Karma To Burn (USA) | 2.5.2015 | AN Club, Athens

ΕVACUATE PRODS PRESENTS KARMA TO BURN @ AN CLUB!

TICKET 15 EUROS
STARTS 22:00

Τι να πει κανείς για τα stoner μεγαθήρια που φέρουν το όνομα Karma To Burn? Μόνο να νιώσει θα μπορούσε κανείς και θυμίζουμε φράσεις μας? ? Φίδια στριφογυρνούν κάτω από τον ανελέητο Ήλιο της ερήμου… Όχι και τόσο μεγάλη πιθανότητα επιβίωσης, αλλά ένας τόσο γλυκός και συνάμα τόσο επιθετικός ήχος που έρχεται από εκεί, είναι μάλλον ανέφικτο να μην σε ελκύσει σαν μαγνήτης πάνω του. Αρχίζεις να ακολουθείς, παραδομένος πλέον… Δεν είναι ανάγκη να έχεις ζήσει στην έρημο για να αισθάνεσαι ένα μέρος της μέσα σου…? Η συνταγή είναι απλή. Κιθάρα - μπάσο - τύμπανα.
Πιο βαρύ απ’ ότι ο ανθρώπινος νους μπορεί να φανταστεί. Πιο groovy, απλά δεν γίνεται!
Τα live τους είναι κάτι παραπάνω από μια εμπειρία ζωής. Οι μυημένοι γνωρίζουν καλά.
Ρυθμοί που ξεσηκώνουν, αίσθηση ελευθερίας και όλα είναι πάνω-κάτω.
Αν αυτό είναι κάτι που φαντάζει ιδανικό, τότε είναι κάτι που πρέπει να ζήσεις!


όλο το desertfest θα έρθει από εδώ τμηματικά :stuck_out_tongue:

Μόνο ο Will έχει μείνει;

Τι να πει κανείς για τα stoner μεγαθήρια που φέρουν το όνομα Karma To Burn?

Αν ρωτούσαν εμένα πάντως για τις 2 τελευταίες εμφανίσεις τους εδώ, μάλλον θα έλεγα ότι την παράσταση έκλεψαν τα support (1000mods και hidden in the basement) =P

Το '11 πάντως ήταν από τα πωρωτικότερα στονερ λαηβ που 'χω δει. (Αθήνα ήταν με Planet, πάνω ήταν με 1000mods) Βέβαια τα μισά λεφτά ήταν ο ντραμερ που χει φύγει και τα υπόλοιπα το απίστευτο κοινό που έδινε παλμό.

+100000000000

update:

ΕVACUATE PRODS & AN CLUB PRESENT THE GIANTS OF STONER KARMA TO BURN!!!
Special act: CELLAR DOGS / SPACE SLAVERY
TICKET 15 EUROS TΑ ΠΡΩΤΑ 300 ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΕΝΩ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΘΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 17 ? - STARTS 22:00
Η προπώληση των εισιτηριών ξεκινα τελος της εβδομαδας από τα The Lab records (Θεμιστοκλέους 86 - Εξαρχεια) και Rhythm records (Eμ. Μπενάκη 74).

αφού προλαβαίνουμε το τελευταίο μετρό του Σαββάτου πάλι καλά :stuck_out_tongue:

DOORS OPEN 21:00
SPACE SLAVERY 21:45
CELLAR DOGS 22:30
KARMA TO BURN 23:30

Αυτή τη φορά δε θα πάω. Η τελευταία συναυλία ήταν μέτρια και εκτός των άλλων, έχουν φύγει και τα δύο συμπαθητικά μέλη :).

εγώ αμφιταλαντευόμουν όλο αυτό τον καιρό, αλλά μάλλον με κόβω προς το να πάω, γιατί μου ψιλοάρεσε και ο καινούριος δίσκος… μέχρι Σάββατο βέβαια ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται…
βασικά αν θα βγούμε ζωντανοί την Πέμπτη από το AN είναι το θέμα :stuck_out_tongue:

Άμα έχεις κάνα 15άρι για πούλημα, εδώ είμαι :p.

βλέπεις ότι έχω μαζευτεί τελευταία… :stuck_out_tongue: αν παρ’ολα αυτά προκύψει κάτι θα σε πω…