KING'S X - LIVE LOVE IN LONDON dvd

Αλλη μια εκπληκτικη κυκλοφορια απο ενα super συγκροτημα που εγω προσωπικα περιμενα παρα πολυ γιατι τους εχω και αδυναμια. Επιτελους το πρωτο επισημο DVD ειναι πραγματικοτητα. Μιας και το πρωτο που κυκλοφορησαν ειναι bootleg κατασταση. Οποιος δεν εχει γνωσει τους KING’S X χανει πραγματικα. Απο τις πολυ υποτιμημενες μπαντες στο πλανητη σε παγκοσμιο επιπεδο και ποσο μαλλον στη χωρα μας δυστυχως.

Kings X: Live Love In London

  1. Groove Machine
  2. Alright
  3. pleiades
  4. Move
  5. What Is This?
  6. Lost In Germany
  7. Black Flag
  8. Pray
  9. Dogman
  10. Go Tell Somebody
  11. Julie
  12. Looking For Love
  13. Summerland
  14. Over My Head
  15. It’s Love
  16. We Were Born To Be Loved
  17. Goldilox
  18. Visions
  19. Moanjam
  20. Behind The Scenes
  21. Fall On Me
  22. Everybody Knows A Little Bit Of Something

:respect:

Ti να λέμε, τρελά υποτιμημένη πλην σπουδαιότατη μπάντα.

Σιγουράκια όλα τα άλμπουμ τους. Πήρα χαμπάρι το dvd αλλά επειδή οι αγορές είναι πάρα πολλές αυτό τον καιρό θα περιμένει.

Πάντως killer setlist!

Μπράβο zep!

Σπουδαία μπάντα που δυστυχώς ποτέ δεν απέκτησε την αναγνώριση που της αξίζει και ειδικά στην Ελλάδα παραμένει εντελώς άγνωστη…
Είχα την τύχη να τους δώ live δύο φορές στην Αμερική, το '96 και το '05 και παίζουν καταπληκτικά live. Η μόνη άλλη μπάντα που έχω ακούσει να έχει τόσο “γεμάτο” ήχο ως power trio είναι οι Rush και το γράφω αυτό με μεγάλο σεβασμό και για τους Rush και επίγνωση της σύγκρισης! :wink:
Και το κακό είναι πως το '05 έπαιξαν σε μικρότερο κλαμπ σε σχέση με το '96… [-X

Το DVD θα παραγγελθεί οπωσδήποτε!

Πραγματικά στο εν λόγω DVD αξίζει να δει κάποιος και μόνο τo Goldilox, ίσως για να καταλάβει και ο κόσμος εδώ ότι δεν χρειάζεται να παίζει ξύλο από κάτω για να δείξει την ευγνωμοσύνη του στη μπάντα.

OK, θα το έχω υπ’ όψη μου, το περιμένω να μου έρθει.
:slight_smile:

Αυτό. Απίστευτη στιγμή και από όσο ξέρω και έχω δει στο youtube επαναλαμβάνεται σε κάθε συναυλία τους

Για να μη μας περάσετε και για τρελούς -τι περίεργα λένε τώρα αυτοί- κάντε ένα κλικ [B]εδώ[/B]

:cry:

ή εδω http://www.youtube.com/watch?v=pBf5lgcWjjk.