Αkerfeldt για LORDI?

Ενώ οι Lordi έχουν το ακαταλόγιστο λόγω τόσο μεγάλης μουσικής παιδείας και ιστορίας, ε??
Πάλι καλά πάντως που σ’αυτό τον κόσμο υπάρχει και κάτι που λέγεται ελευθερία του λόγου!
Και κοίτα να δεις!! Ούτε αδερφή είμαι, ούτε Hammer διαβάζω αλλά οι Opeth μ’αρέσουν. Ρε μπας και βγήκα ελλατωματικιά?

Ενώ οι Lordi έχουν το ακαταλόγιστο λόγω τόσο μεγάλης μουσικής παιδείας και ιστορίας, ε??
Πάλι καλά πάντως που σ’αυτό τον κόσμο υπάρχει και κάτι που λέγεται ελευθερία του λόγου!
Και κοίτα να δεις!! Ούτε αδερφή είμαι, ούτε Hammer διαβάζω αλλά οι Opeth μ’αρέσουν. Ρε μπας και βγήκα ελλατωματικιά?[/quote]

Μπροστα στους Opeth Gathering και σε αλλους μαλακες οι οποιοι πλασαρονται ως metal oi Lordi γαμανε τελειεως ομως.
Τουλαχιστον οι συγκεκριμενοι παροτι βρεθηκαν και σε pop διαγωνισμο δεν κοροιδεψαν κανεναν…ας κοιταξει ο Akerfeldt να γραψει κανα κομματι της προκοπης να λαδωσει και κανα hammer ελληνικο να τον προωθι μπας και πουλησει κανα δισκο και ας αφησει τους Lordi οπου στο κατω κατω πουλανε αυτο που παντα το rock πρεσβευε.διασκεδαση ουτε κουλτουρα ουτε μαλακιες.

ne…ke giafto to “ghost reveries” ine mesa stis top10 [min po top 5] kaliteres kiklofories tou 2005 apo ola ta rock/metal periodika tis evropis…

Μάλλον το αντίθετο θα εννοείς.
Και βασικά μπροστά στους Opeth (μέχρι και το Blackwater Park) και τους Gathering, κάτι Lordi και κάτι Wig Wam και λοιπά τσίρκα δεν λένε τίποτα. Δηλαδή ούτε για πλάκα.
Και όσον αφορά τους Gathering, ok δεν είναι metal, αλλά ντάξει ξεπεράστε το. Ευτυχώς οι εποχές άλλαξαν και δεν χρειάζεται να το παίζουν όλοι μεταλλάδες. Ντάξει καλοί οι Lordi για αυτό που έκαναν και ασχολήθηκε μέχρι και η Λαμπίρη μαζί τους, αλλά όταν οι Opeth, οι Entombed και οι At The Gates κυκλοφορούσαν δισκάρες…
Τέσπα, hard rock αλληλούϊα εν έτει 2006, ακούγεται κωμικό και αναχρονιστικό.

Θεέ μου τι άλλο θα διαβάσω σ αυτό το φόρουμ!!!

[quote=“dyingfreedom”]

Μάλλον το αντίθετο θα εννοείς.
Και βασικά μπροστά στους Opeth (μέχρι και το Blackwater Park) και τους Gathering, κάτι Lordi και κάτι Wig Wam και λοιπά τσίρκα δεν λένε τίποτα. Δηλαδή ούτε για πλάκα.
Και όσον αφορά τους Gathering, ok δεν είναι metal, αλλά ντάξει ξεπεράστε το. Ευτυχώς οι εποχές άλλαξαν και δεν χρειάζεται να το παίζουν όλοι μεταλλάδες. Ντάξει καλοί οι Lordi για αυτό που έκαναν και ασχολήθηκε μέχρι και η Λαμπίρη μαζί τους, αλλά όταν οι Opeth, οι Entombed και οι At The Gates κυκλοφορούσαν δισκάρες…
Τέσπα, hard rock αλληλούϊα εν έτει 2006, ακούγεται κωμικό και αναχρονιστικό.[/quote]

Ναι ναι και οταν οι Kiss και οι αλλοι στα 80ς αλλα και τωρα κυκλοφορουνε δισκαρες…οι Αt the Gates kai οι αλλοι τους ακουγανε και ετσι πιασανε μια κιθαρα στα χερια τους και αρχισανε.Μετα επεσες το παραδακι απο τις εταιρειες στα περιοδικα…και τους προωθησανε…και μιλανε ολοι για Slaugheter of the Soul και παπαριες.
Επειδη εχουμε 2006 τι σημαινει οτι θα ακουω τις μαλακιες για κοριτσακια οπως ειναι οι Opeth?Που μου λεει το hammer οτι το aor einai για νοικοκυρες τη στιγμη που πανε ολοι Opeth και βλεπουνε το 50 τοις εκατο γκομενες στο κοινο?
Ασε ρε dyingfreedom…kai εσυ Nihilist οταν μαθεις να μιλας μουσικα και οχι οπαδικα ελα να μου πεις…που εχουνε κατακλεψει ενα σωρο μπαντες…
Snufleeva ζητα τη βοηθεια καποιου ειδικου θα σου χρειαστει μια αναλυση που ακους Opeth.

Και συ Tommy τράβα άκου Kiss, μια μπάντα κουλών, που αν δεν είχαν το make up και την προώθηση απ τις εταιρίες θα ήταν μια μπάντα της σειράς και άσε εμάς τους καημένους να ακούμε Opeth και At the Gates και να πηγαίνουμε σε συναυλίες με γκόμενες (μακριά απο μας :lol: )… τραγικέ τύπε!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ενω οι παιχταραδες οι Nihilist e…οι αντιγραφεις των Repulsion…
και μιλας για τους Kiss γιατι αν μιλουσες δηθεν σκληρε μεταλλα του κωλου για κανενα αλλο group…
τραβα μαθε πρωτα και μετα να μιλας μαζι μου για μουσικη.

afto gia tous Kiss einai alhtheia…

Nταξει φτανει με το ποιος μπορει να μιλαει για μουσικη εδω μεσα…Ελεος!Καθενας γουσταρει διαφορετικα πραγματα,και ο nihilist γουσταρει σουηδικο death(συμφωνω και γω μαζι του),ενω ο Τommy KISS,Lordi κτλ.Δεν υπαρχει λογος να προσπαθησετε να μειωσετε τα ακουσματα του αλλου,ουτε να αποδειξετε οτι ο ενας ειναι καλυτερος και λιγοτερο “κουλος” απο τον αλλο. =;
Peace :smiley:

Ενω οι παιχταραδες οι Nihilist e…οι αντιγραφεις των Repulsion…
και μιλας για τους Kiss γιατι αν μιλουσες δηθεν σκληρε μεταλλα του κωλου για κανενα αλλο group…
τραβα μαθε πρωτα και μετα να μιλας μαζι μου για μουσικη.[/quote]

Ρε καραγκιόζη, είσαι απίστευτα τραγικός. Ποιοι αντιγραφείς των Repulsion μου χτυπάς συνέχεια. Που ανάθεμα αν έχεις ακούσει πότε σου Repulsion σκατόφλωρε. Εσυ τράβα μάθε καραγκιοζάκο και μετά έλα να μου κάνεις μάθημα, που ακούς ότι μαλακία σου πούνε και έρχεσε μετά και την τσαμπουνάς από δω και από κει. Γιατί βλακάκο αν ήξερες πια είναι τα μέλη των Nihilist και ήξερες τα έργα τους μετά, θα καταλάβαινες ότι γράφεις μαλακίες και ότι πατάνε άνετα όλα τα ηλίθια aor/glam/sleaze γκρουπάκια που ακούς. Αλλά απ την άλλη μπορεί και όχι, ίσως και να μην καταλάβαινες γιατί ζεις στον δικό σου κόσμο που μόνο αυτά που ακούς εσύ είναι ωραία. Αντε τωρα βάλε το κραγιον σου τραβεστί νοικοκυρά της δεκάρας και κουνήσου στους ρυθμούς των Lordi και των κάθε Lordi.

Είμαστε όμως μία ευχαριστή ατμοσφαιρα… κανείσ δεν προσπαθεί να επιβάλλλει τη γνώμη του, κανείσ δεν χρησιμοποεί κοσμιτικά επίθετα ούτε υποτιμά του άλλους… φτου… φτου…

:lol: :lol: :lol: :lol: Εμ τι, τζιτζίκια πεταλώνουμε τόσα χρόνια?
Το θέμα Therion είναι το ποιοί τελικά προσβάλλουν εδώ μέσα και ποιών τα ακούσματα. Και μ’άλλους διαφωνήσαμε αλλά δε σφαχτήκαμε κιόλας… Και με το nihilist μου’χει τύχει να δαφωνήσω αλλά πάντα το αντιμετώπιζε με χιούμορ. Τώρα εντάξει, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες να υπάρχουν και κομπλεξικοί, δεν υπάρχει λόγος να τους δίνουμε κι αξία…

Ε ακριβως,ξεφυγαμε λιγο εδω…Το topic λεει για τη γνωμη του Akerfeldt για τους Lordi,οχι για το αν το σουηδικο Death ειναι καλυτερο απο το Hard Rock.Και επισης το τραβηξατε σε προσωπικο επιπεδο,δεν υπαρχει λογος…Ειπαμε δημοκρατια (λεμε οτι) εχουμε, ο καθενας λεει την αποψη του χωρις να θιγει ομως προσωπικα τον αλλον.
Οκ πολυ ειρηνοποιος το’παιξα,το βουλωνω τωρα :smiley: :-#

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Ενω οι παιχταραδες οι Nihilist e…οι αντιγραφεις των Repulsion…
και μιλας για τους Kiss γιατι αν μιλουσες δηθεν σκληρε μεταλλα του κωλου για κανενα αλλο group…
τραβα μαθε πρωτα και μετα να μιλας μαζι μου για μουσικη.[/quote]

Ρε καραγκιόζη, είσαι απίστευτα τραγικός. Ποιοι αντιγραφείς των Repulsion μου χτυπάς συνέχεια. Που ανάθεμα αν έχεις ακούσει πότε σου Repulsion σκατόφλωρε. Εσυ τράβα μάθε καραγκιοζάκο και μετά έλα να μου κάνεις μάθημα, που ακούς ότι μαλακία σου πούνε και έρχεσε μετά και την τσαμπουνάς από δω και από κει. Γιατί βλακάκο αν ήξερες πια είναι τα μέλη των Nihilist και ήξερες τα έργα τους μετά, θα καταλάβαινες ότι γράφεις μαλακίες και ότι πατάνε άνετα όλα τα ηλίθια aor/glam/sleaze γκρουπάκια που ακούς. Αλλά απ την άλλη μπορεί και όχι, ίσως και να μην καταλάβαινες γιατί ζεις στον δικό σου κόσμο που μόνο αυτά που ακούς εσύ είναι ωραία. Αντε τωρα βάλε το κραγιον σου τραβεστί νοικοκυρά της δεκάρας και κουνήσου στους ρυθμούς των Lordi και των κάθε Lordi.[/quote]

Ασε μωρη λουκρητια που θα μιλησεις εσυ για το hard rock που οταν αυτοι γυριζαν οι Nihilist οι πουθεναδες σου δεν ειχανε σχηματιστει ακομα.Ββεαιως θα ακουσω hard rock γιατι ακουω μουσικη ακουω παιχταραδες κιθαριστες μπασο γαματο ενω εκει τι ακουω ξερασματα και ξυσιματα στο μικροφωνο και στην κιθαρα?Εργο των Nihilist?Ελεος μη γαμησω(οχι εσενα καραγκιοζακο σε ιεδα χαρηκες) αλλα ποιοο εργο των Νihilist τα 3 demo?Για αυτο σου λεω οτι εισαι προβατο και οτι σου δινουνε τρως και σενα και οσους ακουνε doom/gothic κτλ…
Οταν θα μαθεις να ακους μουσικη οχι με βαση το πως φαινεται ο αλλος αλλα το τι γραφει ελα να μου πεις…οι Κiss που αναφερεις γραψανε και ενα Detroit Rock City η ενα God of Thunder που θα ακουγονται για παντα…ας παρουνε και οι πεθαμενοι μαλακες σου να γραψουνε εστω μια μελωδια και μετα ελα να μου πεις,…ακριβως επειδη δεν μπορουνε δεν γραφουνε…
Και αν ηξερες απο μουσικη προβατο θα γνωριζες οτι οσο δυσκολο ειναι να βγαλεις ενα καλο solo αλλο τοσο δυσκολο ειναι να γραψεις μια πιασαρικη μελωδια που να μενει…αντε τραβα τωρα να ακουσεις και great deceiver πιυ ειναι και γαματοι επειδη παιζει ο Lindberg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Παιδια ηρεμια…Τι πατε να αποδειξετε παω στοιχημα οτι δεν εχετε καταλαβει ακομα…Αφου δεν προκειται να πεισετε ο ενας τον αλλον σε τι ωφελει να αλληλοπροσβαλλεστε ???

Μήπως ήρθε η ώρα των moderators εδώ μέσα? :roll:

μ’αρεσουν οι οπεθ αλλα ωρες ωρες ειναι μεγαλες κομπλεξαρες…ειπαμε οι λορντι δεν ειναι και ΤΟ συγκροτημα αλλα μην λεμε και ??Έλα τώρα? Τι είμαι; Κανένα πεντάχρονο;?

αν και μενα μ αρεσε πιο πολυ η συμμετοχη της βοσνιας-ερζεγοβινης8)

ε οχι και δεν εχει βγαλει κομματι της προκοπης ο ακερντφελτ…αλλο το δε μ’αρεσει πως γραφει καποιος και αλλο το’‘αυτος δεν γραφει κομματια της προκοπης’’ :wink:
και εμενα δεν μ’αρεσουν οι negative αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν ξερουν να γραφουν:)