Katatonia-Night Is The New Day

Δεν είδα να έχει αναφερθεί κάπου οπότε here it goes:

?They say every night has its dawn, we say night is the new day!?

Katatonia, the Swedish masters of melancholy, are set to return with their follow-up to 2006?s groundbreaking album, ?The Great Cold Distance?.

It can now be revealed that the latest opus is to be titled ?Night Is the New Day?, with the band currently well along the road to completion of their eighth studio album.

?Night Is the New Day? will be released on October 19th (US ? October 27th) on Peaceville Records.

Keep a look-out for the upcoming launch of www.nightisthenewday.com for exclusives & announcements on the final cover artwork, final tracklisting and the release of the new single.

Το περιμενουμε…ελπιζω να ειναι καλυτερο απτο the great cold distance γτ δεν μου ειχε πει πολλα…πανεμορφο εξωφυλλο btw

Καλα οχι και groundbreaking το ?The Great Cold Distance?.
Μην τρελαθουμε κιολας.Περιμενουμε να ακουσουμε και θα κρινουμε μετα.
Το μονο που εχω ψιλοσιγουρο ειναι οτι ο ηχος λογικα θα ελαφρυνει κατιτις,
οπως κανουν στα τελευταια αλμπουμ.

πιο βαρυς και στακατος ηταν ο ηχος στα 2 τελευταια σε σχεση με τα προηγουμενα, και μιλαω για την μετα υην discouraged εποχη…παντως το τελευταιο μαζευει σκονη…

Eντάξει για το εξώφυλλο ειπώθηκε, για τον τεράστιο τίτλο δεν έχετε να πείτε κάτι? :-k

δεν θα μπορουσες να το περιγραψεις καλυτερα

Όταν αναφερόμαστε στους Katatonia υπάρχει μόνο ένα album: το Dance Of December Souls :stuck_out_tongue:

Το κόκκινο στο βάθος του εξώφυλλου μου θυμίζει το still life.

Αντε να βγαλουν δισκαρα οι δασκαλοι, να βγαλουν και οι μαθηταδες. Καλο και σαπιο ετος θα εχουμε. Τελεια.

αντε να βγει κ τους περιμενουμε και για κανα live

Σοβαρά δε σας αρέσει το Great cold distance;

Κι εμένα εντύπωση μου κάνει…:-sΑυτό και το Brave Murder Day είναι τ’αγαπημένα μου.

Brave Murder Day σιγουρα.Το τελευταιο δεν με ξετρελανε.Το θεωρω το πιο αδυναμο τους
μην σου πω.

οχι.

Tonight’s Decision και Dance of December Souls ειναι τα πιο αδυναμα.

Τι λες ρε αμπαλε !

Last fair deal gone down κανείς?:-kΡε σεις, ο Blackheim ό,τι έχει κάνει το λιγότερο που το λες είναι μέτριο. Ο άνθρωπος το 'χει.

περιμενουμε με αγωνια!

απ’τις καλυτερες μπαντες που υπαρχουν εκει εξω…ο,τι εχουν κυκλοφορησει σπερνει…το TGCD κακος δισκος??χαχαχαχα…ανεκδοτακι…
περιμενω πως κ πως να βγει αυτος ο δισκος αφου απο τη στιγμη που τους πηρε τοσο χρονο δν μπορει να ειναι τπτ αλλο παρα αριστουργημα…

Διαβαζουμε και λιγακι τι γραφει ο αλλος ετσι ?
Ποτε δεν ειπα οτι ειναι κακος δισκος το The Great Cold Distance.
Aπλα τον θεωρω τον πιο αδυναμο.Αλλο πραγμα το ενα αλλο το αλλο.

@Redrum : Μια χαρα δισκαρα ειναι το Last Fair Deal Gone Down. 8)

ισχυει για το λαστ φαιρ.

παντως εμενα ειναι αυτο:

το αγαπημενο μου πατατονια.
και ειδικα αν το συνδυασεις με μια ασχημη φαση της ζως σου, ζουμια.

Καλά…το απο πάνω cd είναι για να αυτοκτονήσεις. Ειδικά ο Renske ερμηνεύει με μια αίσθηση απόλυτης παραίτησης…ε, δε θέλει και πολύ κανεις να πάει να φουντάρει μετά. Επικίνδυνο…