Kiss

1.Τοσο το βρηκα και 'γω το αναθεματισμενο!
2.Δεν εκπλησομαι…!
3.Ναι, τα KISSOLOGY εχουν τρελο υλικο αλλα επειδη ειναι region 1 ειμαι διστακτικος… Εγκατεστησα προσφατα ενα προγραμμα για να παιζω ολα τα regions αλλα δεν εχω κανενα region 1 DVD να το δοκιμασω!:stuck_out_tongue: Αν το δοκιμασω και ειναι ολα οκ, τοτε θα προβω σε μερικες εξτρα επενδυσεις… (προβλημα με εταιριες εχουν και δεν το βγαζουν και σε Region 2??)
4.Το πηρα τηλεφωνο και το 'χει. Σε καλη τιμουλα κιολας.:wink:

Ο αρχικός κιθαρίστας των KISS, Ace Frehley, αποφάσισε να ονομάσει “Pain In The Neck” τον καινούργιο του δίσκο και ο οποίος αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στην ερχόμενη άνοιξη. Στο CD θα συμμετέχει και ο κιθαρίστας Slash

Slash να η μεγαλη σου ευκαιρια να γραψεις ενα καλο - οπως τα παλια - σολο…:-s

Πραγματικά είμαι περίεργος να ακούσω δισολίες από τις δύο κορυφαίες Les Paul της ροκ σκηνής.

Δεν έχω ακούσει καλύτερη διασκευή σε κομμάτι των ΚISS

Strange Ways (LP Hotter than Hell) από τους ULVER

ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟ

Η μία αγαπημένη μου μπάντα διασκευάζει την άλλη!!

ΜΟΤΟRHEAD - SHOUT IT OUT LOUD

Εξαιρετικό τζαμάρισμα με Αce Frehley, Gene, Paul, Eric Singer

Tα κομμάτια με την σιερά που ακούγονται

Parasite
New York Groove
Strutter
She
Rocket Ride
Mr Speed

Καλά κανείς δεν έχει βάλει τέτοιο θέμα; Ούτε καν ο DRIFTER?

Destroyer.

Εγώ κλίνω προς το πρώτο τους. Strutter, Deuce , Black Diamond κορυφαία.

Δεν τρελαίνομαι γενικά, θα επιλέξω πάντως το Creatures Of The Night διότι:

  1. Συμμετέχει ο πιο “παίχτης” μουσικός πού περασε από τη μπάντα αυτή -> Vinnie Vincent
  2. Περιέχει κάποια από τα πιο “heavy” κομμάτια πού έχουν γράψει, όπως το ομώνυμο, War Machine.
  3. H μπαλάντα του δίσκου (I Still Love You) δεν είναι άλλη μία μπαλάντα Kiss, αλλά “χώνει” καλά!

Destroyer και από μένα μιας και το άκουγα και χθες

Αντιπαραθέτω D. R. City, God Of Thunder, Shout It Out Loud.

Δεν εχω ακουσει κ πολλους,το Destroyer παντως που ειναι το πρωτο τους που ακουσα κ το χω και περισσοτερο καιρο μου αρεσει πιο πολυ.

Love Gun από την πρώτη περίοδο. Από τα 80’s το Creatures, είναι το πιο heavy και το πιο ποικίλο.
Μετά έρχεται το Revenge.

Το Dynasty ηταν το πρωτο αλμπουμ τους που ακουσα και ειναι ενα απ’ τα αγαπημενα μου cd γενικοτερα, οχι μονο των KISS. Οποτε…

Και μένα το πρώτο ήταν και από λάθος μάλιστα. Αυτό, έν έτει 1980.:-k :-k
Η “ζημιά” όμως έγινε.

Destroyer

Κάθε κομμάτι και από ένα έπος…

+1 στον από πάνω!

[I]τι άλλο ποιο ρε, ε μαα

HOTTER THAN HELL[/I]

Ωχ το ξέχασα ρε μαλάκα!!! Sorry παίδες. Ιεροσυλία