King Diamond - Give Me Your Soul... Please

Για άλλη μιά φορά έβγαλε δισκάρα. Στην αρχή βέβαια ανησύχησα γιατί το Never Ending Hill έφερνε στο μυαλό πολύ έντονα το Painkiller των Judas Priest με την κακή έννοια, αλλά τελικά και αυτό εξελίσσεται σε κομματάρα.:slight_smile:

Σε συνεντευξη του ο Κινγκ λεει οτι θα περασουν απο την Ελλαδα για την προωθηση του δισκου… Ε ρε γλεντια!!!:metal:

ο King Diamond έχει προβλημα με την μεση του και θα μπει στο χειρουργειο. Δυστυχώς όλη η ευρωπαικη περιοδεια για την προώθηση του νέου άλμπουμ (για το οποιο δεν εχω βγαλει ακομα γνωμη) ματαιώθηκε… :frowning: :frowning: :frowning:

έεεετς!!! :metal: την προηγουμενη φορα ειχε σκισει! :metal:

Ο δίσκος τα σπάει,είναι απίστευτος.Έχει και λίγο thrashy παραγωγή,θα μας πέσουν τα κεφάλια αν έρθει ο Βασιλιάς για live στην Ελλάδα!
:metal: :bow2: :metal:

http://www.rocking.gr/review1377.php

για πειτε. καθε γνωμη ευπροσδεκτη.

Πού ωραία τα είπες Γιάννη, κάπου εκεί είναι και η δική μου άποψη για το νέο δίσκο με τη μόνη διαφορά ότι δε θεοποίησα ποτέ μου τον King Diamond. :slight_smile:

βασικα ουτε εγω τον εχω θεοποιησει, αλλα δεν ειναι πολλοι οι heavy καλλιτεχνες που σταθερα βγαζουν καλους δισκους…:slight_smile: απλα εχω μεγαλη εκτιμηση.

κατσε να ερθει το νοστραδαμους να δεις εκει κριτικη:p :stuck_out_tongue:

(οφ τοπικ: το νοστραδαμους θα φαει ή τρελο φτυαρι, ή τρελή αποθεωση. δεν εχει μεση κατασταση. ετσι ειμαστε με τα κολληματα.)

off topic…
γιατι δε βαζετε βαθμους στις κριτικες?

Γιατί είναι πολύ “ψυχρό” και υποβιβάζει τη προσπάθεια μιας μπάντας. Προσωπικά συμφωνώ που δεν μπαίνει βαθμολογία.

βασικα το να αναδειξεις κατι εξαιρετικα καλο, μπορεις να το κανεις βαζοντας την ταμπελα “ροκιν επιλογη”. ετσι και παλι που λες, υπαρχει ενας “διαχωρισμος”…:slight_smile: :wink:

Μιλωντας στο Myspace με τον τραγουδιστη των Manticora μου ειπε οτι εχουν κλεισει στην Αθηνα σαν σαπορτ του King Diamond στην Ευρωπαικη του περιοδεια…λεπτομερειες στις αρχες του νεου ετους…

Ας ετοιμαζομαστε…

Το ομωνυμο απο το νεο και το The Cellar ειναι τεραστιες κομματαρες!Μακαρι να ττις τιμησει και Live!!

με ελαχιστες ακροασεις που του εχω δωσει με εχει αφησει ικανοποιημενο. δεν τρελαθηκα αλλα ειναι ενας πολυ καλος δισκος. νομιζω οτι απ’τη μεση και μετα γινεται ακομα καλυτερος παντως. το “The Dead” θυμιζει κατα πολυ “Painkiller” η ειναι ι ιδεα μου??..:-k

Kαι σε μένα το θύμισε…

Παντως οι κιθαρες που υπαρχουν εδω μεσα ειναι απιστευτες!!Andy La Roque+Mike Wead εχουν κανει απιστευτη δουλεια…τα σολο ειναι αλλου τελειως…

Eπιτελους ενα βιντεοκλιπ απο τον King!!Ωραιο!!

ουαου! νεο βιντεο απο τον Κινγκ! Ποσα χρονια ειχε να γινει αυτο? εχω χασει το μετρημα.

Καλο το βιντεοκλιπακι αν και εχει καλυτερα τραγουδια ο δισκος θαρρω

17…:frowning:

ΑΥΤΟ ΨΗΦΙΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΛΙΠ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ.ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΔΙΑΛΕΞΕΙΣ?:wink:

Πλακα πλακα οντως το τελευταιο του King ειχε πολλα διαμαντακια μεσα…πολυ ισσοροπημενος δισκος!Το αγαπημενο μου παντως ειναι το The Cellar…και θα γινοταν γαματο κλιπ!