Karaoke

Γεια σας!!! :smiley:
Ειμαι νεο μελος του rocking.gr :wink:
Παιζω Κιθαρουλα και θελω να μαθω απο οποιον ξερει εαν υπαρχει κατι σαν το καραοκε
για σολο κιθαρα!!! δλδ το τραγουδι με μορφη mp3 η wav και να μπορεις να αφαιρεις π.χ τα σολα της κιθαρας και να τα παιζεις εσυ.8)
Υπαρχει κατι σχετικο???:-k (για ροκ τραγουδια)
Σας ευχαριστω πολυ

Αμα εχεις το Guitar Pro μπορεις σε ενα κομματι να διαλεξεις ποια οργανα θα ακουγονται και να κανεις mute π.χ την πρωτη κιθαρα και να παιζεις εσυ και να ακουγονται τα ντραμς το μπασο κτλπ!Αλλα τα τραγουδια δεν ειναι κανονικα (mp3) απλα ειναι tabs τα οποια αναπραγει το Guitar Pro!

Σ’ευχαριστω πολυ φιλε μου:D
Το εχω το guitar pro και το εχω κανει σε πολλα τραγουδια !!! αλλα δεν με ικανοποιει το αποτελεσμα π.χ το lazy δεν ειναι σωστο σε χρονο και ετσι αναγκαζομαι να παιζω μονο τα τελευταια σολα #-o
Τα τραγουδια τα μετατρεπω σε wav και μετα τα βαζω στον spider jam που εχω και περναω την ωρα μου:D
Αλλα ψαχνω μηπως υπαρχουν ετοιμα τραγουδια σε στιλ καραοκε για κιθαρα!!!
η καποιο προγραμμα που να μπορεις να αφαιρεις την κιθαρα απο το τραγουδι και να την παιζεις εσυ την κιθαρα
για πες:-k:D

__Η απάντηση στα ερωτήματά σου ονομάζεται “Guitar Backing Tracks” ή “Backing Tracks”… :wink: 8)

__Οταν υπήρχαν ελληνικοί trackers ακόμα, είχα κάνει ένα search και είχα βρει πολλά τραγουδάκια (διάλλεξα απο πληθώρα και συγκέντρωσα πάνω από 1,5 γκίγκα, αλλά είχε κιάλλο)…

__Ψάξε με αυτή την ονομασία και σίγουρα θα βρεις πολύυυ πράμα να κατεβάσεις. 8)

Νασε καλα λεβεντη μου κατι τετοιο εννοουσα:yahoo:

__Happy to help. :slight_smile: 8)

__ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΤΩΡΑ!!! :lol: :smiley: :lol:

Εχω πεσει με τα μουτρα:D
Κατι αλλο να σε ρωτησω:-k
Μεχρι τωρα δεν λαμβανα καποιο μαιλ για το αν ειχα απαντησεις στην ερωτηση μου8O
μηπως πρεπει να τσεκαρω καποια επιλογη??? η δεν υπαρχει?

__Ισως κάποιος Moderator να μπορέσει να σε βοηθήσει καλύτερα, αλλά νομίζω πως αυτό μπορείς να το κάνεις μέσω των “Subscribed Threads” (που υπάρχει στην κάθετη λίστα στο User CP -κοίτα πάνω αριστερά στο παράθυρο), αλλά δεν παίρνω και όρκο. :slight_smile:

το εφτιαξα:D
μηπως ξερεις που μπορω να βρω το i know a litlle lynyrd skynyrd? :-k

:ok:

__Μπαα… η αλήθεια είναι ότι γενικά δε το έχω ψάξει περαιτέρω. :slight_smile: