Kalitero MetallicA Line-Up?

1982.03.14, 03.27
James Hetfield - vocals
Dave Mustaine - lead guitar
Ron McGovney - bass
Lars Ulrich - drums

1982.04.23
James Hetfield - vocals
Dave Mustaine - lead guitar
Ron McGovney - bass
Lars Ulrich - drums
Brad Parker - rhythm guitar

1982.05.25 - 11.30
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Dave Mustaine - lead guitar
Ron McGovney - bass
Lars Ulrich - drums

1983.03.05 - 04.09
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Dave Mustaine - lead guitar
Cliff Burton - bass
Lars Ulrich - drums

1983.04.16 - 1986.07.25
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Cliff Burton - bass
Lars Ulrich - drums

1986.07.27 - 1986.09.25
James Hetfield - vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Cliff Burton - bass
Lars Ulrich - drums
John Marshall - rhythm guitar

1986.09.26
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Cliff Burton - bass
Lars Ulrich - drums

1986.11.08 - 1992.08.08
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Jason Newsted - bass
Lars Ulrich - drums

1992.08.25 - 1992.10.06
James Hetfield - vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Jason Newsted - bass
Lars Ulrich - drums
John Marshall - rhythm guitar

1992.10.22 - 2000.11.30
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Jason Newsted - bass
Lars Ulrich - drums

(except: )
2000.07.07-08-09 (no james)
Kirk Hammett - lead guitar
Jason Newsted ? bass+vocals
Lars Ulrich - drums

  • vocals and rythm: Kid rock,
    Darron (SOAD), Kenny

2002.06.04, 07.06, 2003.01.19
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Bob Rock - bass
Lars Ulrich - drums
[2002.07.06]
(Creeping Death With Andrew Boyer On Bass (Contest Winner)
(Seek & Destroy With Ellen Repetta On Bass (Contest Winner)

2003.05.01 - present
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Robert Trujillo - bass
Lars Ulrich - drums

(except: )
2004.06.06 (no lars)
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Robert Trujillo - bass
Dave Lombardo, Joey Jordison, Flemming Larsen ? drum

Προβλέψιμες απαντήσεις.

James, Cliff, Kirk, Lars
και
James, Jason, Kirk, Lars

Σαν φαντασίωση :

1983.03.05 - 04.09
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Dave Mustaine - lead guitar
Cliff Burton - bass
Lars Ulrich - drums

διαφορετικά

1983.04.16 - 1986.07.25
James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Cliff Burton - bass
Lars Ulrich - drums

Πάντως ακόμα θέλω να δω τους Hetfield, Ulrich, Mustaine με οποιονδήποτε μπασίστα μαζί τους…
Πιστεύω ότι αν είχαν μείνει μαζί θα είχαν κάνει ακόμα καλύτερα πράγματα…
Απόψεις…

αν και δεν μ’αρεσουν πολυ, πιστευω οτι με Mustaine ηταν καλυτεροι.

Βγάλανε κάτι ΕΠΙΣΗΜΑ με τον Mustaine :?:

Εντάξει απόψεις, αλλά πόσο καλύτερα πράγματα θα μπορουσαν να είχαν βγάλει από τα 4-5 πρώτα albums;;;

+1

Καλός ο Μαστέιν αλλά πήρε πόδι πριν βγάλουν ακόμα το ντεμπούτο (και με αυτά που ακούγουνται πως έκανε καλά τον κάναν…) αλλά αφότου έφυγε το να λέμε πως θα ταίριαζε καλύτερα στους Τάλικα δεν στέκει για μένα. Είναι σαν ζητάμε Μετάλλικα με Τζίμι Χέντριξ π.χ.

Γνώμη μου.

Όσο για line up:

James
Kirk
Cliff
Lars (Aύτον να μου λέγατε ας τον αλλάζαμε… :roll: :twisted: ) :stuck_out_tongue:

αχμμ…πιστεύω τώρα ότι θα με κράξουν ολοι.

βασικά, ο mustaine, αν και οχι ιδιαίτερα καλός χαρακτήρας, συνεχίζει να παίζει metal. για μένα βασικά έχει γράψει το καλύτερο κομμάτι των metallica, το four horsemen. το κομμάτι μετα το κυκλοφόρησε με τους megadeth ως the mechanix, αλλά οι στίχοι του δεν έχουν την αίγλη του four horsemen.

θεωρώ τους metallica την μεγαλύτερη metal μπαντα των 80’s, αλλά κακα τα ψέματα, δύσκολα θα τους έλεγα metal πια. η προχειρότητα του st.anger (από το οποιο ακουω πια μονο 3 κομματια), και η προσπάθεια να κάνουν κατι διαφορετικο τους έριξε κατακόρυφα για μένα (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια). το πείραμα παρόλα αυτά είχε πετυχει με το load, που έκαναν κάτι διαφορετικό και το γούσταραν και βγήκε και δισκάρα.

οι megadeth είναι metal. οι metallica πια όχι. το μόνο metal που έχουν είναι το όμομα τους.

βασικά για μένα οι metallica άρχισαν να κατρακυλάνε οταν έφυγε ο newsted. ο τύπος για μένα είναι χαλαρά ένας απο τους πιο αδικημένους μπασίστες στην ιστορία της μεταλλικης μουσικής, καθώς αν και άξιος, ζούσε κατά μια έννοια στη σκια του burton. είναι απλό: οι metallica κατάφεραν να χάσουν τον μόνο μεταλλά που είχε απομείνει στο group.

οι metallica παραμένουν μια απο τις αγαπημένες μου μπάντες. απλά όμως δεν περιμένω τίποτα πια από αυτους…

James Hetfield - rhythm guitar + vocals
Kirk Hammett - lead guitar
Jason Newsted - bass
Lars Ulrich - drums

Ρε παιδιά σιγά τις διαφορές στο line up των Metallica για να τις βάλουμε σε δημοψήφισμα.

Το αγαπημενο μου Line- Up:
James
Jason
Kirk
Lars

Μπορει ο Cliff να ειναι καλυτερος μπασιστας απο τον Jason, αλλα ο J. μου αρεσει περισσοτερο, ιδιαιτερα την περιοδο με το μακρυ μαλλι και το ξυρισμενο κεφαλι πλαγια

Βγάλανε κάτι ΕΠΙΣΗΜΑ με τον Mustaine :?:

Εντάξει απόψεις, αλλά πόσο καλύτερα πράγματα θα μπορουσαν να είχαν βγάλει από τα 4-5 πρώτα albums;;;

+1[/quote]

μπορει να μην εχουν βγαλει κατι επισημα αλλα για μενα εχουν βγαλει μ’αυτον τα μεγαλυτερα κομματια τους και ας πηρε ποδι τοσο νωρις. και μιας και το’φερε η κουβεντα(κι αμα δεν το’φερε το’φερα εγω :o ) οι Megadeth δεν συγκρινονται καν με τους Παρταλικα :twisted:

Καλά το ότι μπαινεις στο forum για να προκαλέσεις το ξέρουμε…

μπακαλικα μαστερ οφ μπαμιες!

:stuck_out_tongue:

James,Kirk,Cliff,Lars…Και επίσης προτείνω επανάληψη όλοι το Cliff em All για να καταλάβετε για τι μπάντα και τι επίπεδο μιλάμε…METALLICA RULE… 8)

+1
+10000 το σχολιο για Ulrich.

Are pulling the kotsania!!

Πολύ καλό.

ego wres wres skeftomai ti tha eixe ginei an sti thesi tou burton sto poulman kathotan o ulrich…

Aπλό…
Νο Metallica.
…Για φανταστείτε να τελείωναν στο Puppets…
Νο way man…

Σωστόοοος για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε ότι αφορά τους Metallica.

Βρε Bloodiator έχεις πλάκα! Μόνο τις ώρες μεταξύ των οποίων κράτησαν τα line-up δεν μας έχει πει…Απορώ πώς συγκράτησες τόσες λεπτομέρειες…
Και παρεμπιπτόντως,ο Hetfield ήταν αυτός που προοριζόταν για το κρεβάτι του Burton…

x2 γιατί το ελλάτωμα του Έλληνα είναι να κράζει πολύ και να ξεχνάει γρήγορα…

Κι ακόμα κι αν οι Metallica το ξεφτύλισαν και δεν παίζουν πλεόν metal και είναι μπάμιες, λάχανα ή λοιπά ζαρζαβατικά δε νομίζω να έχει αμφισβητήσει κανείς την ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσφορά τους στο metal. Δε θεωρώ ότι ο Mustaine έχει προσφέρει τόσα…και δε μιλάω για ποιότητα (μην ορμήξετε σαν τα κυνηγόσκυλα, αμέσως!) αλλά διαχρονικότητα! Δεν είναι κακός, ίσα-ίσα ενδεχομένως να είναι και καλύτερος κιθαρίστας από τον Hetfield που τόοοοσο πολύ είχε άχτι, αλλά ποτέ δεν θα μπορέσει να πιάσει το μέγεθος του σαν frontman. Σίγουρα όχι, με τόσο κομπλεξικό κεφάλι!

Μακαρι να καθοταν ο Lars διοτι τοτε οι Metallica θα ειχαν ακομα και σημεραι τον Cliff στην συνθεση τους. Βλεπεις, κακο σκυλι, ψοφο δεν εχει…

Η καφρίλα δεν έχει όρια… Απορώ πώς μπορεί κάποιος κι εύχεται το θάνατο ενός ανθρώπου…