Kreator - 20/01/18 Θεσ/νικη, Principal - 21/01/18 Αθήνα, Piraeus 117 Academy

Double post αλλα…

3,5 ΩΡΕΣ ΡΕ… :scream:

Παμε για live-αρα, καλα να περασουμε ολοι.

3 ώρες και 20 λεπτά ακόμα παιδιά!!! Δεν μπορώ να περιμένω λέμε!!!

1 Like

2.30 ώρες ακόμα! Δυόμισι κι εγώ περιμένω…

3 φίλε…

1 Like

Ωραία μόλις πάει 2,5 ώρες πες μου να βάλουμε το τραγούδι του Γονίδη :stuck_out_tongue:

2 ώρες και άντε σιγά σιγά να ντυνόμαστε μπας και προλάβουμε λίγο τους Vader

Τελικά πως πάει η συναυλία του Ιανουαρίου;;; Βγαίνει ή μπα ;;

Γιατί μέχρι στιγμής ακούω Vader . Να δω ούτε λόγος .:stuck_out_tongue: τουλάχιστον μέχρι να ρθει το φιλαράκι μου

1 Like

Και γαμω οι Κρεατορ. Πιτα το Ακαντεμυ. Υπερ-ηχος και πολυ καλο σκηνικο, αν και πριν ξεκινησει το λαιβ δε μου γεμιζε το ματι! @crimson_Idol, χαρηκα ρε!

2 Likes

επος λεμε.

Ειδατε κανεναν μαλατο στους Kreator?:joy:

πρώτη φορά Kreator για μένα και γάμησε . Ηχάρα , όρεξη κλπ

1 Like

1600 μέσα, με προσκλησεις. Ωραιο show. Ωραια όλα, σπασοπουτσικα φώτα μόνο. Σπανια με εχουν ενοχλησει τοσο φώτα, εφυγα και βλεπω αστεράκια απο strobo + προβολεις.

1 Like

Εντάξει απλά γάμησαν τα πάντα, μεγάλη υπόθεση και ο φοβερός χώρος, το έχουμε ξαναπεί αλλά δεν πειράζει να το ξαναπούμε. Φοβερός ήχος και απόδοση, με σόου και τα πάντα όλα! Έπαιξαν αρκετά από το ψιλομέτριο τελευταίο τους αλλά live τα απογείωσαν και δεν κούρασαν καθόλου. Μεταξύ άλλων έπαιξαν και Pleasure To Kill, Total Death, Flag of Hate, People of the Lie, Hordes of Chaos, Enemy of God, Violent Revolution κτλ. Χαμός!

2 Likes

Ξύλο στα πιθηκια που θέλησαν να ανοιξουν pit πισω πίσω που πάνε άνθρωποι που θέλουν να δουν πιο χαλαρά τη συναυλία και εξαντλησαν την πιθηκιλα τους χτυπώντας κοριτσια 1.55. Αν μπορούσα να τους σπάσω τα γόνατα σε κάθε έναν από τους ηλιθιους θα το έκανα.

2 Likes

Λυπήσου τους ρε, σπάστους κάνα δάχτυλο πρώτα για παραδειγματισμό κι αν το ξανακάνουν, πας στα γόνατα.

3 Likes

Απίστευτοι πράγματικα όσες φορές και να τους δω είναι φανταστικοί!!!

Εκπληκτικη αποδοση απο την μπαντα οπως ηταν αναμενομενο. Πολυ καλο το setlist και ωραια δομημενο, θα ηθελα να επαιζαν λιγο πιο νωρις το Pleasure To Kill μου φανηκε λιγο παραξενη επιλογη για τελευταιο κομματι. Θα εβαζα καποιο πιο ανθεμικο για κλεισιμο αλλα και παλι δεν με χαλασε καθολου. Ο ηχος ηταν μπομπα εκει που καθομουν στην μεγαλυτερη διαρκεια της συναυλιας 7 περιπου σειρες απο το καγκελο προς τα δεξια οπως κοιτας την σκηνη, σε πολλα κομματια που πηγα ομως καγκελο κεντρικα καπως μπουκωνε ο ηχος και δεν ακουγοντουσαν τοσο καλα οι κιθαρες. Ειχε πολυ κοσμο, αν και καποιοι ελεγαν πριν την συναυλια οτι δεν ειχε παει καλα η προπωληση, μαλλον πηραν πολλοι τις τελευταιες μερες. Το κοινο ηταν φανταστικο και υπηρχε σε ολη την διαρκεια της συναυλιας παλμος και φοβερη αλληλεπιδραση με την μπαντα.

Ολα ηταν ιδανικα εκτος απο ενα πραγμα. Εδω θα γινω γκρινιαρης αλλα δεν μπορω να μην το πω και απορω πως δεν το ειπαν και αλλοι εκτος απο τον PrimalRager666. Κυριως ακουσαμε Kreator αλλα δεν πολυειδαμε Kreator. Ο φωτισμος και οι καπνοι απο ξηρο παγο κτλ δημιουργουσαν μια θολουρα και μια σκοτεινια που πραγματικα δεν εβλεπες παρα μονο τις φιγουρες απο τα μελη της μπαντας. Και οχι μονο αν ησουν πιο πισω, ακομα και οταν πηγα στην πρωτη σειρα δεν ειχε καμια διαφορα. Δεν εβλεπα καλα ουτε τον Mille που ηταν στα 3 μετρα απο εμενα, για τον Ventor δε ουτε λογος, μονο στο τελος που χαιρετησαν τον κοσμο τον ειδα. Δεν ξερω αν ηταν ευθυνη της μπαντας ή του μαγαζιου, των τεχνικων κτλ αλλα το μονο που βλεπαμε καθαρα ηταν οι οθονες. Κριμα γιατι αν δεν ηταν αυτο θα ηταν τελεια η συναυλια αλλα με χαλασε αρκετα.

3 Likes

ΕΓΩ δεν το είπα ? αλλα ετσι τα είχαν οι ίδιοι. Ο πιο ενοχλητικος φωτισμος σε συναυλια εβερ.

Πράγματι η μπάντα φαινόταν μονίμως όπως στην φώτο του @LedZep

Να δώσω επίσης τα σέβη μου που στο fallen brother έδειξαν μέχρι και φωτογραφία του Prince . Σημαντικό

1 Like

Εδω εδειξαν του Κοεν!!

Μονο εγω ειπα για τα φωτα μεχρι να θιξει το θεμα ο @angus7pl ρε αρκουδεηδες.