KISS night at Wizard Rock Club (20/04/2007)

Την Κυριακή των Βαίων και στα πλαίσια των τακτικών αφιερωματικών βραδυών, καθώς και εν όψει της επερχόμενης συναυλίας της 18ης Μαίου 2008, διοργανώνεται βραδυά KISS στο εν θέματι club.
Η ιδιαιτερότητα είναι ότι θα παιχτούν και τα κομμάτια που θα περιλαμβάνονται στο KISS tribute album, από αμιγώς ελληνικές μπάντες, το οποίο θα κυκλοφορήσει με το περιοδικό ROCK HARD, τεύχος Μαίου.

Τα κομμάτια και οι μπάντες, είναι:

  1. Creatures Of The Night by DELIVERS (Athens)
  2. Calling Dr. Love by PREJUDICE REBORN (Athens)
  3. Love Gun by THE IVORY TOWER (Athens)
  4. I Am A Legend Tonight by LUV SUX (Athens)
  5. Black Diamond by CROSSWINDS (Athens)
  6. I Love It Loud by ROXY BITCH (Thessaloniki)
  7. C’mon And Love Me by LIVESTOCK (Athens)
  8. I Was Made For Lovin’ You by GALLIARD feat. Lonely Jove (Athens)
  9. Hide Your Heart by 4BITTEN (Athens)
  10. The Oath by METALMORFOSIS (Athens)
  11. Strutter by SSIK (Athens)
  12. Detroit Rock City by M/S.M. (Athens)
  13. Beth by JULIAN’S LULLABY (Athens)
  14. Tears Are Falling by CAIN (Thessaloniki)
  15. Deuce by SINNIS AND THE THIEVES (Athens)
  16. God Of Thunder by WC (Athens)
  17. Nothin’ To Lose by WILD MACHINE (Athens)
  18. Psycho Circus by SPIRAL ZEUS (Athens)
  19. Forever by BLIND SHOT (Athens)
  20. Who Wants To Be Lonely by REVERSE SPLIT (Athens)
  21. Gimme More by MARAUDER (Athens)

Το εγχείρημα του tribute, είναι δύσκολο. Οι ηχογραφήσεις ολοκληρώθηκαν και απομένει η μίξη λίγων ακόμα κομματιών. Το ενδιαφέρον ήταν πολύ μεγάλο, δεν ήταν δυνατό να μπουν όλοι.
Είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο στην Ελλάδα και ελπίζουμε να είναι αφορμή να γίνουν κι άλλες τέτοιες προσπάθειες και για άλλες μεγάλες μπάντες.

Συγχαρητηρια για την ολη προσπαθεια με το Tribute…

Ειναι κατι που σκεφτομαι εδω και καιρο να κανω με τους Guns N’ Roses αλλα δεν εκατσα να ασχοληθω ακομη.

Αν το αποφασίσεις και θες βοήθεια με οδηγίες κλπ, πες μου. Μου έχει βγει το λάδι, αλλά έγινε.

σορρυ για την κάπως άκυρη παρέμβαση αλλά από όσο ξέρω κάτι τέτοιο έχει ξαναγίνει στο παρελθόν για τους Bathory. :slight_smile:

Σοβαρά? Πώς θα γίνει να βρούμε το cd?

Αν θυμάμαι καλά το είχε βάλει το metal invader παλίοτερα σε ένα τεύχος του, αλλά δεν το είχα αγοράσει. Μέσα από ένα πρόχειρο ψάξιμο στο νετ βρήκα αυτό:

σόρρυ για το οφφ τόπικ και πάλι :slight_smile:

Ασχετο σαν συγκροτημα βεβαια, αλλα και το Fan Club των Depeche Mode εχει κανει κατι αναλογο.

Αλλο ειδος βεβαια, με τρομερη απηχηση. Το FC των Depeche Mode εχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ μελη…

Αλλα νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο να γινονται τετοιες προσπαθειες για hard rock μπαντες…

επί METAL INVADER είχε γίνει, αλλά δεν είχε βγει με το περιοδικό… όποιος ήθελε το έπαιρνε ξεχωρστά… θα ψάξω να δω αν έχω καμιά φυλαγμένη copia να σου δώσω…

Πολυ ενδιαφερον!!! Rock’n’Roll all nite :band:

Ωραιo παρτακι χθες!!!Παντα τετοια!!!
Keep on rockin’
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Ευχαριστούμε…:slight_smile: