Kraftwerk

OI KRAFTWERK einai h prwth mpanta poy epaikse kathara HLEKTRONIKH moysikh se mia epoxh poy mesoyranoysan oi LED ZEPPELIN,black sabbath… thewroyntai metaksy allwn k oi pateres toy industrial… oti einai oi beatles gia to rock,einai oi KRAFTWERK gia thn hlektronikh k ola ta parakladia ths…
mh fantastei kanenas oti
EXEiKAMIA SXESH H MOYSIKH TOYS me ta shmerina bitakia… apla thelw na antalaksoyme apopseis gia ayto to koryfaio sygrothma…

Γιατι να ασχοληθουμε με πρωιμη ηλεκτρονικη μουσικη???
εδω καλα καλα δεν ασχολουνται με prog,jazz/rock,fusion,psychedelic rock κτλ.
μακαρι να σε τυχερος…κι εγω θα ηθελα να μαθω για την μπαντα αυτη
απο καιρο ειχα περιεργεια

Το Man Machine είναι δισκάρα.

einai h monadikh mpanta poy exei paiksei dyo synaylies taytoxrona!!sto berolino k sto parisi… sto berolino epaizan kanonika enw sto allo eixan balei koykles omoiomata toys k cd player na paizei

man machine… POLY MPROSTA TA PALHKARIA ETSI?!!

gia osoys akoyne epic metal: akoyste to METROPOLIS apo KRAFTWERK k tha XESTEITE!

Μιλαμε για εναν απιστευτο δισκο! Οσοι γουσταρουν ηλεκτρονικα ακουσματα επιβαλλεται να το εχουν…

Μοναδικοί πρωτοπόροι, εξαιρετικά επιδραστικό συγκρότημα, τι να λέμε τώρα.

Γενικώς τα μέλη τους ήταν αρκετά μπροστά από την εποχή τους, και πριν να φτιάξουν τους Kraftwerk…

[SIZE=“5”]=>[/SIZE]
[SIZE=“5”]=>[/SIZE]

[CENTER][SIZE=“5”]+[/SIZE][/CENTER]
[SIZE=“5”]=>[/SIZE]
[SIZE=“5”]=>[/SIZE]

ηλεκτρονική μουσική

Προτιμώ Autobahn από Man Machine…Πιο πάνω απ όλα όμως το πρώτο των Neu!:wink:

not my cup of tea
καποια τους κομματια τα ακουω ευχαριστα.καποια αλλα δεν ακουγονται.
σιγουρα ομως τους αξιζει να αναγνωρισθει οτι ητανε οι πρωτοι σε αυτο που κανανε.

Και μόνο το γεγονός ότι αποτέλεσαν την βασική εππιροή για το αγαπημένο μου σχήμα τους καθιστά αυτόματα τουλάχιστον ενδιαφέροντες και θυμάμαι πόσο είχα τσαντιστει όταν δεν κατάφερα να τους δώ ζωντανα πριν απο περίπου 3 χρόνια…

Βάλτε και το Radioactivity στη λίστα με τις δισκάρες τους!

εγώ ρε παίδες πάντως το Autobahn ποτέ δεν το χώνεψα. Λένε ότι είναι από τους πιο αξιολογους δίσκους, κ όταν το άκουσα έλεγα ότι κάπου έχω χάσει κάτι. Ξανα το ακουσα. Μπα, τζίφος. Ίσως εγώ δεν αντιλαμβάνομαι τι παίζει με τον δίσκο, αλλά όπως κ να χει δεν το παλεύω με τίποτα το συγκεκριμένο άλμπουμ. Από την άλλη το radioactivity που ανεφερε ο απόπάνω, respect. Έχουν κάνει μία τρομερή διασκευή στο ομώνυμο κομμάτι και οι θρυλικοί πρωτοπόροι industrial θεοί Treponem Pal! Απολαύστε!

απλα θεοι! γαμωτο δεν ειχα καταφερει να παω στο Live τους…:frowning:

Τα Man Machine και Radioactivity ειναι μεγαλες δισκαρες.Μπαντα πολυ μπροστα για την εποχη της.

μου αρεσουν οι πρωτοτυποι σε καθε τομεα, οι kraftwerk εχουν επηρεασει τραγικα πολλους καλλιτεχνες και φυσικα προσκυνω. το the telephone call ειναι κατι σαν υμνος πλεον για εμενα οχι επειδη ειναι το καλυτερο τους αλλα το εχω συνδεσει με αυτους και καθε φορα που το ακουω θυμαμαι τα ρομποτικα βιντεος και τα τρελλα χορευτικα