπάνε κυριολεκτικά. Σε μια χρονιά που είχαν πολύ μεγαλύτερη εμπορική επιτυχία από τους Kaizer Chiefs (με το τραγούδι “Fuck you” και το δίσκο “Noise”), το “Noise” που είχε βγει εκείνη τη χρονιά πουλούσε σαν τρελό και ήταν και οι… Archive, δηλαδή οι βασιλιάδες του Τριπ χοπ με φοβερές εμπορικές επιτυχίες.

Εισητήριο? 25 ευρώ και είναι από τα λίγα εισιτήρια που έχω μοστράρει στο γραφείο μου γιατί είχα περάσει τόσο φοβερά…

Έχω άπειρα ακόμα παραδείγματα που μπορούν να σου δείξουν ότι το εισιτήριο ήταν σκανδαλωδώς υψηλό…

akouw X.®.I.M
edw den exoun erthei kapoioi marillion sto ellanta… :stuck_out_tongue: lol.

tespa oi archive den me sygkinoun. oi kaisers gia agllopop einai mamaw :stuck_out_tongue:

Portishead φιλτατε

a synhthws gia 2 day gigs, h deuterh mera to group perieni apo 0 - eksoda hotel tespa - ante mexri 1/3 ths kanonikhs tou amoibhs.

[quote=“tolkki”]

Portishead φιλτατε[/quote]

Oi Portishead einai tews vasiliades… Exoun kairo na me sygkinisoun me kati neo…

Stis 27/1 sto Fuzz tha proskuniseis kai esu!!! :wink: :wink:

PS. Pros moderators: Sorry gia greeklih, kseno pc… An vrw xrono tha to ftiaksw, alla den uposxomai tipota…

Παιδιά εγώ πήγα στη συναυλία και ήταν ΤΕΛΕΙΑ… πολύ κέφι, ένταση… είπαν όλα τα γνωστά τους τραγουδια μαζεμένα… και λόγω μέσου που είχα (η θεία μου διευθύντρια στο in.gr==>χορηγός του open air) βρήκα εισητίριο με 20 λεπτά :smiley: αλλά ούτε τα 20 λεπτά δεν έδωσα, σιγά τώρα :stuck_out_tongue: και ήμουν στην μπροστινή μπροστινή σειρά, ακούμπησα και το χέρι του Ricky :stuck_out_tongue:

Μ’ αρέσουν αρκετά οι Kaizer Chiefs και είναι από τα καλύτερα νέα συγκροτήματα στο χώρο αυτό που κινούνται.
Μ’ αρέσουν και οι 2 δίσκοι τους.