Kevin Spacey

Κατα την γνώμη μου ένας από τους καλύτερους ηθοποιούς που έχει αναδείξει η Αμερική τα τελευταία χρόνια…Πραγματικά οι ρόλοι που διαλέγει είναι αξιομνημόνευτοι και το βασικότερο μπαίνει στο πετσί τους πράγμα που υποδεικνύει μέγα υποκριτικό ταλέντο…Σε ποια ταινία πιστευετε έδωσε την καλύτερη ερμηνεία του?Εγω πιστεύω στους Usual Suspects έδωσε κυριολεκτικά ρέστα…Αλλωστε το μεγαλύτερο επίτευγμα του διαβόλου είναι οτι έπεισε τους ανθρώπους ότι δεν υπάρχει…:wink: (Οι γνώστες θυμούνται…)

usual suspects εννοείται :wink:

k-pax. η ερμηνεια του ειναι ολο το εργο βασικα.

Εντάξει ο τύπος έχει παίξει σε κορυφαίες ταινίες όπως Συνηθεις υποπτοι, L.A confidential και Σεβεν, και το πιο σημαντικό ότι με την παρουσία του ανεβάζει επίπεδο κάποιες ψιλομέτριες όπως Nagotiator, Kpax, Edison. Δεν κατάφερε να κάνει κατα τη γνώμη μου το ίδιο στην υπερεκτιμημένη μετριοτητα του American Beauty και στο ανεκδιηγητο Hurly Burly παρά το δίδυμο με τον επίσης εξαιρετικό Sean Penn και πολλούς άλλους…

Απιστευτος ηθοποιος.αγαπημενες ερμηνειες,K-PAX και η Ζωη του Ντεηβιντ Γκεηλ.

Η καλύτερη ταινία που έχει παίξει είναι το Usual Suspects, αλλά ψηφίζω K-Pax γιατί αυτός την απογείωσε κανονικά, σε αντίθεση με το πρώτο που ήταν έτσι κι αλλιώς -σεναριακά- ταινιάρα.

Aν έκανα μία λίστα με το ποιες είναι οι αγαπημένες μου ταινίες ever στο νούμερο ένα θα έβαζα το “Συνήθεις ύποπτοι” και στο νούμερο δύο το “Seven”. Η καλύτερη ερμηνεία του Σπέισι όμως ήταν στο Seven. Κάνει την εμφάνισή του στο τελευταίο της μισάωρο και της δίνει αυτό το κάτι παραπάνω που την μετατρέπει από ένα πολύ ωραίο θρίλερ σε αριστούργημα. Χαρακτηριστικό επίσης είναι πως ούτε στους τίτλους αρχής ούτε στους τίτλους τέλους αναφέρεται το όνομά του (παρατηρείστε το:wink: ).

Μάλλον Usual Suspects που ήταν πράγματι πολύ καλός.
Καλή ταινιούλα το K-PAX αλλά ψιλοψεύτικη.

Έχω δει μόνο 4 από αυτές τις ταινίες, αλλά είναι φοβερός. Πολύ psycho βλέμμα. :thumbup:

Χμ, δεν εχω δει τις μισες απο τις ταινιες που ειναι στο poll αλλα απο αυτες που εχω δει American Beauty…

χαλαροτατα το Seven!!!Εμενα με επεισε με το απολυτα αρρωστημενο του υφος και τον κυνικο του τροπο…Σεβασμός!!!

δεν τις έχω δει όλες,αλλά στο seven δίνει ρέστα διάολε

HΘΟΠΟΙΑΡΑ
ως verbal kid ηταν απιστευτος
εξαιρετικος και στο l.a. και καταπληκτικος στο american beauty
συγκιητικος και στο 7
δεν εχω δει το K-pax & david gale
αλλα ειμαι βεβαιος οτι ειναι πολυ καλες ταινιες

Μόνο Σέ7εν έχω δει αλλά δίνει ρέστα…