Kiss

Είναι ο Johnny Gioeli :wink:

Thanx Eagleheart :smiley:

Δείτε κι αυτό με το [SIZE=“4”]volume στο τέρμα[/SIZE]!!!

:drunk: :drunk: :yahoo: :yahoo: :band: :metal: :metal:

Oύτε και των Skid Row μου άρεσε. Ακούγονταν σαν να εκτελούν αγγαρεία.:dunno:

Αμαν βρε παιδί μου

[-X [-X [-X

Όχι και αγγαρεία!
Πολύ καλή εκτέλεση!
Πολύ καλύτερο από το αυθεντικό! 8)

@Beer Drinker: Ξέρεις πόσο πορωμένος είμαι με Axel Rudi, αλλά η διασκευή δεν μου άρεσε, μάλλον επειδή είναι ακουστική… :dunno:

Α! Και ο Gioeli (περίεργο μου φαίνεται πώς δεν τον αναγνώρισες), είναι φωνάρα σχεδόν όσο και ο Jeff Scott Soto για μένα! :bow:

Και στους Hardline και στον Axel! :yes:

Μιάς και το έφερε η κουβέντα. Άκου τη διασκεύη στο Warrior των Riot. Μιλάμε την έχουν απογειωσει! Απίστευτα riffs & solίδια από Axel κ εξαιρετική ερμηνεία από Gioeli! Oi Riot είναι μέσα στις 5 πολύ αγαπημένες μου μπάντες αλλα πραγματικά η διασκεύη μου αρέσει περισότερο από το “πρωτότυπο”! 8)

Εμ,βασικά μια απορία προς όλους τους Kiss fans:θυμάμαι μια φορά που είχα σε δεί σε ένα αφιέρωμα της ελληνικής τηλόρασης-νομίζω το Μακεδονία TV-σχετικά με τους KISS,έδειξε ότι είχαν κάνει μία μίνι ταινία με τους ίδιους σε μορφή πλαστελίνης,να είναι και καλά σε ένα δωμάτιο ενός τεράστιου μωρού και να προσπαθούν να το αντιμετωπίσουν προτού τους φάει,σκοτώσει,δεν θυμάμαι ακριβώς.Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρώ ή πως λέγεται,κάτι σχετικό με αυτή τη μίνι ταινία τέλος πάντων?

ta prota ton kiss htane apla akatamaxita
idika to proto
to destroyer kai alla polla
poli kali mpanta panta marese

Ας μου επιτρέψουν οι κ.κ. Stanley και Simmons που θα γράψω κάτι off topic στο thread τους , αλλά πρέπει να απαντήσω στον φίλο μου, το Χρήστο γιατί άγγιξε ευαίσθητη χορδή!

Facts:

  1. Οι Riot είναι πολύ αγαπητή σε μένα μπάντα!

  2. Ο Axel Rudi Pell ακόμα περισσότερο!

  3. To “Warrior” είναι 1 από τα 2 πιο αγαπημένα μου κομμάτια από τους Riot!

  4. To θεωρώ ένα από τα 3 καλύτερα (αγαπημένα δηλαδή) κομμάτια σε ολόκληρη τη δεκαετία των '70s! (τα άλλα 2 είναι τα “We’ll Burn The Sky” - Scorpions και “Beyond the Realms of Death” - Judas Priest!)

  5. Είμαι, ας το πούμε χιουμοριστικά, συλλέκτης διαφόρων εκδόσεων αυτού του κομματιού!
    Το αυθεντικό, live του 1980, live του 1981, live του 1992, live του 1998 και καναδύο ακόμα που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή.
    Όσοι τραγουδιστές και να αλλάξουν, δεκαετίες να έρθουν και να φύγουν, ο Mark Reale θα είναι εκεί και θα σολάρει για 5λεπτα ολόκληρα μέχρι να διαλύσει την κιθάρα και τα μυαλά μας!

  6. Αν πρέπει να διαλέξω την αγαπημένη μου από αυτές θα επέλεγα αυτή από το live του 1992 στην Ιαπωνία και τον Tony Moore στα φωνητικά, όχι μόνο για την αθάνατη φωνάρα του Τony, αλλά κυρίως για το ανυπέρβλητο solo του Μark που πραγματικά ξεφτυλίζει την κιθάρα και άλλοτε την κανει να μιλάει, άλλοτε να σπαράζει και άλλοτε να επιτίθεται μανιασμένα! Και όλα αυτά σε ένα solo!

  7. Η διασκευή του Axel Rudi είναι πάνω απο όλα μεγάλη έκπληξη!
    Ένα αγαπημένο συγκρότημα διασκευάζει το αγαπημένο μου τραγούδι από ένα άλλο αγαπημένο συγκρότημα! [SIZE=“1”]Πολύ αγάπη έπεσε…[/SIZE]

  8. Εκτελεστικά σπέρνει! Σπέρνει λέμε!!!
    Και μου αρέσει που ακούω τις χαρακτηριστικές μελωδίες του Axel σε ακόρντα του Mark!!!

  9. Μουσικά όμως, δεν ξέρω αν φτάνει σε συναίσθημα τις εκτελέσεις των Riot!
    Ναι, ο Gioeli έχει τρανή φωνάρα και ο Axel είναι απίστευτος (και ουσιώδης) παίκτης, αλλά η ταχύτητα που του δώσανε, κατα τη γνώμη μου, το έκανε να χάσει λίγο σε συναίσθημα, αλλά να κερδίσει πολύ σε πόρωση! Αν το παίξουν σε κανα live, προβλέπω κατεδάφιση…

Μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά μάλλον το προτιμώ από τους αμερικάνους!

Off topic τέλος: Ας πούμε κάτι για τους KISS… :roll:

Gods of thunder!!!:metal:

Εεε…για τραγούδι δεν εχω ακούσει κάτι ξεχωριστό, όμως το εξώφυλλο του νέου single των Lordi είναι tribute στο Creatures of the night. Πετυχημένο.

Δεν παίζεις κανά τζόκερ λέω εγώ

Ρε παιδια, γιατι δεν τα βγαζουν τα Kissology και σε αλλα regions(εκτος απο 1)?? Τι προβλημα υπαρχει? Δεν μπορουν τουλαχιστον να τα βγαλουν σε free region (0)? Κορυφαια ατακα του Πωλ στο Rock The Nation “…back in the day, when we were playing “there” and “elsewhere” (small venues), you always had your arms open to us…AND legs!” :lol: :lol: Eγραψε!

Απορια που λυθηκε

Tι λενε τα Alive III και Μillenium Concert? Aξιζουν? Γιατι δεν εχω ακουσει ουτε νοτα απο αυτα.

Πολλά.

To KISS Alive III είχε γίνει η αιτία που δεν είχα πάει στην συναυλία των Μetallica στην Νέα Σμυρνη, αφού προτίμησα να αγοράσω το νεοκυκλοφόρητο CD αντί να φυλάξω λεφτά για την συναυλία και να το αγοράσω μετά.

Ήταν όμως το πρώτο live των KISS από το 1977 με εκτελέσεις αρκετών κομματιών από το “Revenge”, κάποιων ακόμα που είχαν να ακουστούν καιρό (εκείνη την περίοδο) και ένα I was made for lovin you παιγμένο πολύ διαφορετικά απ’ όσο το ξέρουμε όλοι. Καλά δουλεμένο στο studio, αξίζει να υπάρχει στην δισκοθήκη σου, σίγουρα όμως όχι KISS Alive I ή ΙΙ. Οχι πως είναι κακό, απλά στα πρώτα δύο λάιβ οι ΚΙSS έπαιζαν δαιμονισμένα και το κοινό απίστευτο (αν και σ’ αυτό έβαλε το χεράκι του και ο Bob Erzin από το studio)

Ενα αρκετά κεφάτο λάιβ το οποίο δεν περίμενα να μου προκαλέσει τόσο μεγάλη αίσθηση ήταν το “Unplugged”, όπου έχουμε την πρώτη επανασύνδεση του αρχικού line-up (Simmons, Stanley, Frehley, Criss) στα κομμάτια 2000 man, Nothin to loose, Beth και Rock n’ Roll all nite.

Εξαιρετικόs Simmons στο ακουστικό μπάσο, και φοβερή ερμηνεία στο Goin Blind.

Αν σ’ αρέσουν τα ακουστικά λάιβ αγόρασε το με κλειστά τα μάτια και θα εκπλαγείς ευχάριστα παρά την απουσια ηλεκτρισμού από τα όργανα (υπάρχει άφθονο στα μέλη της μπάντας).

Για το IV δεν έχω άποψη, καθ’ ότι δεν είμαι φίλος αταίριαστων παντρεμάτων

Θενκς γκαϊζ. Θα τα 'χω κατα νου αυτα που ειπατε. :wink:

To Unplugged γιατι δεν κυκλοφορει ευρεως σε DVD??? Επισης το CD του υπαρχει σε κανα metropolis? 'Η να κοιταξω στον φιλο μου τον amazon?

Για το IV εχω παρομοια αποψη με σενα ωστοσο τα περισσοτερα που παιζουν χωρις την ορχηστρα ειναι σε killer εκτελεσεις!

Το “Unplugged” το έχω και σε βιντεοκασσέτα αν σε ενδιαφέρει να κάνεις καμιά μόντα (εγώ δεν ξέρω πως και αν γίνεται). Α, αν το βρεις σε dvd ή βίντεοκασσέτα έχει και μερικά κομματάκια παραπάνω, όπως και παραλειπόμενα

Το επίσημο Unplugged dvd αν το βρείς, θα πρέπει να δώσεις περίπου 200 δολλάρια.
Κάποιοι τυχεροί (:-- ) έχουν διπλό dvd την έκδοση uncut.
Επίσης, υπάρχει και στο KISSOLOGY 3 που κυκλοφόρησε πρόσφατα.
Το cd κυκλοφορεί, όχι πολύ όμως…πάρε τον φίλο σου τον Amazon.