Kickback

Brutal hardcore/deathcore απο το Παρισι.Οσοι τους γνωριζουν ας πουν τη γνωμη τους οι υπολοιποι ενδιαφερομενοι ας τσεκαρουν το παρακατω λινκ και τη δισκαρα Forever War

www.myspace.com/kickback

‘‘Forever war’’, όπως είπες.

Τίποτε άλλο. [-X

[SPOILER]Άνετα, ο δίσκος που θα δώσω σε κάποιον αν με ρωτήσει ‘‘τι είναι το hardcore’’. Ο καλύτερος hardcore δίσκος, κατά την προσωπική μου άποψη, μαζί με το ‘‘Passion’’ των θεών Catharsis, που όμως κινείται σε εντελώς διαφορετικά επίπεδα. Ο ήχος στις κιθάρες απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, τα riffs και οι ρυθμοί είναι τόσο ξεσηκωτικοί, λες και ακούς το riff του ‘‘Refuse/resist’’ στο repeat. Τα φωνητικά τσαμπουκαλεμένα, όπως πρέπει να είναι.

Από κοντά και το ‘‘Les 150 passions maeurtrieres’’, αν και δεν το έχω αφομειώσει ακόμα. [/SPOILER]

Μη ξεχναμι κι αυτο ομως(ειναι επισης δισκαρα και κινειται σε πιο old school υφος)

περιέργοι ε?

Αυτο ηταν κατι στο οποιο πιστευουν το τελευταιο καιρο μιας κι εχουν αηδιασει απο καποια κλισε της σκηνης,δε θυμαμαι να το ειχαν πει και παλιοτερα.

Ελα μωρη ομαδα ! Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η μπαντα!
Cornered και Forever War δυο αψεγαδιαστοι δισκοι αμεσου,πορωτικου,in your face hardcore.

Οριστε και μερικοι στιχοι τους που διαφεραν απ’οτι ειχα ακουσει μεχρι τοτε στο ειδος

Hammered by existence
Life beats me down
Blow after blow
It takes me to the ground
I stand in the corner
Waiting for the bell
I’ll fight my way out of this living hell
A i stand and feel my world
Crumbling to pieces, slipping away
I try to hold on, i try to maintain
I live this fucking life alone
My soul is bleeding
From the suffering of life
I have to fight back
Clenched fist, i stare at the sky
Burning anger in my eyes
Bleed and the pain is sweet
On the edge but i won’t fall
I’m falling and i can’t turn back
No return
I live this life alone
No return
My soul is bleeding
From the suffering of life
I have to fight back
Using fists of fury

Φοβερη μπαντα και μεγαλο απωθημενο να τους δω live.
Ολες οι κυκλοφοριες τους ειναι πολυ καλες δουλειες και τις θεωρω εξισου γαματες.
Ωστοσο εγω δακρυζω με αυτο

Be my guest και τα μυαλα στο μπλεντερ.

γαμησε. :thumbup:

Kάνα pm θα παίξει για να το βρούμε σε mp3?

Χμ, πρέπει να το κατεβάσω. Μάλλον θα μου αρέσει πιο πολύ από το τελευταίο τους, αν όλα τα κομμάτια κινούνται στο ίδιο μήκος.

Bump

Κι ενα απ’τα βιντεο που βλεπω με καμαρι(για ευνοητους λογους)

Bump

Καλά ότι κι άν πούμε για το No Surrender θα είναι λίγο, οπότε περνάμε αμέσως στο ψητό…

Σκάει καινούργιο αλμπουμάκι με τίτλο Et Le Diable Rit Avec Nous στις 25 Νοεμβρίου να γαμήσει ότι απέμεινε.

Samples, εξώφυλλο και λοιπά μπαρμπαδέλια εδώ http://gsrmusic.tumblr.com

Περιμένουμε…

[B]ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ (τον δίσκο/σιντί) ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑΑ μπουχουχου [/B][-X:bow2::cry:
[I](μα που έχει καλά ενημερωμένο μαγαζί για hXc CDs???)[/I]

Rhythm Records στα εξάρχεια.

α…το υπόγειο μαγαζί στην ΕΜ.Μπενάκη.
[B]Το θυμάμαι[/B] ([I]που το θυμήθηκες -καιρό έχω να πάω, χρειάζεται μια…επισκεψούλα[/I]):p:D

Επομένως ([I]κ μετά χρόνια απουσίας μου από Αθήνα[/I]) παραμένει το μοναδικό χαρντκοραδικο στη πρωτεύουσα…:-s

[B][SIZE=“6”]ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΡΕ ΜΟΥΝΟΙ[/SIZE][/B]

oλεθρος μονο.

Ετοιμαζεται και συνεντευξη συντομα στο rocking.

Bump εδώ για να πω ότι οι Kickback το διάλυσαν για άγνωστους λόγους. Απ’το 1991 η μπαντάρα αυτή το κρατούσε αληθινό. Προσωπικά είχα λιώσει το No Surrender, και περίμενα για το επόμενο μετά το Et le Diable Rit avec Nous. Τώρα νέκρωσε το HXC σαν είδος (μόνο Integrity κι Arkangel ακούω πλέον).

μαλακία παίχτηκε.

έχεις πηγή;