Kamelot - Silverthorn

Αυτο!

Μονη ενσταση μου στο οτι ενω σε καποια σημεια οντως μοιαζει με Khan, ΤΗΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΛΟΓΙΩΝ θυμιζει και αρκετα εως πολυ seventh wonder. Πολυ περισσοτερο απ οσο με ειχε αφησει να πιστεψω το sacrimony.

Το ακούσαμε κι εμείς, και πάνω κάτω

αυτό, με το πόσο τον σώζει συζητήσιμο. Παρ’ όλα αυτά, και παρ’ όλο που προσαρμόζεται υπερβολικά στα παπούτσια που φόραγε ο Khan, ο Karevik λάμπει παντού στον δίσκο, με την φοβερή φωνή του και τις μελωδίες του(όπου είναι μανούλα ως γνωστόν)

Από τα κομμάτια Sacrimony ομολογώ ότι το καραγουστάρω. Veritas είναι από τα καλά επίσης, και μάλλον και τα Solitaire και Torn. Κατά τ’ άλλα, μέτρια πράγματα.

solitaire…

Βγήκε και το video για το Sacrimony: http://youtu.be/ORAc_hx33-Q

Συμπαθητικό όπως και το κομμάτι.

Δεν έχω ακούσει τον υπόλοιπο δίσκο αλλά το Sacrimony με έψησε να του δώσω μία ευκαιρία.

δακρύζω με Τόμμυ
τι τις θέλουν τις γλάστρες ρε γαμώτο…
Τόμμυ πάρτο όλο πάνω σου ρε

μετα απο το σοκ οτι επιτελους βγηκε το νεο αλμπουμ απο τις τοπ αγαπημενες μπαντες μου νομιζω μπορω να κρινω και ποιο αντικειμενικα αφου το ακουσα και 3-4 φορες.

Το αρνητικο ειναι οτι αυτος ο δισκος δεν εχει σχεδον καθολου ριφφ και με ξενερωνε αρχικα λιγο αυτο. Συν οτι Ο Karevik θυμιζει πολυ Khan αλλα νομιζω αυτο ηταν κινηση ασφαλειας απο την μπαντα και ολας, τον πραγματικο Karevik θα τον δουμε απο τον επομενο δισκο τους πιστευω.

Το θετικο ειναι οτι οι ερμηνειες ατμοσφαιρες και μελωδιες ειναι ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΕΣ!!! Και αυτο και μονο εμενα μ φτανει συν οτι η παραγωγη ειναι καταπληκτικη. Νομιζω παντος οτι ειναι απο τους δισκους που θελουν χρονο οτι με καθε ακουσμα σ’αρεσει πιο πολυ…εγω χτες τον εκανα παντος και pre-order :stuck_out_tongue:

+1 8)

sacrimony, solitaire και prodigal son είναι κομματάρες, και στο τελευταίο ακούμε καθαρά seventh wonder νομίζω.

δεν καταλαβαίνω προς τι η απογοήτευση, μια χαρά δισκάρα είναι. και ο Karevik φυσικά εγγύηση

…καλό κομμάτι…μέχρι εκεί…πιστεύω ότι ο δίσκος θά’χει και καλύτερα κομμάτια:):!: