Ηοkam's Razor

Το συγκεκριμμενο Demo ηχογραφηθηκε στο μεγαλυτερο ποσοστο του το 2005,αλλα περιεχει και το one track demo που ειχαμε γραψει το 2003,το Rhino’s Hemorrhoid’s parts 1-3.

To υφος ειναι αυτο που συνηθιζεται να λεγεται progressive rock(με καποιες metal επιμιξειες).Η ποιοτητα της ηχογραφησης εχει μειωθει καπως για να συμπιεστει το αρχειο οσο γινεται περισσοτερο.

Επιρροες μας οι Rush,o Frank Zappa,οι Dream Theater,οι Ozric Tentacles και αλλοι πολλοι…

Θα θελαμε τη γνωμη σας φυσικα(θετικη ή αρνητικη),αν το κατεβασει καποιος τελικα και μπει στον κοπο να το ακουσει!:smiley:

Λειπει δυστυχως το artwork και οι στιχοι,αλλα καποια στιγμη θα τα ανεβασω κι αυτα.:slight_smile:

http://rapidshare.com/files/38270299/Hokam_s_razor_-_Demo.rar.html

  • ρε φιλαρακο, να σου πω. εχεις ακουσει καποιους Hokam’s Razor;
  • ναι ρε. σπέρνουν! μιλάμε προγκρέσιβ απο αλλο πλανητη.
  • καλα ναι, αλλά εδω που τα λέμε δεν είναι δα και manowar.
  • μα ρε φίλε, σου λέω έχει σολίδια, μελωδίες, ενορχηστρώσεις…
  • καλα σίγουρα, αλλά…manowar δεν ειναι…
  • μα ρε φιλαρακο, παιζουν παπαδες τα παλικάρια! απο άλλο συμπαν!
  • χμ. ναι, αλλα…manowar είναι;
  • χμ. ναι, δεν ειναι. εδω που τα λεμε εχεις δικιο.
  • ειδες που στα λέω; άντε πάμε τωρα να ακούσουμε κανα Manilla Road και να πιουμε καμια μπυρα.

εδω βλέπουμε τη συζητηση δυο true-μεταλλάδων για hokam’s razor. νταξ, γουσταρω manowar και επικουρες, απλα ηθελα να κανω και μια πλακιτσα.:stuck_out_tongue:

θα ακουσω το demo και θα σου πω.:wink:

ρε το εχετε και πουθενα αλλου?? κανενα e-mule ξερω γω? γιατι εκανα μια μαλακια και το κατεβασα απο το rapidshare και εξαφανιστηκε και δεν μπορω να το βρω (τελειως καψαλισμα!?) και τωρα δεν μπορω να το κατεβασω παλι απο το rapidshare

αστο νταξει, βλακειες λεω, το κατεβασα, οταν το ακουσω θα σου πω

Θα θελαμε τη γνωμη σας φυσικα αρνητικη

Loipon…einai oti pio sixamero exo akousei sti zoi mou.
O tragoudistis einai mia apotiximeni ekdosi tou xeiroterou tragoudisti olon ton epoxon (opoios einai aytos).
Oi stixoi einai gia ta Gamisiana(pos to lene ayto to xorio) kai eytyxos den tous prosferete …
Paidia let’s face it . Apla eiste mia vitrina tromokratikis organosis , nomizete oti mas koroideyte?
Emena oxi pantos [-X

Itan arketa arnitiki ?

PS: Not yet kirie kathigita

Θα τσεκάρω αν και το progressive δεν είναι το playground μου…

:lol: :lol:

Ρε συ εχουμε και ενα σημειο(καμια 10 δευτερολεπτα)που ειναι τελειως τρου!:lol:
Μη νομιζεις και μεις στις προβες με γουνινα βρακακια παμε!:stuck_out_tongue:
Αναμενουμε τη γνωμη σου μαν οταν το ακουσεις!:smiley:

To δικο σου το ακουσα παντως μαν και τα σπαει!Περιεργη φαση,μια και δεν νομιζω πως ασχολειται κανεις αλλος με το ειδος σημερα στο Ελλαντα(παικτικα εννοω),αλλα ακρως ενδιαφερον!:smiley:

:lol: :lol:

Και λιγα τους εσουρες τους αταλαντους Daz!Θελουν ban οι παλιο-taliban και μη αναφορα του ονοματος τους ποτε ξανα!Terrorrrr.Βασικα τρομοκρατησες τον τρομοκρατη ντραμερ μας με mute math,μια και ειναι copeland fan και με το που τους ακουσε εγινε “κομματια” ο Παλαιστινιος και “εσκασε” απ το κακο του.

Thanks και μονο που θα τσεκαρεις μαν.:smiley:

ευχαριστω hokam, εγω ακομα δεν προλαβα να το ακουσω το δικο σας γιατι εχω μπλεξει με πτυχιακες και τετοια. οταν το ακουσω θα σου πω

Μολις ολοκληρωσα εκ νεου την ακροαση του demo (καποια κομματια τα ειχα ακουσει και στο MySpace και οπως εχω πει προσωπικα και στον Hokam:

Οι Hokam’s Razor τα σπανε, ειναι καταπληκτικοι κι αν ζουσαμε σε δικαιο κοσμο θα πρεπε να χουν οπωσδηποτε συμβολαιο! Γρηγορα, full-length guys!!

Το Attic ειναι ολα τα λεφτα… Πολλες prog μπαντες θα το ζηλευαν…

Thanks για τα σχολια Chris και φυσικα για το χρονο σου.:smiley:

Και το εξωφυλλο…

Σατανιστες.Βαρβαροι.Αντιχριστοι.

Σατανιστες ορθοδοξοι παντα!Οι υπολοιποι ειναι αιρετικοι.

A ok τοτε.
Θα κατεβασω και το demo σας να το ακουσω,αφου ειστε ορθοδοξοι.

Mαλακα γαμειτε.Ρασαρετε και λιγο ε? :stuck_out_tongue:

Αλλα δεν μου το βγαζεις απο το μυαλο οτι ειστε αντιχριστοι.

Το Αttic που άκουσα στο myspace είναι πολύ ωραίο κομμάτι.Θα τσεκάρω και το demo

Το άκουσα το demo. Ψιλοαχταρμάς μου φάνηκε! :smiley: Από τεχνικής άποψης είναι πολύ καλό πάντως. Α και το eye seek eyes(eyesick i’s) στα 7μιση λεπτά μου θυμίζει το Nothing Left To Say των Fates Warning! :stuck_out_tongue:

τωρα κατεβαινει! :smiley:

το ακουσα! μου εκανε φοβερη εντυπωση! ρε εσεις παιζετε καλτσες που λεει κ ενας φιλος!:stuck_out_tongue:
χαμος! πολυ χαμος ομως! μπορει να ειμαι λατρεις του prog αλλα για τα αυτια μου θελει πολλα ακουσματα για να το χονεψω αλλα κ να καταλαβω ολες μα ολες τις επιρροες σας(καθε riff ειναι αλλη φαση)
παιδια ειληκρινα ΜΠΡΑΒΟ! μακαρι να υπαρχουν τετοιοι μουσικοι(οχι απλα οργοπαιχτες) στο καημενο το Ελλαντα κ να γραφουν τετοια πραγματα!

:bow: :respect:

Άκουσα και εγώ 2 κομμάτια στο myspace και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. (πολύ αν σκεφτείς ότι ήταν πρώτο άκουσμα). Ο λόγος του ενθουσιασμού μου δεν είναι η άρτια τεχνική της μπάντας (υπάρχουν πολλές μπάντες άλλωστε που το πετυχαίνουν αυτό) αλλά ότι πραγματικά υπάρχει ένας αρμονικός συγκερασμός διαφορετικών ειδών με ένα αρκετά μοντέρνο στυλ. Καθόλου άσχημο