Katatonia

Τα ακουσα απο μια φορα.Το fragile dreams με το πιανο ηταν ιδιαιτερως καλο!Θα τα ξανακουσω
παλι γιατι με μια γρηγορη ακροαση δεν γινεται δουλεια.

Κυκλοφορησε ηδη;

Ποστ #95

Α διαβασα το ποστ μεχρι τη μεση και δεν ειδα αυτο που λεει για το fragile dreams.Θενκ γιου.

Εδώ και κάτι μέρες λιώνω το Omerta, αλλά και γενικά όλο το Viva Emptiness. Γαμιστερός δίσκος, ότι και να λέει κανείς δεν βγαίνουν συχνά τέτοιοι.

Πάντως ρε παιδιά, δεν είναι λίγο άκυρο να υπάρχει ένα τόπικ και για τις 2 μπάντες? Μήπως να γίνει ένας διαχωρισμός?

Πφ κι οι δυο μπαντες ειναι ξεπουλημενες,ακουσε κει μελωδικα φωνητικα!False:!:

Όντως, θα μπορούσε να υπάρχει ξεχωριστό θρεντ, αλλά τι να γίνει, έτσι ξεκίνησε. Ίσως λόγω του ελληνικού ονόματος και κοινής “σκατόψυχης” θεματολογίας των δύο γκρουπ! (α, ναι, και κοινής πορείας “ξεπουλήματος”, χαχα)

Μπορεί να μου πει κανείς πότε περίπου περιμένουμε το νέο Anathema? Αναφέρομαι στο νέο άλμπουμ, όχι εκείνο με τις διασκευές.

Καπου στο φθινόπωρο.Βεβαια ηδη 3 τραγουδια του δισκου εχουν κυκλοφορήσει.Και δε μαρεσουν τοσο:(

http://www.youtube.com/watch?v=fz3r0SIn-Rw

Ανεβάστε λίγο και τα views, αφήστε και κανένα comment αν θέλετε! 8)

5 αστερακια απο μενα :smiley:

Σας ευχαριστούμε, είστε πολύ καλος! :smiley:

Well done guys… 8)

Μονο μικροφωνο/α να ειχατε κοντα για να ακουγονται καλα τα φωνητικα…!
Κατα τ’αλλα…great!

Κυκλοφόρησε το ακουστικό αλμπουμ των Αναθεμα.Ειναι στούντιο ηχογραφήσεις στις λιβε ακουστικές διασκευές, τιποτε το παραπανω.

εδιτ: one last goodbye, inner silence, angelica, are you there πολυ καλα.Ας ελπισουμε ειναι ενα καλο ζεσταμα για το επερχομενο δισκο.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!:smiley:
Το κατέβασα ήδη (:oops:) και από τα 2 πρώτα που έχω ακούσει μου φαίνεται ωραίο!

Άντε, πάμε να το κατεβάσουμε και μεις… Ό,τι πρέπει για ένα καλοκαιρινό βραδάκι όπως το σημερινό…!

λοιπόν το cd είναι πάρα πολύ ωραίο και καθόλου βαρετό!
Είχα κάποιες επιφυλάξεις μήπως τυχόν χαλάσουν το one last goodbye ή το fragile dreams πχ αλλά μου άρεσαν πολύ όλα και κυρίως το are you there το οποίο είναι το ίδιο ωραίο με το original!
Θα περιμένω να κυκλοφορήσει για να πάω να το πάρω και σε original!:respect:

Το one last goodbye γινεται ακομα πιο καταθλιπτικο με προσθηκη βιολιου, οπως και στο fragile dreams, το οποιο εγινε μπαλαντα!.Το are you there εγινε ευχάριστο τραγουδακι, και πιο κιθαριστικο απο την οριτζιναλ βερσιον.το flying εχει θεικο ακουστικο σολο!Και τελος inner silence & angelica εγιναν ακομη πιο μελωδικά:D

Τωρα μιλησες σωστα…:slight_smile: Το εκανα προπαραγγελια ηδη…

Εντιτ : Το πιο σημαντικο όμως είναι ότι έχουν υπογραψει στην εταιρεία των Porcupine Tree την K-Scope.

Ντοκουμεντο…