Katatonia

Την πόρτα κλείνεις ή το παράθυρο?

Εκ των υστέρων θα ήταν λίγο πρόβλημα…

:-k Μάλλον εσύ δεν κάνεις ποτέ λάθη

Μάλλον είμαι δεκτικός στο να μου τα υποδεικνύουν…

Αυτό άσε να το κρίνουν οι άλλοι καλύτερα

Τι εννοείς? Οι άλλοι θα κρίνουν αν είμαι δεκτικός?

Τόσο που καθυστερούν το δίσκο οι Anathema και πάλι λίγο σπαμ κάνουμε.

Έχεις όρεξη για καβγά μάλλον. Anyway το σταματάω εδώ γιατί αυτά που ποστάρουμε δεν έχουν σχέση με το τόπικ στο οποίο βρισκόμαστε. Απλά εγώ βρίσκω το αρχικό σου post λίγο ειρωνικό και λίγο άσχετο με το θέμα. Στο παραθέτω κιόλας, μήπως μπορέσεις να με διαψεύσεις.

Θες να το σταματήσεις αλλά θες και να το διαψεύσω?
Άτοπο…

Εσύ σκάβεις το λάκκο σου!

μπλα μπλα μπλα…και πόσο βαθιά τον έχω σκάψει για να ξέρω να σταματήσω…χεχεχεχε
πάντως όσο πλησιάζουν οι μέρες τόσο πιο πολύ θέλω να ακούσω το δίσκο…

Από τις δύο μπάντες, πιο πολύ έχω ακούσει Katatonia και μου άρεσαν πολύ.
Τώρα όσον αφορά τους Anathema, λίγα τραγούδια όπως Fragile Dreams και Angelica, καλές εντυπώσεις γενικά, αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ.

εε να ασχοληθείς τότε:D:Dπιάσε Alternative 4, Eternity και Judgement αρχικά και μετά A Fine Day To Exit και A Natural Disaster και έλα να πεις πάλι γνώμη.Επίσης αν σου αρέσουν τα πρώτα katatonia άκου και τα 2 πρώτα από Anathema, Serenades και Silent Enigma…

Οκ, θα ακούσω αυτά και θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένη άποψη!
Thanks :slight_smile:

Αφου ακουσει alternative/eternity/judgement να ακουσει silent enigma/crestfallen και μετα οτι μεινει8)

Βασικά, Pentecost III πρώτα και πανω απ’ όλα!

Άκουγα τις προάλλες το κάτω. Μα τι δισκάρες είχαν κυκλοφορήσει παλιά οι Katatonia!

Στην κορυφή για μένα πάντως βρίσκεται το Last Fair Deal Gone Down (τα μετά το Viva Emptiness δε τα έχω ακούσει ακόμα)

ενα ειναι ολο κιολο μετα το βιβα εμπτινες

Aπό Κatatonia, το μοναδικό που έχω πάρει χωρίς να ακούσω και πολύ πριν, είναι το Brave Murder Day ^.
Τα Brave, Day είναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ, ειδικά το 1ο με τις καταπληκτικές κιθάρες στην αρχή.
Και τα υπόλοιπα κομμάτια είναι καλά, στο ίδιο περίπου στυλ το Morningrise των Opeth είναι αρκετά καλύτερο.
Πολύ παλιότερα είχα ακούσει το Viva Emptiness, δεν μου πολυάρεσε τότε, γενικά θέλω να τους ψάξω περισσότερο.

Anathema είχα λιώσει τότε την περίοδο της συναυλίας, όλοι είναι πολύ ωραίοι δίσκοι, αλλά έχω να τους ακούσω από τότε.:stuck_out_tongue:

Α, ρε τι κομματάρες έβγαζαν κάποτε (καλά πάντα έβγαζαν, αλλά εκείνη η εποχή ήταν άλλο πράγμα).

DOOM!!