Keny Arkana

Η αλήθεια είναι ότι την αγαπώ. Αλλά δε ξέρω πολλά πράματα για αυτήν πέρα του ότι πχ σε κάθε συναυλία της το εισητήριο δε ξεπερνά τα 5?.

Μετά το λιώσιμο κάποιων τραγουδιών στο youtube, ήρθε η ώρα νομίζω να ακούσω κάποιο άλμπουμ. Με ποιο ξεκινάω?

Άντε αποθεώστε την. Δε γνωρίζω πολλά για την Γαλλική σκηνή, αλλά πρέπει να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Φωτίστε μας όσοι γνωρίζετε.

ειναι απο την Αργεντινη. Κανονικα αλμπουμ πρεπει να εχει 2. Με αυτο να ξεκινησεις: Entre ciment et belle etoile

το κομματι που ειχε ποσταρει καποιος παλια
γαμαει

la rage
καπως ετσι

Ναι. =)

φοβερο και τρομερο το la rage, θα βρειτε ομως κι αλλα ωραια στο Entre Ciment Et Belle Etoile.

Γαμάτο το Λα Γαζ.

Ωραια πραματα. Αλλα θελω και καμια μεταφραση σε αγγλικα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω? Ο γουγλης δε βοηθα γαμωτο. :confused:

Μόνο το ‘‘La rage’’ έχω ακούσει που είναι η ανατριχίλα η ίδια. Γενικώς hip- hop με ξένο στίχο δεν έχω πολυακούσει, προτιμώ να ακούω ελληνικό για να καταλαβαίνω τους στίχους. Αλλά το τραγούδι αυτό είναι καταπληκτικό.

Μέχρι στιγμής, ακουσα 3 αλμπουμίδια της και μπορώ να πω ότι αυτό που με συγκίνησε περισσότερο είναι το Desobeissance.

Ωστόσο, δύσκολη γλώσσα τα γαλλικά ρε γμτ.

Le Missile Suit Sa Lancée & La Mère Des Enfants Perdus

ναι τα μπασταρδα

ωραία η τύπισσα. Την είδα live στο b-fest της Παρασκευής. Αν και δεν την ήξερα (έλεγα ποιά είναι αυτή που θα βγει πριν τα Μωρά στη Φωτιά? χαχα), πέρασα ωραία. Το La Rage γαμεί ε.

:thumbup: κ εγώ δεν την είχα ξανακούσει αλλά πέρασε ευχάριστα η ώρα…κ ωραίοι στίχοι, όσους κατάφερα να “πιάσω”…