KREATOR Athens & Thessaloniki

Σε μια συνεντευξη του Μιλλε στο μεταλ χαμερ(τευχος Μαιου 2008 No 281)εχει αναφερθει πως οι kreator θα ερθουν τον ιανουαριο που μας ερχεται…συγκεκριμενα λεει:
‘‘θα σας δουμε ολους απο κοντα τον επομενο ιανουαριο.Η ημερομηνια εχει κλησει και θα ανακοινωθει πολυ συντομα κι επισημως.’’
αν κανεις το συνδιασει με την αλλη πληροφορια του τευχους του ιουλιου 2008 No 283 μπορει να υποθεσει πως ισχυει…

εσεις εχετε ακουσει τιποτα??:-k :-k

Υ.Γ:σορρυ αν δεν επρεπε να κανε ολοκλυρο τοπικ και επρεπε να το αναφερω καπου αλλου…

δεν εχει παρει κατι το αυτι μου αλλα δεν θα μου φανει απιθανο να περασουν.σχεδον καθε χρονο περνανε να φανε την χωριατικη τους.αντε να τους δω και γω γιατι δεν ειχα παει τις προηγουμενες.η τελευτεα τους πρεπει να ηταν πολυ καλη.

και εγω δεν ειχα παει γιατι ειχα διαγωνισματα και μλκιες…ασε εριξα πολυ κλαμα,γιατι ειναι μια απο τις καλυτερες μπαντες μου:p

Αν ερθουν μονοι τους δε κοβομαι. Εκτος κι αν κανουν σημαντικες αλλαγες στο σετ λιστ. Τους εχω δει τρεις φορες εκ των οποιων η πρωτη πολυ καλη ενω η αλλη ητανε το διημερο Αθηνα - Θεσσαλονικη που παιζαν μαζι με Φροστ. Το ενα βραδυ απαραδεκτοι, το αλλο απλα οκ.

Η Ελλάδα είναι αγαπημένος τους προορισμός…

“Ο παραγωγός Moses Schneider εν γένει δήλωσε ότι όλα τα κομμάτια αποτελούν ωμό thrash metal στην πιο ?καθαρή? του μορφή. Το άλμπουμ θα κυκλοφορήσει τον Ιανουάριο του 2009 από την Steamhammer/SPV ενώ θα ακολουθήσει εκτεταμένη παγκόσμια περιοδεία.”

Εμένα στην Αθήνα που τους άκουσα μου άρεσαν πολύ. Δεν ήταν όπως στα νιατα τους, αλλά είχαν ακόμα για μένα αρκετό δυναμισμό, και σε συνδυασμό με το πολύ καλό κοινό που μαζεύτηκε, η συναυλία ήταν πολύ καλή.

Αθηνα παιξαν οντως αξιοπρεπως. Βασικα αν τοτε με Εκτομορφ παιρναν 8μιση και τωρα με Φροστ 8, τη προηγουμενη μερα Θεσσαλονικη παιρναν 6. Ασε που ξενερωσα χοντρα με τις βλακειες που πεταγε… π.χ. ‘‘νομιζα πως ειμαστε στη Θεσσαλονικη, οχι στην Αθηνα’’ μπας και φωναξει λιγο παραπανω το ψοφιο κοινο…

Αφού είστε φλώροι. :lol: :stuck_out_tongue:

Αντε φαε κανα καλαμακι ρε.:stuck_out_tongue: Ισως γι αυτο πλακα πλακα να χω χαλαστει τοσο με τους Κρεατορ. Να δεις που οταν το πε, φυγαν απο ενα σημειο της αρενας δυο μουτζες ‘‘να’’.

Edit: Καλη φαση παντως θα ταν αν τους βλεπαμε με κανα πακετακι. Οι Destruction νομιζω ειχανε πει οτι ιιιιισως καποια στιγμη ξανακανουν το τουρ Kreator / Destruction / Sodom. Μακαρι γιατι τοτε… μη πω τι ειχα κανει και το χασα…

Μεταξύ μας δεν έχασες και κάτι τρελό. Μόνο οι Kreator παλεύοταν γιατί στους άλλους 2 ο ήχος ήταν από τους χειρότερους που έχω ακούσει ποτέ μου σε συναυλία.

Κατι τετοια ειχα ακουσει και τοτε. Οι Destruction παντως αποκλειεται να χαν χειροτερο ηχο απο την τελευταια φορα που ρθαν με Candlemass. :lol: Μιλαμε για τραγελαφικες καταστασεις, στον ιδιο χωρο αν θυμαμαι καλα (Σπορτινγκ).

Μπα είχαν πολύ χειρότερο απόσο θυμάμαι αν και οι Sodom είχαν ακόμα χειρότερο. Τι φιάσκο πάντως η συναυλία που ανέφερες ακόμα τα κλαίω εκείνα τα 30. Δεν τα παιρνα πίτσες καλύτερα.

Ερωτηση. Καταλαβαινατε ποιο κομματι παιζαν;:? Το 2005 επρεπε να περιμενουμε ολιγον τι… :lol:

Βασικά οι Destruction δεν μου πολυαρέσουν οπότε λογικό είναι να μην καταλάβαινα και πολλά μιας και δεν τα ξέρω και νότα προς νότα. Μόνο το Curse The Gods κατάλαβα από την αρχή(δύσκολο εξάλλου να μην το καταλάβεις μιας και είναι μόνο το μπάσο στην εισαγωγή). Από Sodom που τους ξέρω απέξω αν σου πώ ότι το Agent Orange στη μέση το κατάλαβα θα με πιστέψεις? Μιλάμε για τρελό χάλι.

φανταζεστε να ερχονταν με exodus:p ???αυτο 8α ηταν συναυλια θανατος!θα βγαιναμε μισοι…αλλα ρε πουστη μου δεν εχει ανακοινωθει τπτ για κρεατορ:( … οσο για τους sodom δεν πιγα γτ ειχα παει μανογορ και ηξερα πως ο ηχος θα ηταν χειροτερος:p

Όντως η συναυλία των Destruction στο Σπόρτινγκ δεν ήταν και τόσο καλή, λόγω του σχετικά κακού ήχου (ο οποίος βέβαια ήταν καλύτερος από το τουρ Kreator/Destruction/Sodom, αλλά προσωπικά έμεινα ευχαριστημένος, αφού όσο και να το κάνεις η δύναμη που βγάζει μια μπάντα σαν τους Destruction παραμένει απαράλλαχτη όσο κακός και να είναι ο ήχος. Επίσης, μας δώθηκε η ευκαιρία να απολαύσουμε και τους απίστευτους Φινλαδούς Deathchain, με αποκορύφωμα την διασκευή στο Black Magic των Slayer, που πραγματικά έγινε πανικός!

Αν κι οφφτοπικ οφειλω ν απαντησω:!: Οι Deathchain οντως σπειρανε, παρα τις αθλιες συνθηκες μ’ επεισαν και με το παραπανω. Επισης απ οτι θυμαμαι με το που μπηκανε τα πρωτα δευτερα του Black Magic, εβλεπες τον κοσμο να τρεχει σα τρελος προς το πιτ.:lol: Πως φανηκε οτι η πλειοψηφια πηγε για Destruction ε;:lol:

German thrash metal veterans KREATOR will embark on the “Chaos Over Europe - Tour 2009” in January. Support on the trek will come from CALIBAN, ELUVEITIE and EMERGENCY GATE.
Confirmed dates are as follows:

Feb. 06 - GR-Athens - Toll 56/Cultural Center of the Foundation of the Hellenic World
Feb. 07 - GR-Thessaloniki - Principal Club

OLE!!

Ωπ καλο νεο.Δεν τους εχω δει ποτε live και αν τελικα δεν ακυρωθει το λαηβ στη Θεσσαλονικη μαλλον φετος θα το κανω.

Σε Live σαν κι αυτό μόνο με τον Παναγιώτη είναι κανείς να πάει .:wink:8O:?:!::lol: