Kiss

Ε, τον απατεώνα!!! #-o :lol:

Κανενα DVD απο KISS που να τα σπαει? Το kissology 1 k 2 τι λενε?:-s

Hehe!! :lol:
Ποτε δεν μαρεσανε αλλα τους αναγνωριζω σαν μεγαλη μπαντα

Το symphony το εχει δει κανεις??? Κανεις δεν ενδιαφερεται πλεον για τους KISS???:-s :lol: :?

Όχι βέβαια.

μια πολυ ωραια διασκευη του black diamond ειναι απο τους black diamond brigade.μια tribute μπαντα σε παλια ροκ και μεταλ συγκροτηματα.το πιο ενδιαφερον ειναι ομως το Line up του γκρουπ.οπου εχουμε
στο μπασο Billy Gould απο Faith No More
στη κιθαρα Satyr (Sigurd Vongraven) απο Satyricon
στη φωνη Torgny Amdam απο Amulet
στα τυμπανα Tarjei Strom απο Ralph Myers
και στην αλλη κιθαρα Knut Schreiner δεν θυμαμαι απο που! :stuck_out_tongue:

επισης φαση εχει το god of thunder απο entombed και raging speedhorn!!!

mia gamati diaskevi einai sto “going blind” apo tous terastious “melvins”.tsekarete ti!!pantws oi kiss oti kanan mexri kai to dynasty esperne!!!

Από video συνιστώ ανεπιφύλακτα

  1. Exposed (video clip και video live με όλα τα Line up)

  2. MTV Unplugged (live με Paul Stanley, Gene Simmons, Bruce Kulic, Eric Singer. Guest Star: Ace Frehley, Peter Criss)

  3. Animalize (Paul Stanley, Gene Simmons, Mark St.John, Eric Carr)

  4. Kiss my A** (video clip και video live με όλα τα Line up)

  5. Rock the nation ( live με Paul Stanley, Gene Simmons Tommy Thayer και Eric Singer).

Λέγεται ότι αρκετά καλό είναι και το live in Vegas (ή κάπως έτσι), αλλά όλα τα παραπάνω είναι απαραίτητα για την videoθήκη ενός KISS Soldier

όχι greeklish παρακαλώ. Ευχαριστώ :smiley:

Αυτό το έχουν διασκευάσει και οι Dinasaur Jr

ρε παιδια το god of thunder και οι death δεν το χουν διασκευασει;;
τεσπα…και γαμω τις μπαντες…καθε δισκος τους σπερνει κανονικα ο καθενας για τον δικο του λογο…
κριμα ομως για αυτους η αλλαζονικη συμπεριφορα των gene simmons και paul stanley…

θυμαμαι παντως χαρακτηριστικα σκηνες απο οταν πηγαινα γυμνασιο και κουβαλουσα σιντι απο αυτους να μαζευονται παιδακια να τους βλεπουν και να λεν ΄΄καλα τι αδελφες-σατανιστες ειναι τουτοι ρε…τι ακους ρε…΄΄ παντως εκεινη την περιοδο το θρανιο μου ηταν γεματο απο kiss gnr purple…αξεχαστες εποχες…

Πρόβλημα υγείας παρουσίασε ο τραγουδιστής των Kiss.
Έντονο καρδιακό πρόβλημα παρουσίασε ο Paul Stanley, τραγουδιστής των Kiss, την περασμένη εβδομάδα.

Λίγη ώρα πριν τη συναυλία τους στη Νότια Καλιφόρνια, και συγκεκριμένα κατά τη διάρκεια του soundcheck, ο Stanley αισθάνθηκε αδιαθεσία. Ο καρδιολόγος που τον εξέτασε του σύστησε να μην προχωρήσει με τη συναυλία και να ξεκουραστεί, μιας και χρειάστηκε να του κάνουν ένεση ώστε να επανέλθει η καρδιά του σε φυσιολογική λειτουργία.

Η συναυλία τελικά πραγματοποιήθηκε από τα υπόλοιπα μέλη των Kiss. Ήταν και η πρώτη φορά που το συγκρότημα εμφανίστηκε ως τρίο. Ο Stanley δήλωσε «είμαι υπερήφανος για τον Gene, τον Tommy και τον Eric που συνέχισαν χωρίς εμένα. Ζητώ συγνώμη απ’ όσους απογοήτευσα αλλά υπόσχομαι να τους αποζημιώσω την επόμενη φορά».
http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=10388

Τι γινεται ρε γμ, ο ozzy τις προαλλες στο νοσοκομειο, ο stanley τωρα το ιδιο… ολοι για φουντο πανε…:-s :?

Προς ανακούφιση μου ο Paul είναι ΟΚ

ιδού και η απάντηση στο PaulStanley.com

"To All My Friends And Fans,

I wanted to let all of you know that I AM ABSOLUTELY FINE!

I’m going to the gym as usual, painting as usual and will be going into the recording studio this week. Like many, I have had a rapid heart beat condition most of my life and I never have had any type of restrictions. When I’ve had an episode, although momentarily disrupting and taxing, it has no residual
effect. This is nothing new and my doctors have known about it.

In short, It doesn’t change, hasn’t changed and won’t change my life.

To make it clear…
I WILL BE AT ROCK & ROLL FANTASY CAMP IN NY…
I WILL BE AT THE WENTWORTH ART GALLERY SHOW in Des Peres, MO. and anything else that’s on schedule. I’m stoked and looking forward to it all.

Thanks for the literally thousands of calls and e-mails from all of you. You all mean the world to me.

Now ONWARD!

Paul

ποπ ακουγα σημερα ξανα το θρυλικο γκρειτεστ χιτς τους (το πρωτο μου χαρντ σιντι) και κολλησα-νοσταλγησα…α ρε μεγαλοι…να σας δω και μετα ψοφηστε γαμω…αλλωστ καθικια ειστε ρε πολ και τζιν…αλλα σας αγαπω…

Εγώ να δεις

Ναι ρε συ.Μακαρι να τους δουμε live.Ειναι πολυ ξεσηκωτικοι και με κοινο Ελληνες φανταστειτε συναυλια που θα γινει αμα ερθουν.

Μια πολύ πολύ ενδιαφέρουσα διασκευή από Axel Rudi Pell

Κάτι ακόμα αρκετά καλό από Mighty Mighty Bosstones

Toυ Pell με ψιλοξύνισε, των Mighty Mighty Bostoness ήταν πολύ καλή…

Εγώ αυτή των Αxel Rudi Pell την βρίσκω εκπληκτική. Τι φωνάρα είναι αυτή που έχει ο τύπος.

Μάγκες λέτε να είναι ο Soto;