Kiss tour dates 2010

ουτε γω το βλεπω να ερχονται…
παντως εγω επιμενω πως σαν λαηβ ειναι αρκετα καλο,αυτο καθε αυτο, θελω να πω δηλαδη, χεστηκα αν δεν πεταξε απο πανω μας ο στανλευ η αν ειχε ενα βεγγαλικο λιγοτερο…το μονο αρνητικο ητανε ο κοσμος που ητανε λιγος και ψοφιος…

ακριβώς αυτό ήταν ότι “μείωσε” τη συναυλία. και δεν ήταν και λίγο. τους περισσότερους (συμπεριλαμβανομένης της μπάντας) μας ξενέρωσε. και εγώ δεν θεωρώ ότι έχω δει KISS όπως έπρεπε. η μαλακία είναι ότι είχα κλείσει να τους δω Παρίσι πριν ανακοινωθεί για Μαλακάσα…

Χμμ καλη φαση…Θα το σκεφτω αλλα παιζει να παω και Graspop οποτε θα δουμε…

Ηταν να τους δω και το καλοκαιρι του 2008 ξανα στο Graspop αλλα η δουλεια στην Κινα με εμποδισε…Θυμαται ο rocking monster…Μαζι ηταν να παμε…

Και επειδη δεν νιωθω μεσα μου οτι εχω δει KISS οπως θα ηθελα, θα το πραξω φετος σωστα (aka εξωτερικο)…

χμμμ…τοτε εγινε το γνωστο οταν κανει καποιος σχεδια τα βλεπει ο θεος και γελαει!!
ηταν τελεια ευκαιρια τοτε για εξω τοτε αλλα δεν εκατσε

13 MAIOY WEMBLEY ARENA, TICKETS HAVE ALREADY BEEN BOUGHT ΡΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ!!! :smiley: :smiley: :smiley:

KISS CONCERT…: CHECK!
FULL STAGE SHOW…: CHECK!

Αλλη μια μεγαλη εμπειρια στο ντουλαπακι των αναμνησεων. :slight_smile:

Kώλεεεεεε…:!:

…λέγε…λέγε…μίλα…μίλα…

Πες και μας ρε μπάρμπαα…που τους απολαύσαμε στη Μαλακάσα…

πάντως παιδιά πρέπει να μάθουμε να παίρνουμε και την ευθύνη για κάποια πράγματα και να μην τα ρίχνουμε όλα στους διοργανωτές… δεν φταίει η ντιντι που δεν έκαναν φουλ σόου… φταίμε εμείς που δεν αγοράζαμε εισιτήρια… αν είχαν προπώληση 2-3χιλ τι να κάνουν από κάπου έπρεπε να μειώσουν τη χασούρα… και ήταν πιο έντιμο αυτό από το να εύρισκαν μια δικαιολογία του τύπου ο μπασίστας έπαθε ανεμοβλογιά :stuck_out_tongue: και να ακυρωναν το λαιβ…

φιλαράκο, μπάντες τέτοιου μεγέθους υπογράφουν συμβόλαια με στάνταρ αμοιβή έιτε παίξουν μπροστά σε 500 άτομα ή σε 15.000…

μην είσαι τόσο σίγουρος… και εξάλου άλλο πράγμα είναι τα συμβόλαια της μπάντας και άλλο τα έξοδα για μεταφορά εξοπλισμού, για τεχνικούς κτλ…

οι Kiss είχαν έρθει με όλο τον εξοπλισμό, απλά δεν τον χρησιμοποίησαν…το θέμα είναι ότι δεν θα τους ξαναδούμε ελλάδα…

δεν ξέρω αν ήρθαν με όλο τον εξοπλισμό ή όχι, αλλά ξέρω ότι άν είχαν μια προπώληση πχ στα 6 χιλ θα έπαιζαν με φουλ σόου…

όντος αυτό είναι το αρνητικό της υπόθεσης :frowning:

Πολυ καλοι στο Wembley Arena, την περασμενη Πεμπτη. Σηκωσαν ολο το αρινα στο ποδι. Ειλικρινα δεν ξερω τι σκ*τα παιρνουν και βγαζουν τοση ενεργεια σε αυτη την ηλικια!

Ηρωες των γυμνασιακων χρονων, δεν ειχε τυχει ποτε να τους δω μεχρι τωρα…

Εχω δει πολλες συναυλιες στο Λοντον Ταουν, αλλα αυτη ηταν μακραν η πιο οργανωμενη ως τωρα. Ειναι ολοκληρη βιομηχανια οι KISS, δεν ειναι απλα μια ροκ μπαντα. Πεφτει πολυ χρημα, και θα συνεχισει να πεφτει οσο θα γεμιζουν τετοια venues για πλακα. Σημειωτεον, επαιξαν 2 συνεχομενα dates στο Λονδινο (το πρωτο ηταν εκτος προγραμματος) λογω ζητησης.

Τι να πουμε για Πολ Στανλευ? Παντα εφηβος!!! Οπως και ο Τζιν, ο οποιος φαινοταν γενικα καπως πιο δυσκινητος (φοραγε κι ολοκληρη πανοπλια), αλλα αυτο δεν τον εμποδισε να πεταξει στο I love it loud! Ο κιθαριστας (Τομμυ) ειναι απλα παιχταρας. Ο Ερικ Σινγκερ πολυ καλος επισης.

Αν ξαναπερασουν, σιγουρα θα παω να τους ξαναδω.

Αμα τον εφεραν, γιατι να μην τον χρησιμοποιησουν κιολας;;; :-s

απο οτι θυμαμαι μονο την κουρτινα δεν ειχαν λογω τεχνικου προβληματος κ βγηκαν στη σκηνη απλα, σαν “κοινοι θνητοι” που εγραψε κ το μεταλ χαμερ…:stuck_out_tongue:

απλά μπορεί ο Stanley να μην ήθελε να πετάξει πάνω από άδειο χώρο… Anyway, απ’ ότι βλέπω χάνουμε πολύ πράγμα φέτος, καθώς όλες οι κριτικές για τις συναυλίες τους είναι πολύ καλές… Κρίμα που δεν θα ξαναπεράσουν από Ελλαδα…

Τα πυροτεχνηματα φυγαν με τον τονο, ο Paul πεταξε στο I was made for loving you (που ναι, εξακολουθει να τα σπαει live παροτι το εχω ακουσει 1 εκατ. φορες), πτηση Gene, πλατφορμες να ανεβοκατεβαινουν, sold-out και ενα σετλιστ μπομπα:

Kiss, Sonic Boom over Europe tour 2010,
set list at 13 May 2010 at Wembley Arena, London

  1. Modern day Delilah
  2. Cold Gin
  3. Let me go rock & roll
  4. Firehouse
  5. Say yeah
  6. Deuce
  7. Crazy, crazy nights
  8. Calling Dr. Love
  9. Shock me
  10. Tommy Thayer and Eric Singer solos
  11. I?m an animal
  12. 100.000 years
  13. Gene Simmons solo
  14. I love it loud
  15. Love gun
  16. Black Diamond (with Whole lotta love as an intro)
  17. Detroit rock city

Encore

  1. Lick it up
  2. Shout it out loud
  3. I was made for loving you babe
  4. God gave rock n? roll to you
  5. Rock and roll all night

Ολα τα λεφτα οι ολοκληρες kiss-o-βαμμενες οικογενειες.

τελειο το setlist…:thumbup:
κ calling dr. love, τρελα…