King Diamond - Give Me Your Soul... Please

Νεα κυκλοφορια στις 29 Ιουνιου απο τον μεγαλο King Diamond!!!
Μακαρι να ειναι το ιδιο καλο με το Θεικο Puppet Master…Ο τιτλος παντως ειναι πραγματικα πολυ King Diamond!!

To Tracklist:

  1. The Dead
  2. Never Ending Hill
  3. Is Anybody Here?
  4. Black of Night
  5. Mirror, Mirror
  6. The Cellar
  7. Pictures in Red
  8. Give Me Your Soul
  9. The Floating Head
  10. Cold as Ice
  11. Shapes of Black
  12. The Girl in The Bloody Dress
  13. Moving On

δισκάρα θα ναι πάλι οπως πάντα. ο τίτλος όμως δεν μου αρεσε

Εξωφυλλο

Νέο κομμάτι από το δίσκο για free download. Κλασικότατο King Diamond, για να δούμε…έχω υψηλές προσδοκίες μετά το εξαιρετικό Puppet Master.

το κομμάτι που είναι διαθέσιμο για download, είναι το never ending hill, το δέυτερο του δίσκου και μπορώ να πω ότι ειναι ΤΕΛΕΙΟ! Μακάρι να ναι έτσι και ο υπόλοιπος δίσκος! Α ρε King! A ρε ΜΕΓΑΛΕ King!!!:smiley: :smiley:

κλασσικο king diamond. τα φωνητικα λιιιγο πιο πισω απ οτι τα περιμενα και γουσταρα τελικα! εχει οντως ριφφαρες και καραγουσταρα!αντε να βγει ο δισκος να γουσταρουμε περισσοτερο!!!

Πολυ καλο το κομματι,κλασσικο King Diamond,με φοβερο θεμα απο τον Υπερτατο Andy!!!Φερτε τους για LIVE παλι ΡΕΕΕ!!!

Αρκετα καλο το κομματι.Σιγουρα δεν θα εβγαζε το καλυτερο του αλμπουμ για ελευθερη ακροαση πριν την επισημη κυκλοφορια του.Οποτε τα καλυτερα ερχονται…

Ο Diamond ειναι ενας απο τους ελαχιστους καλλιτεχνες που δεν απογοητευσε ποτε τους οπαδους του.Ειχε καποιες μετριες στιγμες οπως ολοι βεβαια,αλλα παντα εμενε στο καθαρο ΜΕΤΑL.

Eιμαι βεβαιος οτι το νεο αλμπουμ θα γαμαει οπως κι ολα βεβαια!:lol:

Κι αυτο το λεω εντελως αντικειμενικα και χωρις προκαταληψη…:stuck_out_tongue: :lol:

Το καινούριο κομμάτι αρκετά καλό, αλλά κάτι με χάλασε με την παραγωγή…

+10000000. ο king ποτε δεν εφυγε για να πουμε πως “επεστρεψε”…:smiley:

+325428734578932503825609814580465042165083465204056081

ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΛΑΙΒ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!

To komati spernei!!!

Kserete an to xei grapsei o Laroque??? Etsi mou akougetai

Pantos o Diamond exi dilosei edo k kairo exei dilosei oti einai to KALUTERO ALBUM tou ever:-k gia na doume makari

Oso gia to ekofullo apla GAMATO
http://www.massacre-records.com/promo/content/King%20Diamond/KingDiamond_GiveMe_Cover.jpg

Οντως τωρα που το ειδα σε μεγαλυτερη μορφη το εξωφυλλο ειναι πολυ ωραιο!

[SIZE=“5”]IN KING WE TRUST[/SIZE]

Μετα απο 3 ακροασεις του νεου αλμπουμ…μπορω να πω οτι O Βασιλιας μαζι με τον Θεο Andy εγραψαν εναν μοναδικο δισκο!Τι να πρωτοπεις…Εκτος απο την φωναρα του King…Φυσικα κλεβουν την παρασταση τα ριφ και τα σολο!!Σιγουρα μιλαμε παντως για εναν απο τους πιο γρηγορους King Diamond δισκους καθως οι ταχυτητες πεφτουν μονο στα 2-3 τελευταια κομματια!Αντε να κυκλοφορησει να το παρουμε και να το απολαυσουμε οπως του αρμοζει!!!

To album είναι σταθερά καλό, όπως και τα προηγούμενα albums του βασιλιά! Οι ταχυτητες είναι ανεβασμένες, ενώ ο ήχος μου μοιάζει ένας συνδυασμός του Abigail II με το Puppet Master. Η μεγάλη μου “αγάπη” πάντως θα παραμείνει για πάντα το Conspiracy, το μοναδικό αλμπουμ του βασιλιά πού μου αρέσει από τη αρχή μέχρι το τέλος!

Το ομωνυμο κομματι ειδικα το εχω λιωσει!!!
Κλασσικο κομματι King με αυτη την μελαγχολια στις κιθαρες και στην φωνη που μονος αυτος και η μπαντα του μπορουν να μεταδωσουν!
Η κιθαριστικη δουλεια παντως σπερνει!Αndy και Mike Wead ξυραφιαζουν κανονικα!!

[/B]

Στο Conspiracy προσθέτω και το Abigail του 1987, ένα από τα καλύτερα concept άλμπουμ που έχουν βγει, κατά την γνώμη μου.
Σε κάθε περίπτωση, ο KING DIAMOND αποτελεί από τις μεγαλύτερες αδυναμίες και αγάπες. Λατρεία σκέτη.

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Το τσιμπησα σημερα 15ε…γαματη digipak εκδοση και πραγματικα το booklet κωλομετραει!
Και να μην ξεχασω…στο αυτοκολλητο λεει οτι ο Βασιλιας ερχετε για τουρ στην Ευρωπη προς το τελος του 2007…για να δουμε αν θα μας δυαλυσει με μια ακομη συναυλια του…

Συμφωνοι,μια χαρα το album…και τα κιθαριστικα γαμανε και η φωνη του King στεκεται σε καλα επιπεδα ακομη
Ομως δεν βαρεθηκε 25 χρονια να παιζει ακριβως το ιδιο ακριβως πραγμα?

Aν καποιος κανει καλα την δουλεια του οσος καιρος και να περασει…Και ο King Diamond αυτο που κανει το κανει αψογα!!

Αν θες να ακουσεις κατι αλλο απλα ψαχνεις κατι αλλο!!Υπαρχουν απειρα ειδη πλεον!!