Katatonia

ρε anathema και ξερό ψωμί που λέμε!!!


Now playing: Amorphis - House Of Sleep
via FoxyTunes

Παντως το great cold distance προσωπικα μ αρεσει…Σε σημεια περισσοτερο απο το viva emptiness…Το last fair Ομως περισσοτερο απο ολα…

groupares και οι δυο… θα δω katatonia με paradise lost στην αγγλια :wink:

Από Katatonia μου αρέσουν πολύ το Tonight’s Decision και το The great cold distance. Το dvd live consternation το έχετε δει; Ποια η άποψή σας;

Βασικα βλακια που αυτα τα 2 γκρουπ ειναι στο ιδιο θρεντ

Ρε σεις, απο το hope η εισαγωγη δεν υπαρχει στο booklet ουτε στο νετ την εχω βρει, ξερει κανεις που μπορω να τα βρω; :?

Ναι, το είχα σκεφτεί και γω αυτό, σκεφτόμουν μάλιστα να διαχωρίσω τα θρεντ, μοιράζοντας τα ποστ στα δύο, αλλά πως να γίνει ο διαχωρισμός τώρα που τόσοι έχουν πει γνώμη (συχνά στο ίδιο ποστ και για τα δύο συγκροτήματα…) :?

Deadmemories, άκου όπωσδήποτε και το Last Fair Deal Gone Down, θα σου αρέσει σίγουρα, ενώ αν γουστάρεις πιο βαριές και Opeth-καταστάσεις τσέκαρε και το Brave Murder Day. :wink:

edit. Lady: http://www.lyricsdownload.com/anathema-hope-lyrics.html

Thanks :smiley:

Γαμωτο με τα αγγλικα συγκροτηματα, 28 φορες ανοιγω το λεξικο σε καθε τραγουδι :expressionless:

Να σου πω την αλήθεια τον δίσκο Last Fair Deal Gone Down δεν τον έχω ακούσει πολύ. Τώρα που το λες θα βάλω πάλι να τον ακούσω. Το Brave Murder Day θα ψάξω να το βρω για να το ακούσω, γιατί μου αρέσουν και πιο βαριές opeth-ικές καταστάσεις. Είναι φίλοι εξάλλου ο Akerfeldt με τον τραγουδιστή των Katatonia και είναι λογικό να έχουν επηρεαστεί από τους Opeth.

Καλα ρε κοπελα μου και εσυ.Τα 2 καλυτερα τους δεν εχεις ακουσει ? :stuck_out_tongue:

όντως το Last Fair Deal Gone Down πολύ καλός δίσκος. Από την άλλη ο Brave Murder Day είναι λίγο πιο δύσκολος δίσκος. Θέλει το χρόνο του.

Μην ξεχνας οτι ειναι και αρκετα παλιος…
Δεν παυει να ειναι φοβερος ομως ! Βαρυς,σκοτεινος,τραγουδαρες…

Εντάξει, οι Anathema είναι η αγαπημένη μου μπάντα οπότε δε μπορώ να είμαι κ πολύ αντικειμενική :stuck_out_tongue: η μεγάλη μου αγάπη είναι το Silent Enigma το οποίο πιστεύω ότι είναι από άλλο πλανήτη, απ’όποια πλευρά κ να το δείς…φυσικά τα υπόλοιπα είναι κ αυτά δισκάρες, όπως το Alternative4, το Judgement, το Eternity, το A Fine Day To Exit αλλά κ το A Natural Disaster με το οποίο το κλίμα έχει αρχίσει να γίνεται ακόμη πιο χαλαρό…κ μη ξεχνάμε κ την παλιά εποχή με τον Darren White που μπορεί να αποπνεέι αρκετή σαπίλα :stuck_out_tongue: σε σχέση με τα albums που έγιναν με τον Vincent, αλλά κ πάλι μετράνε με το Serenades να ξεχωρίζει για μένα…
Όσο για τους Katatonia δε θα έλεγα ότι το κατέχω αλλά μου αρέσουν οι 2 πρώτοι δίσκοι, το Discouraged Ones και το Viva Emptiness :wink:

Αφου σαρεσει το Silent Enigma, ακου το Brave Murder Day απο Κατατονια

η μεγάλη μου αγάπη είναι το Silent Enigma το οποίο πιστεύω ότι είναι από άλλο πλανήτη, απ’όποια πλευρά κ να το δείς.

+1000

Δεν πρέπει κάποια στιγμή να χωριστεί αυτό το θρεντ? Δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη σχέση μεταξύ τους οι μπάντες…

Είναι πολύ δύσκολο γιατί θα πρεπε να μοιραστούν τα ποστ στα δύο, και εδώ στα ίδια ποστ ο κόσμος μιλάει και για τους μεν και για τους δε…

Τέσπα, θα δούμε, μπορεί να κάνουμε κάτι.

Το έχω ακούσει, αφού είπα ότι μου αρέσουν κ οι 2 πρώτοι δίσκοι :slight_smile:
παίζει να μου αρέσει πιο πολύ απ’όλους όσους έχω ακούσει αν θυμάμαι καλα :-k…αν κ το Dance of December Souls είναι πολύ καλό…πρέπει να τα ξανακούσω αυτά τα δύο…

Α ναι αυτο που ειπα ειναι ο 2ος δισκος :stuck_out_tongue:

Ε τοτε ακου και το Sounds of Decay

Χμμ λές το ep που βγήκε μετά το Brave Murder Day…δε το έχω αλλά θα ψάξω…:wink:

Katatonia, αν δεν έχεις ακούσει το Last Fair Deal Gone Down, σπεύσε.

Θα κάνω μια απόπειρα διαχωρισμού του θρεντ το βράδυ.