Kinetic. ποιοι είναι αυτοί;

Ρέ παιδιά βρέθηκα τη Σάββατο 16 Απριλη στο Underworld. Είχε live και έπαιζαν οι KINETIC. Ξέρει κανένας ποιοί είναι αυτοί; Εντυπωσιάστηκα. Και σκηνική παρουσία και καλά κομμάτια, πανικός από κάτω, τους είχα ακούσει σαν όνομα αλλά δεν είχε τύχει να τους ακούσω από κοντά. Εγώ βασικά βρέθηκα εκεί για άσχετο λόγο, αλλά επαθα την πλάκα μου. Ξέρει κανένας τίποτα;

Οι Kinetic αποτελουνται απο πρωην μελη των θρυλικων Brainfade (αληθεια θυμαται κανεις το top τραγουδι Vizia?), Acid Death και Wisdom. εχουν κυκλοφορησει ενα demo, το the Chains That Binds Us και ενα promo το 2004.

a wtste hsouna sto parti tou tv war!
kala htan?

το παρτυ του tv war δεν ηταν την παρασκευη στο ιδιο μαγαζι;

Ναι φιλαράκι, εκεί ήταν. Πολυ καλό μαγαζί και έχει ξεκινησει και live. Παντως από ο,τι έμαθα για τους KINETIC έχουν και ένα full-length στο ενεργητικό τους. Δεν ξέρω όμως λεπτομέρειες, αλλά ακούγονται πολύ τελευταία.

οκ φιλαρακι…ηταν να παω και εγω αλλα δεν εκατσε η φαση…απο οσα μαθαινω ομως εχασα φαση καλη…ειχαμε κανονισει να παμε κατι μαλλιαδες και εγω…σκληροπυρηνικοι ξερεις… :lol: :lol: θα το καναμε κουκλα το μαγαζι…αλλα δυστυχως σε καποια αλλη συναντηση ισως!!! :roll:

οκ φιλαρακι…ηταν να παω και εγω αλλα δεν εκατσε η φαση…απο οσα μαθαινω ομως εχασα φαση καλη…ειχαμε κανονισει να παμε κατι μαλλιαδες και εγω…σκληροπυρηνικοι ξερεις… :lol: :lol: θα το καναμε κουκλα το μαγαζι…αλλα δυστυχως σε καποια αλλη συναντηση ισως!!! :roll:[/quote]

Ναι ήταν καλή φάση. Και είχε και κόσμο σε φάση σπάνια για Ελληνικό live. Αλλά ποτέ δεν την κατάλαβα αυτή την ιστορία. Δεν είμαι και 100% μέσα στη φάση με την Ελλ. σκηνή, αλλά σε όσα live έχω πάει όσοι λίγοι είναι,ι είναι ψωφίμια λες και δεν τρέχει τίποτα. Και υπάρχουν και μπάντες που παίζουν καλά ρε γαμώτο. Δηλαδή μπορώ να πώ οτι σχεδόν η πρωτη φορα που είδα pogo σε Ελλ. live ήταν στα παιδιά το Σάββατο.

να σου πω τη μαυρη μου αληθεια φιλε μου,δεν νομιζω οτι πηγαν για το Live οι περισσοτεροι.απλα ειναι ενα νεο μαγαζι που εχει ανοιξει και απλα ετυχε και το συγκεκριμενο live.απο ελληνικη σκηνη σε αυτο το ειδος δεν εχω βρει κατι που να μου αρεσει για αυτο και δεν ασχολουμαι.θεωρω οτι ως χωρα ειμαστε πολυ πισω οσο αφορα το Metal και τη ροκ μουσικη σκηνη γενικοτερα.μακαρι να βγουν καποια συγκροτηματα που να ειναι κατι σοβαρο και να ασχοληθω…μεχρι στιγμης αντε να εχω βρει κανα 2 και αυτα απο σποντα και τα παιδια ειναι αρκετα καλα σε σχεση με τα μεσα που διαθετουν…το συγκεκριμενο μαγαζι παντως απο οσο εμαθα διοργανωνει και αλλα live…

Ασχετο αλλα ξέρω την Μαργαρίτα, την πρωην τραγουδίστρια που είχαν. Ακόμα αναρωτιέμαι γιατί την είχαν πάρει… :stuck_out_tongue:

Είχε πολύ ωραίο σώμα :stuck_out_tongue:

βγάλαν και καινούριο δίσκο by the way :stuck_out_tongue:

Δέν τους μπορώ καθόλου.
Τους είχα δεί μία φορά Live και το μόνο που άκουγα ήταν μία αντιαισθητική βαβούρα.

Δυστυχώς το νέο τους στυλ δεν πολυπείθει για την αυθεντικότητά του. Σε αντίθεση με τους Acid Death που γράφανε ιστορία. :frowning:

Για καλό τεχνικό thrash/death ακούστε το pieces of mankind των Acid Death…:slight_smile:

Οι KINETIC ανακοινώνουν την αποχώρηση του Σάββα Μπετίνη (Bass - Vocals) και Κώστα Αλεξάκη (Drums). Τους ευχαριστούμε για την συνεργασία , περάσαμε μαζί δέκα υπέροχα χρόνια και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στο μέλλον. Επιστρέφουμε πολύ σύντομα ανανεωμένοι ?

Ε λογικα θα θελουν να εστιασουν στους Acid Death και καλα κανουν… θα το πω παντως, η φωνη του Μπετινη δεν ακουγεται με τι-πο-τα πλεον. Τελειως καμμενη / μηχανικη με την κακη εννοια. Μπορει αλλοι να το γουσταρουν αυτο που κανει αλλα για μενα αν δεν παρουν τραγουδιστη (και καποιον που να “το εχει” μαλιστα) στραφι θα πανε τα νεα κομματια.

Γνωμη μου, μπορει και να κανω λαθος.

Κρίμα ρε γαμώτο:( Ωραίο συγκρότημα μου αρέσουν πολύ. Στο The Chains That Bind Us άκουγα μια γαμάτη μίξη Kreator και Death και στο Corrosion τα παραπάνω συν μια προσπάθεια να χωρέσουν και γυναικεία φωνητικά! Κι επειδή είχα την ευκαιρία να ρωτήσω και τον Σάββα στο live των WEB πριν κοντά 2 χρόνια, θα γούσταραν πολύ με τον νέο τους δίσκο (Human Horror Industry) όσοι γούσταραν το Corrosion. Αντε τώρα να τους ακούσουμε με τους θρύλους Acid Death κι ευκαιρία για μένα να τους ψάξω περαιτέρω:wink: