Killer be Killed - Killer be Killed (2014)

παίδες και εγώ το έχω ευχαριστηθεί αρκετά το cd, παίζει σταθερά. Και το κλιπ πολύ καλό, αν και απλό είναι τόσο τιτανοτεράστιοι όλοι τους που βγαίνει ωραίο

Devil You Know νομιζα ειναι project του Jones τι supergroup?? Τεσπα μια χαρα αλμπουμ ειναι και αγαμαπεμε Jones…

Το Wings Of Feather And Wax μαζι με Curb Crusher,Fire To Your Flag αντε και Face Down ειναι το καλύτερα τραγούδια του δίσκου για μενα… Τα υπόλοιπα μου αρέσουν αλλα δεν τρελαίνομαι κιόλας…

Δεν εχω προλαβει να τον ακουσω ακομα ολο τον δισκο αλλα το Wings Of Feather And Wax ειναι τεραστια κομματαρα…

Devil You Know την μουσική την γράφει ο κιθαρίστας Francesco Artusato. Πέρα από 1-2 κομμάτια ο υπόλοιπος δίσκος πολύ μέτριος. Ιδέες εκ του ασφαλούς…

Ένας δίσκος που πραγματικά μου ήρθε από το πουθενά καθώς οι τελευταίες δουλειές του Max μου είναι σχεδόν αδιάφορες, εδώ όμως υπάρχει κάτι πραγματικά καλό με μπόλικη έμπνευση, όλος ο δίσκος κυλάει σαν νεράκι και οι εναλλαγή τραγουδιστών δουλεύει ρολόι. Δεν βρίσκω ούτε ένα filler, σίγουρα μέσα στους καλύτερους της χρονιάς!

…πρέπει να τον ξανακούσω αυτόν τον δίσκο…σε μια πρώτη ακρόαση, δεν με ενθουσίασε…παίζει νά’κανα λάθος:):!: