Kiss The Anus Of A Black Cat-Weltuntergangsstimmung

Τώρα το 'βαλα. Στα πρώτα 4 λεπτά, αντί για μπάντζα και αμερικιές και φολκ λιτανείες ακούω καρεντ93 και φηλντζ οβ δε νεφελιμ. Για να δούμε…

Όχι ρε μάνο, γιατί ρε μάνο, γιατί δεν έκανες ριβγιού απ΄το πρώτο λεπτό? :frowning:

Είναι πάγια αρχή μου να έχουν περάσει τουλάχιστον 150 δευτερόλεπτα πριν προβώ σε εμπεριστατωμένο ρηβγιου μιας πρότασης.

με μια πρωτη αυτια και μενα ετσι με φανηκε, αρκετα διαφορετικος ηχος

Ισχύει. Καταφανής αλλαγή πλεύσης. Για κάποιο λόγο όταν τελείωσε ήθελα να ακούσω Sad Lovers & Giants. Θέλει ακροάσεις.

Δεν ξερω τι λετε,αλλα εμενα μου αρεσε πολυ ο δισκος.Παρα πολυ.Αν και δεν ειμαι φουλ εξοικιωμενος με τον ηχο,γενικα εχω ακουσει σχεδον μονο τα βασικα.Στην αρχη ελεγα οτι θα προτιμουσα να συνεχιζαν στη νταρκ/νεοφολκ ας πουμε κατευθυνση των προηγουμενων δισκων,οπου ομολογουμενως ηταν εξαιρετικοι.Εν τελει ομως και μετα απο αρκετες ακροασεις χαιρομαι που εκαναν ενα αλμπουμ τελειως διαφορετικο.Ο δισκος εχει κομματαρες και ειναι φουλ εθιστικος.Συν το οτι η φωνη ταιριαζει γαντι

δεν ειχα ιδεα οτι εβγαλαν καινουργιο γαμω τον ες. οπως και να’ χει χαρις στον φαουστακο το πηρα πρεφα και οντας ηδη στο 5ο κομματι και βλεποντας τη στροφη δηλωνω γεματος με σηκωμαρες. το εχουν δειξει στη πορεια τους τοσα χρονια, οτι και να παιξουν θα το κανουν με εμπνευση.

Έστι μπράβο. Τίγκα μπαουχαουζ και άγιος ο θεός. Ωραιός δίσκος.

μια από τα ιδια… ουτε ήξερα οτι περιμένουμε κυκλοφορία, ουτε φυσικά για την αλλαγή στον ηχο(εχω λατρέψει ήδη!).

πάντως παλι εχω το ιδιο πρόβλημα. απο που μπορούμε να παραγγείλουμε το cd ρε παλίκαροι??

*credit σε shaman που μου τους έμαθε(νομίζω)

http://www.zealrecords.com/

Αν και δεν μπορώ να το τσεκάρω αν οντως πουλάνε το CD επειδή όλο το site είναι σε flash.

thanx! ναι… αυτού ειναι το cd τελικά και από κάτω το βινύλιο.
http://www.onderstroomrecords.net/shop/index.php?route=product/product&product_id=130

Θενκς σε crimson για την ερώτηση και rip για την απάντηση.

Δισκάρα και ευχάριστη μίνι-έκπληξη η ηχητική στροφή γιατί μου είχαν φανεί ελαφρώς “κουρασμένοι” στο προηγούμενο.

Δηλαδή μάλλον εγώ είμαι ο τρελός του χωριού; :-s

Στις πρώτες ακροάσεις είχα σχεδόν ξενερώσει με την αλλαγή πλεύσης…
Είναι ωραίος δίσκος, αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που θέλω να ακούσω από Kiss The Anus Of A Black Cat.
Θα πώ το κλισέ, οτι αν ήταν δίσκος άλλου γκρουπ πιθανότατα θα παραληρούσαμε, αλλά από Kiss The Anus Of A Black Cat θέλω φαντάσματα του Νότου, νότες που παρασέρνουν τα στάχυα στον αέρα, μυρωδιές από ουϊσκι και βουντού με σπασμένους καθρέφτες…

ΔΙΣΚΑΡΑ!!!

οχι, οι αλλοι ειναι τρελλοι