Katatonia Σάββατο 14 Μαίου, Αθήνα Fuzz

να προσθεσω
οτι περα απο το last fair deal

θα παιξουν και κομματακια που δεν παιζουν ή που δεν εχουν παιξει λαιβ ποτε
(συμφωνα με τις δηλωσεις τους)
b-sides Και ετσι!

εγω θα γουσταρα κανα rainroom απο brave murder day
τιποτα απο το ep sounds of decay
κανα saw you drown απο discouraged
κανα nightmares by the sea
τιποτα απο τα singles του lfdgd

αν παίξουν τίποτα τέτοια είμαι ήδη εκεί

Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο αν και στην αφίσα έλεγε ότι τα υπόλοιπα θα έιναι best of. Best of με b-sides λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Το πολύ πολύ να χώσουν 2-3 άπαιχτα κομμάτια να γουστάρουμε.

ε καλα δεν μιλησαμε για ολα τα υπολοιπα να ειναι αγνωστα

αλλα εκει μαζι με το for my demons/deadhouse/ghost of the sun/criminals/my twin κλπ κλπ
χωρανε 2-3 λιγοτερο γνωστα κομματια…

και με τα ιδια τους τα λογια

“We?ll be doing some fan favourites classics but also look into a couple of obscure B-sides and such that we?ve never or hardly played live before.”

Δυστυχώς.

εκει θα μαστε

Εκεί θα είμαστε :D:D:D Τα Σάββατα του Μαίου γεμίζουν σιγά σιγά :roll:

θα προσπαθήσω και εγώ. πολλά το Μάιο και Απρίλιο.

Ειναι πια οριστικο και επισημα!!!

Οι Σουηδοι KATATONIA θα βρισκονται στη σκηνη του Fuzz club στις 14 Μαιου,στα πλαισια της “Last Fair Day Gone Night”,οπως ανακοινωσαν στο official site της μπαντας.

Η συναυλια θα αρχισει στις 9.30μμ και τα εισιτηρια θα κοστιζουν 30Euro και θα ειναι διαθεσιμα απο Ticket House & Metal Era (Athens), Musicland (Thessaloniki) & Ticket Pro (online).

#15

Bump
Γιατί θάφτηκε στον πάτο του πηγαδιού και το έψαχνα μια ώρα να το βρω

Πήρα και εγώ εισιτήριο (Νο 82). Εκεί θα είμαστε, γιατί η προηγούμενη συναυλία τους μας πήρε τα μυαλά :D:D:D

Απο FB

The time is drawing nearer to the 20th anniversary celebrations and we thought we?d let ya?ll know that over the past couple of weekends we?ve been busy down the Katatonia HQ practicing a whooping two dozen songs for the upcoming tour. We have some really cool surprises coming up and can reveal that about 4 songs have rarely been played live before and 6 tracks have never been played live before!!! The rest of the songs are a variation of oldies that we haven?t played for a long time and of course also some of the newer stuff. We?re very excited to play all this material that span almost across our entire career.

Πω ρε φίλε, τι μου θυμίσατε τώρα!! Katatonia πολύ τους αγαπούσα πριν 2 χρόνια!! Το ότι το Last Fair Deal Gone Down κοσμεί την πενιχρή συλλογή μου λέει πολλά, γουστάρω τρελά να το ακούσω λάιβ. Αλλά δεν έχω κανέναν που να ψήνεται να σκάσει 30 ευρώ για να τους δει -ή να τους δει γενικότερα :frowning:

Εδιτ γιατί τώρα το είδα-

!!! Δίκιο έχεις υπάρχει ομοιότητα!

Θα τιμήσουμε και εμείς. Θα πάρω ticket μέσα στη βδομάδα. Ότι και να παίξουν δεν μας νοιάζει αρκεί να τους δούμε. Και ελπίζω σε μεγάλο setlist. Τα τελευταία ήταν γύρο στα 20 κομμάτια, τώρα βέβαια θα παίξουν ένα ολόκληρο album, αλλά θα ακούσουμε πιστεύω και άλλα καλούδια.

Μια χαρά θα περάσουμε. Πέρυσι ήταν φοβεροί. Σίγουρα θα παίξουν και άλλα κομμάτια :slight_smile:

23 ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!!

ΦΑΚ ΓΙΕΑ!!

[SPOILER]what the fuck

BRAVE ΡΕ ΣΗΔΦΒΞΣΗΞΩΒΨΑΗΣΩΒΨΞΣΑΒΦΗΞΑΒΔΣΨΞΩΑΒΣΩΗΞΒΑΩ[/SPOILER]

αν και να πω την αληθεια θα προτιμουσα το 4ο κομματι απο αυτον το δισκο

και μόνο το ότι παίζουν κομμάτι από αυτό το δίσκο είναι φανταστικό :vibrate::vibrate: