Kip Winger - From the Moon to the Sun

Με αγωνία περιμένω τον Μάϊο το νέο προσωπικό album του μεγάλου καλλιτέχνη Kip Winger. Όπως και τα δύο προηγούμενά του “διαμάντια”, δεν έχει καμμιά σχέση με metal. Απλά μουσική που πηγάζει από την ψυχή του Kip…

Δεν μπορείς ούτε να φανταστείς πόσο έξω από το Metal είναι…

Έπαθα πλάκα…Κάποιοι θα το λατρέψουν και πολλοί θα το μισήσουν!!!

Καταλαβαίνω, έχω άλλωστε λιώσει τα 2 προσωπικά του, ειδικά το εκπληκτικό πρώτο του άλμπουμ. Την πλάκα μου όμως την έπαθα με το “περίεργο” Xcarnation του C.Eroglu, ο οποίος είναι μέλος των Winger. Την παραγωγή έχει κάνει ο ίδιος ο Kip.

Last but not least: ήμουν από τους λίγους τυχερούς που απόλαυσα τη συναυλία του Winger πέρσυ στα Γιάννινα. Μετά τη συναυλία βγάλαμε φωτό με τον φιλικότατο και απλό Kip… Μεγαλεία…
8)

To en logo diskio kleinei para polla spitia…WARNING! 8)

Σε τι φέρνει???Γιατί οι Winger είναι μεγάλη αγάπη(πρεπεί να είμαι ο μόνος 17χρόνος που ακούει Winger παγκοσμίος αλλά νταξ:p ) αλλά τα σόλο του κυρίου δεν τα έχω ακούσει και λέω μην φάω καμία ήττα…:stuck_out_tongue:

Xmm, eipes oi Winger einai megali agapi . Apla perimene na akouseis kati oxi me anypomonisia alla cool san kati kainourio asxeto. Gia mena einai kati pou to ithela panta apo ton Kip giati iksera oti mporei kai goustarei na kanei tetoious diskous san ton torino. Arketa eos poli atmosfairikos,psagmenos , me tin xrisi akoustikis kitharas opos akribos goustaro, kati san to monster pou to allakse kai ayto parepiptontos. Tha ksenerosei pollous (pozerades). Tha kerdisei allous omos (progsters). Enas diskos pou eprepe na kanei o Kip stin ilikia pou einai kai me to mousiko psaksimo pou exei.

Kαι από αυτό είμαστε όποτε θα το ακούσουμε:D Επίσης είπες τη μαγική λέξη ακουστική που πάντα είχα πάθος με τις ακουστικές στα τραγούδια:D Αντέ να δούμε:roll:

Δεν περιμένουμε να ακούσουμε μουσική στο ύφος των Winger, αλλά αντίστοιχα διαμάντια των προσωπικών άλμπουμ του Kip. Υπομονή έως 9 Μαίου, επίσημη ημέρα κυκλοφορίας από την Frontiers

Allazo to pio agapimeno mou kommati sto album. Einai pleon to WHY. To agapao 8O

A re Kip ti mas ekanes pali…

O megalos Alan Pasqua dinei resta episis sto albumidi. Terastios…

Kip Rules!

Pros endiaferomenous, diereyse to diskio (me voice over)! Vamossss!

Oi pio skliropyrinikoi agoraste to bebaios giati tetoia diamantia den bgainoun kathe mera…8)

:-s
Daz μιλάμε για τον γνωστό Alan Pasqua που έπαιζε με τον Holdsworth;

Enas einai o ALAN PASQUA 8)

Θα μου πεις εδώ έπεισε ολόκληρο Morgenstein από τους Dregs να παίξει στους Winger την εποχή που για να γίνει αυτό χρειαζόταν να βάζει λακ, δεν θα τα κατάφερνε με τον Pasqua τώρα που έτσι και αλλιώς ο Winger είναι πλέον underground; :lol: 8)

File Mule tha sou po kati pou tha sokarei. Apo to AOR exoun perasei ta megalytera mousika talenta alla mono oi poly myimenoi sto eidos to kseroun ayto.

Σωστός…

πρεπει να τσεκαρω δηλάδη…μαιστα…

Δεν με σοκάρει και τόσο γιατί έχω στη δισκοθήκη μου αυμπληρωμένες δισκογραφίες Toto και Winger για χάρη των Lukather και Beach… :wink:

Σωστός!!! Πάντως το άλμπουμ είναι πολύ καλό, ως συνήθως ο Kip γράφει εκπληκτική μουσική :yesmaster:

Όσο περισσότερο το ακούω, τόσο πιο πολύ μου αρέσει… Φοβερό άνοιγμα με το Every story told, Πανέμορφο το California, εξαίσιο το Reason to Believe…