Killing Joke 8/10/10, Gagarin 205, Αθήνα & 9/10/10, Principal Club Θεσ/νικη

σύμφωνώ 100%, έτσι όπως παίζανε, ότι καν να παίζανε θα ήταν φοβερό. απολαυστικότατοι…

στην αρχή φοβήθηκα για ψιλοάδειο κλαμπ αλλά κάπως το μαζέψαμε. Δεν πρόσεξα κανένα πανικό, είδα το πιο χαλαρό κοινό σε live τέτοιου είδους μπάντα ever! Δε περίμενα τον πανικό που έγινε στον Jello αλλά όχι και έτσι…

και ένα βίντεο από το Absolute Dissent το οποίο και αφιέρωσε στα καλόπαιδα του ΔΝΤ… (γενικά οι αναφορές του πριν τα τραγούδια ήταν πολύ εύστοχες)

Aυτά είναι όμορφα πράγματα - με κάλυψε ο Keyser.
Λιγάκι στην αρχή είχα αποδιοργανωθεί, όταν συνειδητοποίησα ότι είναι-δεν είναι 150 άτομα εκεί κατά τις 9, αλλά τελικά ήταν άψογα.

[SIZE=“5”]THIS IS MADNEEEESSSSS
MADNEEEEESS
THIS IS MADNESS…[/SIZE]

:metal:

keyser τα ειπες ολα!!!απλα συγκλονιστικοι!περιμενα πως και πως να τους δω,οι joke ειναι το soundtrack της νεας εποχης ,ενος κοσμου που βουλιαζει στην απληστεια και στην ματαιοδοξια,οντως και εγω οταν μπηκα στο gagarin απογοητευτηκα λιγο με με την προσελευση του κοσμου αλλα τελικα ενταξει ολα πηγαν οκ!!!
Requiem ανατριχιλα!!!

Ωραίο βίντεο mindcrimeK!
Στο βίντεο φαίνομαι για λίγο, στην αρχή. Ο τύπος με τη μπλε μπλούζα, που με το που ξεκινάει το τραγούδι, αρχίζει και χτυπιέται…8)

Εντίτ: Βασικά για “πανικό” μίλησα για πολύ ορισμένα τραγούδια.

Στο Eighties ο μεγαλύτερος και μετά στα Love Like Blood, Wardance, Asteroid, The Wait, Pssyche και Pandemonium. Το νέο τους άλμπουμ, φαίνεται ο κόσμος δεν το έχει ακούσει/αφομοιώσει ακόμα…

Αυτό αντιλήφθηκα εγώ δηλαδή. Εσύ που ήσουν εξώστη, πιθανότατα να έβλεπες καλύτερα τι γίνεται…

Σειρα μας.ΠΑΝΤΕΜΟΝΙΟΥΜ ΣΕ ΛΕΩ.

τρομερο Live! 8)

Και κει που ήμουν φουλ γκαβλωμένος, χτυπήματα, χοροί wardance κλπ, ένας φίλος μου αναρωτήθηκε αν υπήρχε πλεημπακ, το οποίο με έβαλε σε σκέψεις.
Καλά πέρασα, αλλά ακόμη και όλα καθαρά να ήταν ίσως κατέστρεψα λίγο το κέφι μου.
Οι K.J. είναι μπαντάρα και θα τους λατρέψω ακόμη περισσότερο.

εμ δε σου φταιει κανενας,αν δεν πηρες χαμπαρι οτι τραγουδουσε και ο drummer… :stuck_out_tongue:

:wink:

Δεν ήταν πλεημπακ λέμε. Κάνανε όλοι μπακινγκ βοκαλς και είχαν και διάφορα εφέ στα φωνητικά, και ντηλεη κλπ. Έλεος ρε σκούρτζε.

Σκασε ρε,εμαθες και συ τα εφε και τα ντηλεη.

Και τα εφε ξερω και τα ντηλεη και τους Living Sadness.