Kiss tour dates 2010

Ανοίγω αυτό το thread γιατί μάλλον θα ενδιαφέρει αρκετούς!

May 7, 2010 O2 Arena Dublin
May 9, 2010 SE+CC Glasgow
May 10, 2010 Manchester Arena Manchester
May 11, 2010 LG Arena Birmingham
May 13, 2010 Wembley Arena London
May 16, 2010 Hallenstadion Zurich
May 17, 2010 Geneva Arena Geneva
May 18, 2010 Mediolanum Forum Milan
May 20, 2010 Stadhalle Vienna
May 21, 2010 Cez Arena Ostrava
May 23, 2010 O2 Arena Prague
May 26, 2010 O2 World Berlin
May 27, 2010 Leipzig Arena Leipzig
May 29, 2010 Bratislava Stadium Bratislava
May 31, 2010 Colorline Arena Hamburg
June 1, 2010 Koenig Pilsner Arena Oberhausen
June 8, 2010 Lerkendal Open Site Trondheim
June 10, 2010 Sauna Rock Tampere
June 12, 2010 Stockholm Stadium Stockholm
June 13, 2010 Malmo Stadium Malmo
June 14, 2010 Valhalla Oslo
June 16, 2010 Gigantium Aalborg
June 18, 2010 Gelredome Arnhem
June 20, 2010 Hellfest Clisson
June 22, 2010 Palacio De Los Deportes Madrid
June 25, 2010 Azkena Rock Festival Vitoria
June 27, 2010 Graspop Belgium

Δυστυχώς εγώ θα είμαι Πράγα -Βερολίνο μια εβδομάδα πρίν τις συναυλίες τους… :x :x
Ελπίζουμε για κάπου αλλού λοιπόν…γιατί για Ελλάδα μετά τους 5.000 του 2008 δεν το βλέπω…

:thumbup::thumbup:ωραιοτατα…

Το περιμενα οτι θα ξαναπερναγαν αμεσα απο Ευρωπη, οπως επισης οτι δεν θα ξαξανερθουν Ελλαδα μετα το φιασκο της didi το Μαιο του 2008…

Θελω οπωσδηποτε να τους δω κανονικα ΣΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ εδαφος, με full show και το Graspop στις 27/6 ειναι μια απο τις επιλογες αν τελικα επιλεξω αυτο το φεστιβαλ για το καλοκαιρι…

Σιγά μην ξαναέρθουν, με 7000 κόσμο σε παρθενική εμφάνιση… Κρίμα.

Ίσως το παλέψω για έξω, ίδωμεν…

7000 θα τους εβγαζα αν ειχα πιει κ κανα 2 ποτακια παραπανω και τα βλεπα λιγο αλλιως :stuck_out_tongue:

anyway το θεμα ειναι οτι ειναι ενα group το οποιο ΟΛΟΙ μας θα επρεπε να τιμησουμε τοτε με την παρουσια μας γιατι πολυ απλα οπως εχω διαφωνισει πολλες φορες σε αλλα posts, η ατακα “ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ” και “ΙΣΤΟΡΙΑ” πρεπει να ισχυει σε ολα τα αναλογα group και οχι μονο με τους…

…ο νοον νοειτω

οσο για το φιασκο που αναφερει ο φιλος rasputin συμφωνω αλλα και ενα μεγαλο μερος ευθυνης εχουμε εμεις που ασχετα με το αν ειχαν ερθει η οχι με full show, αν μη τι αλλο…ηρθαν οι KISS!!!

Καλα αστο αυτο…Η νεκρα της νεκρας…Σε φαση που μου ερχοταν να πιασω τους διπλανους μου και να τους ταρακουνησω…Δηλαδη ερχονται οι KISS και το 95% περιμενει το ‘‘I Was Made For Loving You’’…Ελεος δηλαδη…

Αυτος ειναι και ενας λογος που χαρηκα που δεν το παιζουν στο τωρινο τουρ…

Εντάξει, πάνε στη Φινλανδία και στην Ουρακοτάγκα που έλεγε και ο μακαρίτης ο Ζαμπέτας. Στο Ελλάντα δεν καταδεχόμαστε τους φλώρους, μωρε…
Ουστ. ΟΥΣΤ…

εγω ευτυχως ημουν μπροστα κ ηταν καλυτερα τα πραγματα…
μακαρι να γινει ενα θαυμα γιατι να παω εξω ειναι πολυ δυσκολο…:papas::papas::papas:

Σοβαρα δεν θελω να καταντησω γραφικος λεγοντας τα ιδια και τα ιδια περι συμπεριφορας των οπαδων σε συναυλιακο επιπεδο στην ελλαδα!
Οχι μονο συναυλιακο δηλαδη εδω που τα λεμε γιατι οταν επαιζαν οι Metallica το 07 και γυρναει ο James και φωναζει… “disposable heroes!!!” , (και μου σηκωθηκε η πετσα πραγματικα), δεν ειδα και ‘παρα πολλους’ γυρω μου να καταλαβαν τι ακριβως ειπε ο κυριος…:lol:

Τι ψαχνουμε ρε παιδια, ψυλους στα αχυρα???

δεν νομίζω να τους δούμε αυτή την φορα εδώ…

Γαμω τα σολντ-αουτ και τους φουτανας γιους μαυραγοριτες.

μακαρι να ειμουν το 2008 στην συναυλια τους αλλα την εχασα:blow:
Τεσπα, μακαρι να ερθουν ξανα, που δεν το βλεπω…!!

Και εγω την ειχα χασει αυτη την συναυλια, μακαρι να ερχοντουσαν, θελω πολυ να τους δω, αλλα δυσκολο εως απιθανο. Και για εξω, δεν με κοβω…

και εγω τους ειχα χασει…:?

Δεν παιζει για Ελλαδα.Οχι και πως τρελαινομαι κιολας αλλα γιατι οχι να ξαναερχοντουσαν στην Ελλαδα…Θα πηγαινα…

Γενικα παρατηρω ατομα και απο εδω στο φορουμ και εκτος φορουμ που λενε ‘‘γαμωτο τους εχασα τοτε’’ και ‘‘θα ηθελα να τους δω αλλα δεν το βλεπω να ερχονται παλι’’ αλλα οταν ηταν η συναυλια το 2008 την σνομπαραν και ελεγαν πως δεν πολυενδιαφερονται…

Τελικα μηπως τα σχολια του καναπε ηταν αυτα που μας εφεραν στο τραγικο νουμερο, και αρνητικο ρεκορ προσελευσης ανα την Ευρωπη, 6000…??

Δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν…Απλα παρατηρηση κανω…

αν ξαναερθουν δεν προκειται να ειμαστε πανω απο 3000… νουμερο αστειο για μπαντα τετοιου βεληνεκους…

Καλά τα λες…
Πάντως απίθανο να έρθουν Ελλάδα. Όσοι πιστοί, εξωτερικό…

Θα το πραξω οπωσδηποτε…Δεν μπορω να μεινω με αναμνηση συναυλιας των Kiss με αυτο το φιασκο στη Μαλακασα…

Δύο μέρες μετά τους BJ, παίζουν στην Ολλανδία. Εγώ δεν πρόκειται να πάω, αλλά για σένα είναι καλή επιλογή :wink: